Sari la conținut

Accidente Cu Scooteru


*adytza*
 Share

Postări Recomandate

[...]

Ma dar sa reduci viteza la trecerea de pietoni astfel incat sa poti opri in orice situatie ai auzit? Stiu ca multi sunt kamikaze, dar inainte de trecere doar reduci, nu accelerezi...

 

 

Bafta! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 508
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

fratilor faceti-va asigurare ca uite RPg0 nu o zis ca avea si vb lu' alias daca avea asigurare mergea la politie si rezolva toata problema...si ganditi-va daca va bagati in un accident intr-un mertz la care o oglinda costa 10 milioane ce faceti? mai bn faceti o asigurare de 60 lei si scapati de o grija...ca si daca nu aveti in un accident voi vina politia va da si voua amenda cadou...am un prieten cu SCUTER CU MOTOR DE 49, INREGISTRAT LA PRIMARIE....cum aveti majoritatea si a luat 10 milioane de lei(vechi) amenda pt ca nu avea asigurare acum 4 zile....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :blbl: :D deci pur si simplu nu ma pot abtine....acum 4 ani prietenu tau avea scuteru inregistrat la primarie?mai sa fie....din cate stiu eu acum 4 ani scuterele aveau numar exact ca si motocicletele..care erau inmatriculate....si aku 4 ani nici macar la masini nu luai amenda 10 milioane daca nu aveai asigurare :D ....ma baiatule gaseste-ti alt loc in care sa spui minciuni din astea:))...

p.s..daca imi arati procesu verbal de aku 4 ani amenda de 10 milioane pt asigurare si acte de scuter inscris la primarie acum 4 ani...iti dau 10 milioane...fara nici o gluma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma dar sa reduci viteza la trecerea de pietoni astfel incat sa poti opri in orice situatie ai auzit? Stiu ca multi sunt kamikaze, dar inainte de trecere doar reduci, nu accelerezi...

Bafta! :crack:

 

da fratelo ... am redus ... mie ochi imi fug pe ambele parti ale strazii langa zebra de la 50-100 m inainte de zebra... dar a fugit pur si simplu in ultimul moment

Editat de GeorGEBlaCKRidER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

simple man doamna maicata nu teo invatat sa citesti?????? acolo scrie 4 zile idiot nu ma mai mira ca accidentezi babe...asa ca puneti ochelari din aia de babe idioate cu lentile groase si nu mai imi zi mie sa spun minciuni altundeva MA BAIATULE :D :D :haha: :crack: :blbl: :P get a life

Editat de C.J.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

simple man doamna maicata nu teo invatat sa citesti?????? acolo scrie 4 zile idiot nu ma mai mira ca accidentezi babe...asa ca puneti ochelari din aia de babe idioate cu lentile groase si nu mai imi zi mie sa spun minciuni altundeva MA BAIATULE :D :D :haha: :crack: :blbl: :P get a life

 

Din cate am vazut eu pe forum partea asta de scootere e cea mai dezorganizata, plina de offtopic si plina de noobs care nici macar nu au invatat sa scrie corect in limba romana, nu stiu cum sa se exprime si tot ce pot face e sa injure, jigneasca doar pe un forum; dar totusi au scootere. :lol:

Absolut strigator la cer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ai editat dupa aia postu dupa ce ai vazut ce baliverne ai scris acolo...ce sa zic..esti smecher tare..sau cool..cum preferi?stii sa injuri..esti tare...prost :blbl:) io dadeam peste babe cu scuteru aku vreo 6 ani...cand tu de abia invatai sa mergi pe bicicleta...cand o sa ai macar jumatate din km mei facuti pe 2 rotzi...mai stam de vorba...a...si nu uita o chestie..lumea asta e al naibii de mica...si nici nu stii cum o sa vina si ocazia cand o sa poti sa imi spui in fata k sunt idiot...:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omule io am zis cv de accident si de ce ii trebuie si el a inceput sa faca pe desteptul si atunci i-am zis sa mai beleasca ochii....

app azi era sa vad 2 accidente de scutere in Deva...umbla aia ca si kamicaze...fie fara casti chiar si in tricou...si pe langa masini de politie dda aia nu le ziceau nimik

