Sari la conținut

Baieteste-romaneste


Mala
 Share

Postări Recomandate

veneam sambata seara de la Cheia (btw: credeti-l pe web, chiar e motorina sau ulei pe jos in acele alea de par dintre Cheia si Sacele) si oprisem la Casa Presei (la taximetristi) sa fumam o tigara. La un moment dat vine un pustan (18-19 anisori) cu un A6, genu` baietel de bani gata (io chiar n-am nimik cu ei ca ..na..nu e vina lor ca au parintii bani, alta e problema) si ne intreaba daca avem duba. Ca nu-i dam si lui o duba. Ba frate nu-ti dam ca n-avem (noi). Si tipu` se apuca si ne poveste cum ca a cazut un prieten de-al lui la Romexpo si vrea sa ia motoru` pana maine dimineata la 8 ca vin ziaristii sa faca poze la motor. Ma rog, ne gandim noi daca stim pe cineva cu duba...nu. Bine omu` era varza (de shoc probabil ca la un moment dat ne zice ..ma are picioru rupt..in ghips...dupa care pauza ...e in coma).Si de unde incepuse se ne povesteaca ca prietenu` lui mergea si el cu 10 la ora si a alunecat si a cazut un pic...ajunge sa ne zica ..ca ba a intrat sub o duba si de fapt era pe o roata...Acu` sa va zic si faza care m-a scos din minti si automat mi-a venit si mie in minte genu` de afirmatie si io ce sa le fac frate daca sunt idioti??. Tipu` n-avea carnet (acu` facea scoala) iar motoru` nu altceva decat un CBR 600 F nou (ma mir ca era F).

Nu stiu daca mai era necesar topicu` asta (cu totii banuiesc ca-i stim pe baietii care incep direct cu un motor de 100 de cai, ca sunt si ei baietei deh, nu fetite).

Acu` ziceti si voi ma e sau nu treaba baieteasca-romaneasca??

Mie sincer mi-e mila de ala care a cazut, da` pe de alta parte imi vine si sa zic..mai da-i ma si-n poola mea ca sunt si idioti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa ma abtin sa nu raspund.

Am trecut pe langa el cu toata caravana de nuntasi a lui Coxanelu. Ne-am oprit sa vedem ce se intamplase, la care a venit unul si a zis: "frate hai sa ma ajuti sa iau si eu motoreta de aici". M-am uitat la el si i-am zis: "bah tu nu vezi ca ala e cazut si accidentat? Cum sa muti motoreta, vrei sa faci puscarie?" Si am plecat ptr. ca oricum venise salvarea, iar in contextul dat nu era o priveliste minunata, mai ales ptr oamenii care venisera la nunta si nu erau obisnuiti.

Ideea e ca ne-am intors si am aflat ca imbecilul care a facut accidentul era mort de beat si nu avea nici carnet. Duca-se la canal, genul asta de oameni chiar nu ma intereseaza. La fel cum nu ma intereseaza daca a scapat sau nu.

Isi merita soarta. Dupa cum am mai spus asta inseamna selectia naturala. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am intrat in incinta Romexpo am vazut un motor tavalit si un baietas care primea ingrijiri medicale sun o duba....motoreta era busita cam rau....fata muci si rezervorul foarte indoit. Am trecut pe acolo, nu am oprit pt ca era deja salvarea....la intoarcere am oprit sa vedem ce s-a intamplat si am inteles ca baiatul a forjat motorul si s-a oprit cu el fix in duba....nici o urma de frana, nimic...a intrat fix in duba :what:

 

Ce poti sa spui de astfel de specimene care se dau cu motoreta beti B) si fara carnet. Norocul lu ca avea casca si geaca cu protectii. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AAA... pai asta explica problema... "Incredintarea vehiculului unei persoane care nu poseda permis pentru categoria respectiva" se incadreaza cam in aceeasi oala ca si "conducerea fara categoria respectiva..." de-aia se grabea individul sa-si ia de acolo "obectul incriminat"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti voi vorba aia care spune unde nu-i cap vai de piciore, astfel de persoane isi merita soarta.Pai daca la muncat in c.. sa se suie, mort de beat si fara permis pe un CBR de 600 asa-i trebui.Partea buna e ca o sa scape doar cu cateva fracturi si ca nu sa intamplat pe vreo strada unde putea sa se intalneasca cu un TIR si sa-l adune salvarea din masca de la radiator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a scris o prietena din Bucuresti care era la fata locului (era cu impricinatii de fapt). Se pare ca cel care era pe motocicleta nu avea permis(facea scoala), se dadea prin parcare, a accelerat, s-a speriat, a frinat cu spatele si a zburat sub o duba parcata. Tipu avea casca, dar nu-i incheiase curelusa B) , si la cadere i-a zburat din cap. Se pare ca a suferit o fractura craniana, cind a fost dus la spital doctorii spuneau ca nu se stie daca va scapa, are sanse dar mici. Urma sa fie operat. Tipa nu mi-a zis daca baiatu era beat sau nu. Ma intreb ce naiba a fost in capu lui sa se suie pe motocicleta aia, si cum de proprietarul motorului i-a dat-o sa se plimbe :what: . Ce poti sa mai zici?!

