Sari la conținut

Unde mergem in we asta?


R_MARCE
 Share

Postări Recomandate

Am auzit ceva de o plimbare la Moeciu .. B)

 

Sau daca aveti alte variante pe unde ne-am plimba ..si eventual intilni din nou pt acel faimos gratar and stuff ...propuneti!

De preferat este o locatie la care se ajunge pe un drum nu tocmai naspa pt a putea veni la o adik cu motorul ...

 

Deci ..cine iese la plimbare in we si pe unde? :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

miting omv baneasa 9.30 trecute fix. buc-cheia-brasov-buc, cu posibila intoarcere prin bran-moeciu. participanti: moi, tudor hornet600, octav R1, posibil atila vtr1000sp2; deocamdata atatia stiu insa e posibil sa vina mai multi, inclusiv cei cu care am fost in we trecut. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buc - Buzau - Nehoiu - Siriu - Intorsura Buzaului - Marasesti - Focsani - Urziceni - Bucuresti B)

 

Se poate dormi/manca bine in zona Nehoiu si nu numai, se pot vizita si Vulcanii Noroiosi, Barajul de la Siriu, Mausoleul de la Marasesti, etc.

 

Just a sugestion :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am invitat inca un forbicist (daca o sa vina) la o etapa de coclauri pe langa Olanesti, RM. Valcea pentru acest we.

Daca nu vine, oricum plec sa-mi mai fac mana pe "tractoras", singurel. E un drum superb de 40 km forstier, cu trecere prin tunel (gen transfagarasan, dar mult mai mic), zona supersalbatica, si la capatul ei una bucata cabana salvamont cu oameni primitori si simpatici. Posibilitati de cascadorii diverse, de la minim la maxim. Pana la Olanesti duc forbicul pe remorca, iar apoi GAAAAAAAAAAAAZZZZZZZZZZZZZZ.

Care se da pe doua roti, care are tupeu???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am invitat inca un forbicist (daca o sa vina) la o etapa de coclauri pe langa Olanesti, RM. Valcea pentru acest we.

Daca nu vine, oricum plec sa-mi mai fac mana pe "tractoras", singurel. E un drum superb de 40 km forstier, cu trecere prin tunel (gen transfagarasan, dar mult mai mic), zona supersalbatica, si la capatul ei una bucata cabana salvamont cu oameni primitori si simpatici. Posibilitati de cascadorii diverse, de la minim la maxim. Pana la Olanesti duc forbicul pe remorca, iar apoi GAAAAAAAAAAAAZZZZZZZZZZZZZZ.

Care se da pe doua roti, care are tupeu???

Traseul e prin zona Cantonul Cheia (M-ti Buila-Vanturarita) si e adevarat o zona misto de off-road. Am facut drumurile alea si cu bicla si cu un enduro iar privelistile au fost super-misto. O singura chestie: grija la ursi, ca au obiceiul prost sa ramana in mijlocul drumului, insensibili chiar si la masinile mari B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca mi-ai amintit, sa iau ce trebuie si pentru ursi, doamne-fereste.

Este o vorba printre muntzomani, legata de faza cu ursii:

L aurs se foloseste un cutit mare de lemn...

...

...

 

...

 

...

 

...

 

...

 

...

 

...

 

...

 

sa razi bine (MS-)DOS-ul dupa ce treci de ei B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La urs se foloseste un cutit mare de lemn...sa razi bine (MS-)DOS-ul dupa ce treci de ei  :what:

Aoleu... Mi-ai trezit amintiri nefericite de pe Valea Berii (la Muntele Rosu)... Jesus... B) prin ce-am trecut atunci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti de baieti, drumul a fost super, vremea a fost super, la cabana-canton conditiile sunt "militare", dar o gramada de tineri intre 3 si 60 ani (peste 30 persoane). Doua focuri de tabara, un grup de studenti, unul de elevi (din horezu) cu tot cu profesoarele lor, cei din asociatia de alpinism/drumetie/gratare si bere gazda, ce mai parfum.

Dar piesa de rezistenta a fost la plecare (intuneric total, semnal gsm lipsa, teren complet salbatic necunoscut, etc), cand la cativa km de cabana, si peste 30 de olanesti, m-am intersectat cu un moto enduro de valcea care ma intreba :" de ce pleci, ca in oras e mare plictiseala"

Am ramas masca cum 2 baieti mergeau ei agale prim munti, noaptea, departe de orice ajutor, cu un far amarat (eu am aprins si proiectorul de cautare si toate halogenele la forbic).

Traseul trebuie facut neaparat in gasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...