 

 

 

Later edit tipule cand editezi iti apare last edit by c.j. si data si ora asa ca nu am editat....mai ai ceva de zis rezolvam pe PM sau pe strada daca stam aproape unu de altu...ma dau pe mobra hoinar de la 9 ani si am scuter de la 10 ani.....am strans numa cu scuteru asta 10000 de km...+ cu celalalt inca atata ....nu mai comenta atata ca io nu team luat la misto primu si iti zic oricand ca esti idiot in fata daca continui cu atitudinea aceasta

Editat de C.J.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma cobor la mintea ta de 15-16 ani sau cat ai tu...care mergi cu mobra de la 5 ani...nu trebuie sa mai zic nimic...te faci singur de ras :crack: pe strada imi e frica...mai ales daca ai la tine pistolul si ochelarii aia :P))cat despre km...nu compara niciodata km care ii faci tu cu scuteru cu 50 la ora sau cat prinde el cu km facuti pe un super sport...

p.s am atasat si poza..in caz de il vede careva pe strada sa se fereasca..ca e periculos tare copilu asta :blbl: :D :D

post-29243-1205606069_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ioi imi faci reclama...pakat ca nu is fete sa imi vada poza:))))) te anunt ca am mers cu scuteru asta cu 135...trebuia sa fac o poza...da mai imi trebia o mana...a motor de 100 si permis nu ca u legislatie si mai bati din gura...si cand am zis ca rezolvam pe strada m-am referit la faptu ca nu suntem batausi ci soferi de scutere....si sa rezolvam prin o liniuta undeva unde nu ii un drum public...sau babe nu de alta da poa nu mai ii tacttu sa vb cu politistu...si am 17 ani fara un pic......de aici GATA CU OFFTOPICU....MA CONTACTEZI PE P, SAU PE MESS CA DACA GASESTI POZE CU MINE GASESTI SI ID

Editat de C.J.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai copile..tu chiar ma enervezi de aku :crack:)) eu am permis categoria A...si conduc suzuki gsx 600 r..care in prima viteza ajunge aproape de viteza maxima cu care zici tu ca ai mers cu scuteru..asa ca de liniute nu se pune problema..dupa ce mai cresti si tu..si ti-o lua tactu motor...te pot face o tura pe un circuit..pana atunci..mai ai de mancat biscuiti..

Editat de simple_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma da ce va mai certati voi aici ... nu aveti altceva mai bun de facut? povestiti daca ati patit cv daca nu pls shhht... si simple man daca te dai mare ca ai gsx posteaza printre speedari nu te lua aici de noi ca nici tu nu ai sarit direct pe gsx ... si tu ti-ai tras fundu pe saua de la scuter asa ca nu te mai lega de noi ... :crack: :blbl: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai sunteti multi ma?:crack:) ia citeste tu primu meu post...si vezi cam despre ce este vorba in el...am povestit un accident cu scuterul..nu am pomenit nimic de motocicleta actuala..de abia cand ma invita copilu la liniutze de 2 lei cu scutere..i-am explicat ca eu conduc un alt tip de moto decat el...si nici nu am zis ca prima mea motocicleta a fost suzuki...asa ca nu mai comenta tu repede pana nu citesti atent ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de RCA:

1. Chiar daca aveam nu ma ajuta cu nimic, mi-as fi reparat motoru pe RCA-ul ahluia, nu pe al meu. Eu am evitat politia ca n-am numere, nu ca n-am RCA, si daca dadeam de unu zelos ma alegeam si cu amenda si poate se gandea ca nu merit nici dreptate, daca tot sunt in ilegalitate (e vorba si de prima impresie)

 

2. O sa-mi fac imediat cum am numere, desi NU e obligatoriu:

 

Art.76. - (1) Vehiculele înmatriculate sau înregistrate, cu exceptia celor cu tractiune animala, a remorcilor si a mopedelor, care circula pe drumurile publice, trebuie sa aiba asigurare obligatorie pentru raspundere civila în caz de pagube produse tertilor prin accidente de circulatie, conform legii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de RCA:

