Sari la conținut

Intalnire cu Daewoo Club


Smokey
 Share

Postări Recomandate

... iar matale esti scuzata numai daca faci depasiri de-alea de car' ziceai :P  :P  :D

 

uite aici subiectivism si discriminare ... B) de data asta in favoarea fetelor motocicliste :laugh:

 

V-am povestit unora dintre voi, joia trecuta, impreuna cu Sorin, o intimplare amuzanta...

Mergeam pe Bdul Timisoara cu Nuca si Sorin, toti cu moto. Bineinteles ca ne-am strecurat printre masinile oprite la semafor ...Nuca trece primul, eu ma opresc la un moment dat, linga un bemveu meseriash (pt ca Suzy e mai lata din cauza oglinzilor de elefant), Sorin in ...spatele meu. Se uita soferul nostru la mine, scoate o mina si pliaza oglinda amabil .. eu trec, multumindu-i ..in spate, cind sa treaca si Sorin, soferul nostru, "zdrang", pune oglinda la loc :what: si Sorin, ramine sa-si faca loc cum poate sa treaca mai departe, bodoganind in casca ceva de mama soferului.

 

Uite ca si barbatii sint destul de rai intre ei.. fara a aduce in discutie legalu' si nelegalu'... ei merg si pe idea "de ce ala trece si eu stau ca boul in trafic?" si se naste un pic de invidie din acest motiv.

Altfel stau lucrurile intre sofer/motociclista cind deja intervin cu totul alte legi ale naturii :lool: dar, despre care vom invata cind vom fi mari si vom dezbate intr-un alt topic desigur. :laugh:

 

@FLEX: promit sa depasesc cum am zis! ;) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 165
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Atentie, deveniti off-topic si va splituiesc intr-un topic nou!!!

Da' ce-am zis, tati? ... i-am dat exemplu de situatie cind legalu' e lasat la urma ... si nu isi mai pune nimeni problema ...nu am dreptate ca este mult subiectivism in general? B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

on topic: FLEX, tu uiti un lucru ..nu noi trebuie sa invatam cum ginditi voi, majoritatea conservistilor, pt ca cei mai multi dintre noi ,SINTEM DEJA CONSERVISTI! voi, restul, trebuie sa luati contact cu fenomenul asta de care nu prea stiati si care a luat amploare... si nu neaparat sa invatati ceva ci pur si simplu sa constientizati asa cum spunea Dobrescu, aceste mici chestii care sint sau nu legale, dar care SE FAC si SE VOR MAI FACE  si de acum incolo.

Trebuie sa intelegeti ca noi nu facem aceste chestii pt a va sicana pe voi sau a va pune in dificultate cumva  (faptul ca ne deplasam mai repede si ca ne strecuram este avantajul motocicletei/scuterului).

Special am vrut sa vad cind ajungeti la faza asta, fiindca am observat ca marea majoritate dintre voi de voie, de nevoie ajungeti si la volan ... citind eu cu mare atentie forumul de accidente am sesizat o discrepanta destul de mare intre calitatea de automobilist si cea de motociclist a aceluiasi om ... viteza de circulatie, capacitatea de apreciere a traficului, stiinta de a struni animalul, perceptia asupra carosabilului, totul se schimba radical!

 

Hehe, cum adica nu stiam de acest fenomen moto? ba stiam, chiar foarte bine, pina sa-mi iau prima carutza ( http://www.daewooclub.ro/viewtopic.php?t=521 ) visam la o Minskota de 125, promisa daca sint cuminte B) ... am fost cuminte, dar nu s-a legat :laugh: , dar nu m-as da inapoi (intii sa platesc ascutitoarea si mai vorbim :what: ), traditia familiei trebuie s-o duca cineva mai departe (bunic motociclist pe o Jawa 350); nu e propriu-zis un fenomen, doar a existat o falie intre momentul '90 si '00, pe fondul intreruperii productiei la mobrele interne si pretul prohobit al celor externe ... vidul de autoritate al politiei de pina acum citiva ani a facut restul, asa ca acum e ca naiba, o armata de incepatori la ghidon dau piept cu un trafic degraba varsatoriu de singe.

 

Marce, bineinteles ca ma pui in dificultate daca faci vreo timpenie perfect legala dar nepotrivita la locul si timpul respectiv ... situatia de trafic poate fi mult mai complicata decit prevede legea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu parere de rau ca n-am putut intoarce vizita aseara la Arc (probleme personale) va anunt ca intilnirea Daewooclub se tine si in seara asta, PE ALEEA DE LINGA RONDUL din fata Palatului (cum stai cu fata la Palat, in dreapta).

