Sari la conținut

Povestea Voastra....


AnDreas01
 Share

Postări Recomandate

si mie mi se pare ca il ia la misto.. poate baiatu nu are bani cati ai tu.. poate el a dat pe motoscuterul lui cat ai dat tu pe scarite .. poate nu a vrut sa il ia la misto ci doar sa arate ca e superior... esti superior pt ca parintii tai au bani .. ca doar nu ai tu .. eu asa zic lasati-l in pace... sper sa iti ceri scuze fata de el pt ce ai zis :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

iar asta ma ...ba ma dispera gilerik asta....din cate am obs din activitatile lui aici...e doar un copil , bashinos , care n`are nici o treaba cum functioneaza vre`un motor...la care ii cumpara taicasu GILERA DNA frate super tare ...si scarite de 150 eu (de aici vine prostia omeneasca.)de bani aia puteai sa cumperi o piesapt motoreta...(adik taicatu ..ca nu ai aveai tu de unde sa dispui de banii aia :finger: numai bine

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost cam primu la mine in cartier care a avut moped si eram mandru acum vreo 4 ani,dar cam peste un an dupa ca mi-am luat eu mai aveau vreo 3,peste 2 ani de cand aveam eu aveau vreo 8,si acum un an toti au inceput cu RS-uri,Derbi Senda,Aprilia mx si scutere,(F12,Sr-uri) toate de 50 , eu am mai ramas putin cu saracia mea dupa care am luat acest SR care este dezmembrat momentan pentru tuning,vizual si mecanic.

Deocamdata asta este povestea mea fericita zic eu...

(Astept comentarii,si sunt fericit ca nu am folosit "K" in loc de "ca" si "y" si multe alte greseli)

Si apropo de Madendre ! a inceput perfect spun eu, pe o motocicleta pe care a invatat lucrurile elementare si a trecut la acel Moped (nu conteaza ce marca este @gilerik),nu conteaza cat de urat este @gilerik,ci conteaza ca a inceput intr-un mod modest si nu a trecut direct la scutere sa cada cu ele sau cine stie ce sa mai faca...

Probabil ca el a dat bani putini pe mopedul ala si nu trebuie sa ne luam de el @gilerik si el nu a avut destui bani sa inceapa cu Dna @gilerik,trebuie sa il ajutam cand v-a avea nevoie de ceva si oricand va cere ajutorul nostru.Este un incepator pe forum si nu si-a dat seama inca(aici este cacofonie daca nu pun paranteza asta) ca il iei la misto,el crede ca intr-adevar il admiri.

Sa speram ca nu se va mai intampla si .... @ Madendre : Asfalt uscat si cati mai multi kilometrii cu Ktm-ul ( Na'Gilerica :() :baldy: )

Si vroiam sa iti mai spun ca distractia e cea mai mare pe moped :finger:

Acum nu vreau sa sariti toti,si vreau sa ii spun lui Gilerik ca nu l-am jignit cu nimic ci doar i-am atras atentia asupra unor cuvinte care au iesit din tastatura fara sa fie gandite de 2 ori inainte sa fie scrise. Nu vreau sa ne tinem la distanta acum,ramane strict o legatura de scuteristi intre noi ! :baldy:

post-19791-1196110402_thumb.jpg

post-19791-1196110432_thumb.jpg

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu gilerik... cere*ti scuze.. ca uite sare toata lumea pe tine

 

 

cum ????? gilerik sa`si ceara scuze??? frate el are DNAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA cum sa bage in seama din "astia" cu mobre..... copilu (gilerik) mobra aia e mai veche decat tine, m`am mai luat de tine in alt post si o fac din nou ...mai termina cu impresiile astea ca nu`si au rostu` deja devii stresant si iti pui lumea in cap...

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta ai spus.. apoi a spus ca o sa il restaureze si tu ai zis:

 

 

auzi ma redeye...cand o sa`ti iaa tactu` DNA atunci sa comentezi ...de ce te iei de el ??? nu cred ca ai bashinile necesare de copil fitzos (ca el ), ca sa vb despre el ....incearca sa numai comentezi la adresa lui gilerik .....cand o sa ai tu dna luat de al tau tata + scaritze de 150 eu, atunci poti sa vorbesti ...numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi ma redeye...cand o sa`ti iaa tactu` DNA atunci sa comentezi ...de ce te iei de el ??? nu cred ca ai bashinile necesare de copil fitzos (ca el ), ca sa vb despre el ....incearca sa numai comentezi la adresa lui gilerik .....cand o sa ai tu dna luat de al tau tata + scaritze de 150 eu, atunci poti sa vorbesti ...numai bine

 

 

asa e.. n-am gilera dna sa comentez.. gata ma las de com :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de frumusetea asta de topic... :baldy:

oricum, gilerik este doar disperat sa faca cat mai multe posturi pe forum; crede ca devine mai respectat daca are cateva sute/mii de posturi... :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de frumusetea asta de topic... :(

oricum, gilerik este doar disperat sa faca cat mai multe posturi pe forum; crede ca devine mai respectat daca are cateva sute/mii de posturi... :finger:

sincer dupa "reclama" pe care si-a facut-o poate sa aibe 1000000 posturi ca tot degeaba

pana la urma ce conteaza cate posturi ai ? ce face cu ele :baldy: si pune pe DNA sa nu mai aiba limitator :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmeaza in vacanta asta de iarna sal fac.