1. Chiar daca aveam nu ma ajuta cu nimic, mi-as fi reparat motoru pe RCA-ul ahluia, nu pe al meu. Eu am evitat politia ca n-am numere, nu ca n-am RCA, si daca dadeam de unu zelos ma alegeam si cu amenda si poate se gandea ca nu merit nici dreptate, daca tot sunt in ilegalitate (e vorba si de prima impresie)

 

2. O sa-mi fac imediat cum am numere, desi NU e obligatoriu:

 

Art.76. - (1) Vehiculele înmatriculate sau înregistrate, cu exceptia celor cu tractiune animala, a remorcilor si a mopedelor, care circula pe drumurile publice, trebuie sa aiba asigurare obligatorie pentru raspundere civila în caz de pagube produse tertilor prin accidente de circulatie, conform legii.

Mai uita-te o data in legislatia dupa 2007 :blbl:

S-a scot din articol mopedul, deci mai nou, e obligoriu RCA-ul. Am si postat pe undeva pe aici, dar degeaba... Daca nu esti la curent, nu dezinforma, te rog!

 

 

Bafta! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai sunteti multi ma?:crack:) ia citeste tu primu meu post...si vezi cam despre ce este vorba in el...am povestit un accident cu scuterul..nu am pomenit nimic de motocicleta actuala..de abia cand ma invita copilu la liniutze de 2 lei cu scutere..i-am explicat ca eu conduc un alt tip de moto decat el...si nici nu am zis ca prima mea motocicleta a fost suzuki...asa ca nu mai comenta tu repede pana nu citesti atent ok?

 

nu sar ma ... da te lauzi ca tu ai gsx sau mai stiu eu ce motor ... ma ... las ca si viitorul si dorintele noastre sunt acelasi cu alea tale ... sa avem motor mare experienta si sa fim admirati de lume ... dar noi ne atingem telu mai greu ... dar pentru asta nu trebuie sa ne iei la misto ... si nu uita nici u de unde ai plecat ... si aici am incheiat subiectul asta :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sal sunt nou pe aici,mi-am luat scuter si eu de vreo saptamana si cum era de asteptat am patit-o si eu...sa va povestesc: Acum doua zile ii dau scuterul la un coleg sa mearga pana la lujerului,chipurile sa nu mai scoata masina din parcare,na om serios permis de conducere experienta in trafic..am zis dc nu?

A plecat tipu si-a pus chiar si casca...na ,mergea binisor..Dar trec 20 min Trec 30 min nu mai venea tipu...asa ca pun mana pe tel si il sun..raspunde el suparat ca sa blocat ghidonul ca la lasat inclinat...Eu nedumerit ca doar cu o zii in urma facusem contactul si mecanicuyl scoasese blocarea ghidonului...incercam sa ii dau sfaturi baga cheia apasa vezi ca trea sa mearga.Na pana aici totul k dar tipul nu reusea..Noroc ca am un super mecanic si l-am sunat i-am zis ce am patit si a zis sa stea ala acolo ca se duce el sa vada ce are..Mentionez ca eu lukram si nu puteam pleca..Il sun iar pe tip sa il intreb daca a ajuns mecanicul si sa aflu ca de fapt omul a cazut cu el carena zgariata un pic filtru de aer nu erau mari pagubele zicea el,dar na fiind scuterul meu :bow: dati-va seama cum am reactionat am inchis magazinul si fugi acolo sa vezi pagubele...da omul avusese dreptate nu cine stie ce.pagube dar supararea mea nu mai trecea .A venit mecanicul l-am lasat cu el sa il cinsteasca doar nu a venit omul degeaba si am fugit la munca... :bow: Pana aici totul k am tratat un pret sa schimb vizorul la casca si sa o aranjez :bow: .. Dar cea mai tare faza e ca a doua zii pe seara plek eu spre casa linistit sigur pe mine...ajung in sfarsit la un prieten beau o bere...dar nu aveam stare aveam chef de plimbare asa ca ma urc pe scuter si da-i bice am ajuns acasa am lasat una alta si am plecat sa ma plimb...pe la piatza galati..(stau in zona)observ ca am uitat tel..asa ca ma asigur intorc in tromba parca aveam cine stie ce motor si fugi spre casa,blana nu altceva pe strada la mine...ocolesc o groapa oclesc doua..Ca na traim in bucuresti si dupa ce au asfaltat astia s-au gandit sa faca gropi ca au asfaltat si canalele :bow: ..ajung aproape de casa si cand sa intru pe trotuar ocolesc o groapa nisip pe langa si vad ca vine unu din stanga...dau sa incetinesc..dar atat a fost cum nu am decat frana pe fata a fugit roata si am sarit 2m de pe el scuterul sa tarat si el 1m...Destul de naspa..Norocul meu ca aveam casca manusi geaca groasa si am patit nimic nici macar o julitura...bine nu pot zic la fel despre scuter carena fisurata zgariat la greu oglinda descentrata...norocul meu ca a cazut pe aceiasi parte pe care a cazut si ala si il face el ;) ...