 

Daca puteti ajunge, rugamintea e s-o faceti in jur de ora 20:00, din cauza frigului e posibil ca baietii sa se retraga la o circiumioara prin imprejurimi ...

 

O rugaminte: intrati si circulati cu atentie pe aleea cu pricina, unii dintre noii membri nu sint obisnuiti cu moderatia in manifestari ... cine a fost data trecuta stie despre ce vorbesc :D :yikes: :baldy:

Editat de FLEX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu parere de rau ca n-am putut intoarce vizita aseara la Arc (probleme personale) va anunt ca intilnirea Daewooclub se tine si in seara asta, PE ALEEA DE LINGA RONDUL din fata Palatului (cum stai cu fata la Palat, in dreapta).

 

Daca puteti ajunge, rugamintea e s-o faceti in jur de ora 20:00, din cauza frigului e posibil ca baietii sa se retraga la o circiumioara prin imprejurimi ...

 

O rugaminte: intrati si circulati cu atentie pe aleea cu pricina, unii dintre noii membri nu sint obisnuiti cu moderatia in manifestari ... cine a fost data trecuta stie despre ce vorbesc  :D  :yikes:  :baldy:

Sau daca ajungetzi mai tarziu PM mine pentru nr. tel contact.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu parere de rau ca n-am putut intoarce vizita aseara la Arc (probleme personale) va anunt ca intilnirea Daewooclub se tine si in seara asta, PE ALEEA DE LINGA RONDUL din fata Palatului (cum stai cu fata la Palat, in dreapta).

 

Daca puteti ajunge, rugamintea e s-o faceti in jur de ora 20:00, din cauza frigului e posibil ca baietii sa se retraga la o circiumioara prin imprejurimi ...

 

O rugaminte: intrati si circulati cu atentie pe aleea cu pricina, unii dintre noii membri nu sint obisnuiti cu moderatia in manifestari ... cine a fost data trecuta stie despre ce vorbesc  :D  :yikes:  :baldy:

Editat de emi2009
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i luat rau ... :baldy: :angry: :yikes: ... adica Strumfu' ... Ivane, chiar vreau sa vad o sovietica mare :D

Editat de FLEX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce e ma ?

ati pus mine acolo ?

sau vreti sa ne puteti nimeri cu cornete ?

 

Sorinake  :D

Nein, sa nu va nimereasca vreunu cu hayonu ... unii woo-isti n-au trecut inca de virsta grozavelilor ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ave!

 

Da-ti-mi va rog, detalii despre intalnirea asta ... "daewoo club" (?). Eu locuiesc in apropiere si mi-ar face placere sa dau si eu o tura sa va salut!

 

Ce e cu toata treaba asta! Eu am citit acum subiectul si ... e prea tarziu - e 21:30!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am zbunghit la plimbare bre. ca si asa nu prea erau gagici si tu comentai ca avem motoarele strambe coarnele distantate si cautai nod in papura la orice.

iar baietii cu woo erau tare ocupati nu am vrut sa-i retiu.

 

Sorinake

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am zbunghit la plimbare bre. ca si asa nu prea erau gagici si tu comentai ca avem motoarele strambe coarnele distantate si cautai nod in papura la orice.

iar baietii cu woo erau tare ocupati nu am vrut sa-i retiu.

 

Sorinake

Tu erai baiatul ala cu Ducati-ul galben cazut rau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am zbunghit la plimbare bre. ca si asa nu prea erau gagici si tu comentai ca avem motoarele strambe coarnele distantate si cautai nod in papura la orice.

iar baietii cu woo erau tare ocupati nu am vrut sa-i retiu.

 

Sorinake

Bey, cu scuzele de aferente va multumim pentru prezentza.......Acum shi voi, eu cred ca mai de graba eram ocupatzi sa vedem care dintre noi ingheatza mai repede :D

Editat de emi2009
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regret enorm ca n-am ajuns in timp util la intilnire, i-am vazut pe Sabin, Ivan si Sorin cind treceau pe la intersectia de la Dristor; io stateam la stop :yikes: :baldy: :angry: ... Ivane, e mare rau ursoaica ta!

 

... eram tare suparat, mi s-au ars concomitent si dintr-o data fazele scurte de la ambele faruri ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...