Sari la conținut

Pai ce pana mea!


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

Pt ca motorul meu suna ca o dacie si in trafic nu ma auzea nimeni ... am pus bormasina pe tobe. YAM YAM.

 

Acum suna binisor .. aduce a 2 Timpi (nu stiu de ce) .. dar se aude!!!

 

Am dat 8 gauri in fiecare toba (in jurul evacuarii principala)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum suna binisor .. aduce a 2 Timpi (nu stiu de ce) .. dar se aude!!!

 

Am dat 8 gauri in fiecare toba (in jurul evacuarii principala)

Buey...de ce nu te-ai adresat tu la tatuka aici pentru un reglaj fin al sunetului?Daca vrei sa scoti un dum-dum-dum decent nu faci strecuratoare acolo, sunt niste principii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buey...de ce nu te-ai adresat tu la tatuka aici pentru un reglaj fin al sunetului?Daca vrei sa scoti un dum-dum-dum decent nu faci strecuratoare acolo, sunt niste principii :yikes:

Daca azi dimineata la 10 mi-a venit ideaa :D .. am pus mana pe bormasina... si DRILL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dom'ne vice-presedinte , dar numa paici stai?

Hai ca iti recomand eu niste tobe : Modelul "SPORT" pt Dacie .Putzina sudura si devotament si... te tine minte pana si varu' cox :D

Haida norocc!

Editat de adolphyno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angry: o sa imi fac shi io nishte gauri la toba...se se auda shi la mine mishto!!! :yikes:

:D

Lasa-o asa! La un 2 timpi nu te joci la tobe cum vrei tu,au si ele un rol in functionarea motorului , nu doar sa reduca zgomotul.Anyway, dintr-un 2t nu scoti un sunet prea grozav pana nu duci motorul in 10.000 ture macar...ceea ce la minsk e de-a dreptul pur si simplu ;)

 

 

PS: Am auzit aseara cum suna mestereala lu' Baiazid. :ok: :hurt: Va trebui sa punem mana de la mana sa-l ajutam cumva :baldy: Un simson se aude perfect pe langa motocositoarea aia :box:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, lastzi baietu-n pace, conteaza daca-i place lui nu voua.

 

:D Baiazide sa vi negreshit azi la Etrusco sa o auzim shi noi.

Editat de Placebo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre sa va dezamagesc: SUNA NASPA si am astupat gaurile. Se aude la fel ca inainte!

 

Numai hannibal poate ghici cu ce am astupat 16 gauri de 0.7 date cu bormasina

Cu kakat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai hannibal poate ghici cu ce am astupat 16 gauri de 0.7 date cu bormasina

1. cu guma de mestecat?

2. cu guma arabica ( :D otomane!)

3. KAKAT nu pot sa mai zic ca mi-a luat-o Placebo inainte :baldy:

4. ai sudat tabla peste tobe

5. ai inlocuit tobele :yikes:

6. cu silicon

7. cu garnituri de raba (?!?!?) asa cum voiam sa fac io.

8. totul a fost o teapa ca sa ne tii pe noi in suspans...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te simti ca pe vremea cand aveai comunista

SA STII..... ii duce dorul Neprei :baldy:

il mananca in cuvantul ala urat ( :yikes: cenzura) si nu are cu ce sa se scarpine.. asa ca da gauri in motor.... maine, poimaine, in amintirea vremurilor bune va face un pui de enduro sau va urca scarile cu honda (aia proaspat spalata :D ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buey...de ce nu te-ai adresat tu la tatuka aici pentru un reglaj fin al sunetului?Daca vrei sa scoti un dum-dum-dum decent nu faci strecuratoare acolo, sunt niste principii :angry:
daca veneai pana la iasi itzi "tunam" io tobele  ...imi spuneai cum vrei sa se auda si le faceam sa se auda gros, subtire..etc

 

Ia ziceti ma totusi, asa in mare, cam cum s-ar face o customizare d-asta a sunetului? :hurt: Bine-nteles ca e vorba de un dum-dum gros :baldy: , ca doar nu e nimeni tampit sa vrea sunete de drujba ruseasca :yikes: (ma refer la chiar la drujbe, nu la sublimele IJ-uri, Voshoduri sau Minskuri. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...