Va salut asfalt uscat... Si fara incidente

Editat de ralev24
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce putem invata de la ralev24: - niciodata sa nu va aflati sub influenta bauturilor alcoolice cand mergeti cu scuterul

- asigurati-va ca franele functioneaza perfect

- nu franati brusc decat daca este nevoie

- inainte sa franati brusc faceti cateva teste ca sa vedeti cum se comporta scuterul la franare

- nu imprumutati scuterul la alte persoane.......decat daca va cunoasteti foarte bine, aveti incredere iar acea persoana este dispusa sa suporte cheltuielile unei eventuale pagube

- mai bine mai asteptati cateva secunde dand prioritate la altii decat sa plecati in tromba

 

Sa speram ca urmatoarele post-uri ale lui ralev24 nu o sa mai fie aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce putem invata de la ralev24: - niciodata sa nu va aflati sub influenta bauturilor alcoolice cand mergeti cu scuterul

- asigurati-va ca franele functioneaza perfect

- nu franati brusc decat daca este nevoie

- inainte sa franati brusc faceti cateva teste ca sa vedeti cum se comporta scuterul la franare

- nu imprumutati scuterul la alte persoane.......decat daca va cunoasteti foarte bine, aveti incredere iar acea persoana este dispusa sa suporte cheltuielile unei eventuale pagube

- mai bine mai asteptati cateva secunde dand prioritate la altii decat sa plecati in tromba

 

Sa speram ca urmatoarele post-uri ale lui ralev24 nu o sa mai fie aici.

 

super tare asta :ok: .

 

dar de cand ii obligatorie asigurarea rca pt scuter? vreau si eu sa imi fac,dar intra in categoria moto si costa 80ron pe 6 luni sau cel mai ieftin era la ardaf 10ron pe luna .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce putem invata de la ralev24: - niciodata sa nu va aflati sub influenta bauturilor alcoolice cand mergeti cu scuterul

- asigurati-va ca franele functioneaza perfect

- nu franati brusc decat daca este nevoie

- inainte sa franati brusc faceti cateva teste ca sa vedeti cum se comporta scuterul la franare

- nu imprumutati scuterul la alte persoane.......decat daca va cunoasteti foarte bine, aveti incredere iar acea persoana este dispusa sa suporte cheltuielile unei eventuale pagube

- mai bine mai asteptati cateva secunde dand prioritate la altii decat sa plecati in tromba

 

Sa speram ca urmatoarele post-uri ale lui ralev24 nu o sa mai fie aici.

La partea cu imprumutatul gresesti... Motorul si femeia nu se imprumuta niciodata :crack: :ok:

 

--- Mesaj completat în 29 Mar 2008 00:15 -------------

super tare asta :D .

 

dar de cand ii obligatorie asigurarea rca pt scuter? vreau si eu sa imi fac,dar intra in categoria moto si costa 80ron pe 6 luni sau cel mai ieftin era la ardaf 10ron pe luna .

Asigurarea e obligatorie de ceva vreme...cam de pe la inceputul anului...deja se dau amenzi usturatoare la cine nu o are...

Eu inca nu o am dar la mine aici este o agentie si costa 55 RON pe 6 luni...Nu stiu cum i zice...am uitat, nici naiba nu a auzit de firma aia...Ceva cu A :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...