Bafta la restaurare si sa ne ti la curent cu poze si detalii!

 

no.. lasa :( o sa revii cu poze la iarna si atat. o sa primesti PM daca.. vrea cinva sa vb cu tine.. nu-i asa baeietii? :lol:

Intrebarea este cine ar vrea sa-ti vorbeasca tie ?! A, ne scuzi, tu ai DNA din banii lu' taticu si, gata, esti zeu! :baldy:

 

....lasatil pe gilerika,el traieste in lumea lui ce stim noi :baldy:

Povestea mea o spun scurt si la obiect! Am muncit, am facut rost de o suma de bani din care mi-am luat un Piaggio Ciao, l-am vandut si mi-am luat o Aprilia Sonic AC care mi s-a furat, am strans iar bani si cu ajutor de la parinti am reusit sa-mi iau o Aprilia Rally LC.

 

Bafta tuturor scuteristilor cu bun simt! :finger:

Editat de VladuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi povestea mea a nceput acu 4 ani cand aveam 12 ani si parintii mi-au luat o hondita de 50 care pt ca era veche nu merea f tare si anu trecut dup ce miam luat capacitatea miau luat un peugeot speedfight 2 dupa ce mam rugat de ei ff mult cu conditia sa nu prea ies cu el pana imi iau permis acu mi-am luat si e totul ok...am deja la el 6000 de km:>...cu un singur accident in care mi-a sarit unu dintr-o parcare in fata ....da am fo scos tot eu vinovat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi povestea mea a nceput acu 4 ani cand aveam 12 ani si parintii mi-au luat o hondita de 50 care pt ca era veche nu merea f tare si anu trecut dup ce miam luat capacitatea miau luat un peugeot speedfight 2 dupa ce mam rugat de ei ff mult cu conditia sa nu prea ies cu el pana imi iau permis acu mi-am luat si e totul ok...am deja la el 6000 de km:>...cu un singur accident in care mi-a sarit unu dintr-o parcare in fata ....da am fo scos tot eu vinovat

frumoasa poveste ta.. :baldy: offtopic:ce honda era? :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era o honda pal park asa se numeste si acum ma chinui sa o reconditionez ca sa ii redau vlaga:> si sa o inregistrez ca am luato cu acte prea putine... dar acum am peugeot-ul care nu ma lasa la greu nici pe uscat nici pe ploaie nici pe zapada...

Editat de C.J.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce bine.. ca s-a readus.. topicul la povestile.. baietilor.

Off : eu nu as fi vrut sa vb cu acel baiat poate. ok? Cine vrea sa il contacteze pe messenger.

: ce sa vb eu cu el?

 

Nu incepeti iarasi ok?! Gata ! Cu smecheriile voastre. ca am dna si ca nu sh ce.. ce frate? daca am un scuter care arata estetic mai misto .. gata.. is smecher ? :baldy: :finger:

 

 

On : Si eu dupa o vacanta de vara uitandu-ma pe forumul acesta in continuu dar fara sa fiu inregistrat. tatal meu m-a intrebat ce.. este site-ul acela si eu i-am spus ca citesc despre scuterele baietilor din alte orase sau chiar din bacau.atunci l-am pus pe ganduri si s-a gandit sa imi ia un scuter . dar vacanta era pe sfarsite din pacate. asa ca in vacanta urmatoare.. intr-o zi de duminica m-a luat cu el la cinva la un garaj unde avea multe scutere.am avut de ales intre RS 50 , Aerox , DNA -> RS 50 imi placea cel mai mult , Aerox nu prea si dna-ul era .. accesibil ; forma misto , nu avea viteze. dar viteza lui lasa de dorit pe langa cea a rs `ului 50 :baldy:

Bafta la toti ! Si salutari cu farul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Povestea mea:

 

acum 8 luni eram biciclist...pana cand intr-o zi....ziua fatala...20 aprilie... :lol: , eram pe cursiera , ma duceam la servici. toate bune si frumoase; in fata un camion de gunoi, ma pregatesc sa-l depasesc, cand ,idiotul de sofer imi deschide usa in nas, aveam vreo 30km/h; frana...degeaba...flashuri - > imi vad viata in fata ochilor, ma lovesc de usa ( imi aud bataile inimii ca si cand timpul s-ar fi oprit in loc ) apoi cad secerat la pamant pe contrasens; tiiiittt tiiiitt ; o dacie in fata; frana puternica ; imi aud iar bataile inimii , dacia ma face afis; nino-nino-nino-nino-uuuuuuu, salvarea, spitalul, sectia urgente, perfuzii , totul confuz , vedere incetosata.....

"Ai fractura de coloana te trimitem de urgenta la Bucuresti aici nu putem face nimic pt tine" (La bucuresti doctorul "3 vertebre fisurate, scapi neparalizat")

4 luni in gips, inca vreo doua de recuperare, totul ok , scapat ieftin cat de cat. :finger: :baldy:

Intr-o zi acum vreo luna, mers la magazin, cumparat scuterica :lol: (nu am spus familiei mele un cuvintel despre faptul ca mi-am luat scuter/tinut pitit undeva bine :( )

Acum sunt motorizat ( the secret rider :baldy: ) Cam asta ar fi de spus....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...