Eu sper sa scape si ii doresc sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Duca-se la canal, genul asta de oameni chiar nu ma intereseaza. La fel cum nu ma intereseaza daca a scapat sau nu."

 

Eu zic sa te mai gandesti cand faci genul asta de afirmatii; toti am fost incepatori odata si multi dintre noi am condus fara permis intr-o parcare sau pe o strada mai neumblata.Sper sa scape cu bine baiatul accidentat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Duca-se la canal, genul asta de oameni chiar nu ma intereseaza. La fel cum nu ma intereseaza daca a scapat sau nu."

 

Eu zic sa te mai gandesti cand faci genul asta de afirmatii; toti am fost incepatori odata si multi dintre noi am condus fara permis intr-o parcare sau pe o strada mai neumblata.Sper sa scape cu bine baiatul accidentat.

Eu cand am fost acolo am inteles ca era mort de beat. In cazul asta sustin cele spuse mai sus si daca ai de gand sa tii partea la toti betivii poti sa imparti si tu canalul cu el. Nu am pic de mila ptr. oamenii prosti. Daca de ex omora pe cineva tot asa spuneai? Daca cineva ala era chiar cineva drag tie?

Simplu fapt ca nu a omorat pe nimeni nu il dezvinovateste !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa te sui pe un 600 de viteza cind nu stii mare lucru despre motociclete e cel putin lipsa de respect pt. ele.Si cui ii place sa fie tratat nerespectuos?Probabil ca a mers pe principiul "daca ala poate,pot si eu".Ei bine,nu!Iar daca era si baut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Duca-se la canal, genul asta de oameni chiar nu ma intereseaza. La fel cum nu ma intereseaza daca a scapat sau nu."

 

Eu zic sa te mai gandesti cand faci genul asta de afirmatii; toti am fost incepatori odata si multi dintre noi am condus fara permis intr-o parcare sau pe o strada mai neumblata.Sper sa scape cu bine baiatul accidentat.

Cum poti sa-i iei apararea ?? Si beat si fara carnet ??? Incepator inseamna cu totul altceva !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic:

da mai, chiar asa, si eu am fost incepator, dar pot spune ca am mers fara permis DOAR in zone in care nici pietonii nu au acces (curti, stradute de la marginea orasului etc.).

 

E adevarat ca devine tot caz penal conducerea fara permis, dar nu si daca se desfasoara in afara drumurilor publice. (aici vroiam sa ajung, mergeam doar sa ma "antrenez" pentru scoala, dar nu poligon, ci doar echilibru si cunoasterea motorului in general. Nu mai este necesar sa mentionez, dar totusi, am mers cu Ij-ul, si doar cu treapata a 2-a aproape de relanti).

 

ontopic: PUR SI SIMPLU NU FACI "SCOALA" PE DRUMUL PUBLIC, ci doar in locuri cu trafic aproape de 0. Sper sa scape omu', chiar daca a fost inconstient, sunt adeptul celei de-a doua sanse... numa sa-i vina mintea la cap. Nu doresc nici dusmanilor sa moara..(deja aberez a copilu minune).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E adevarat ca devine tot caz penal conducerea fara permis, dar nu si daca se desfasoara in afara drumurilor publice. (aici vroiam sa ajung, mergeam doar sa ma "antrenez" pentru scoala, dar nu poligon, ci doar echilibru si cunoasterea motorului in general.

 

Mda B) si acum mai nou "scolarii" in curs fac exercitii de echilibru pe CBR600F? :laugh:

 

poate s-o introduce de la anu' examenul de poligon pe busa si atunci este imperios necesar ... :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

idiotul, inconstientul, cretinul, etc e proprietarul motocicletei. Cat de imbecil poti sa fi sa-i dai motocicleta ta (fie si mobra) unei persoane bete, FARA PERMIS.

 

600cmc? La scoala nu pe din alea se invata? Cum putea sa i se intample ceva? la cei 2-3 caluti putere, e ca mersul pe bicicleta. B)

 

oricum, ii doresc insanatosire grabnica nfericitului, si cat mai multe prietene la gherla proprietarului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.......poate proprietarul era la fel de beat

 

asa se poate explica accidentul :D

 

 

 

as vrea sa cred ca le-au intrat mintile in cap....

 

 

 

neah....

 

 

 

Nucu

 

 

:yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat aseara din surse din interiorul spitalului ca omul abia mai traieste , "eu l-am lasat in viata cand am iesit din tura" (citez un doctor) .Imi pare rau de el si sper sa scape fara sechele.

Am inteles ca purta casca dar nu era prinsa sub barbie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...