Sari la conținut

Renasterea Regelui Kawasaki Zzr 1400


Sergiu 30
 Share

Postări Recomandate

noul zzr 1400 va fi o bestie de 200 de cai putere si cilindree de 1400(mai mare ca la haiabuza)

mai mare mai puternica si mai rapida....THE KING IS BACK

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

noul zzr 1400 va fi o bestie de 200 de cai putere si cilindree de 1400(mai mare ca la haiabuza)

mai mare mai puternica si mai rapida....THE KING IS BACK

 

 

:bounce:) mah...tu esti pilit.Kawa...a iesit deja...nu-i nici pe departe la 200 HP...arata de zici ca-i TGV-u'...so....bleah....

 

Vreau sa fac clar de ce am facut postul asta.Topicul asta e unul malitios, lansat doar ca atac la cel cu Busa.Nu am nici Busa si nici ZZR-ul de 1400.Nu asta conteaza.Conteaza doar ca acu' m-a ofticat omu' cu "topicu'" lu peste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, busa insa a fost si inca este. King of SPORT-TOURING (poate se uita inaltatoru si sa vada mai bine.) :bounce:

 

PS: Pueril. Asta e din ciclul "a mea e mai mare". Degeaba, daca nu stii s'o folosesti. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieee ador cand lumea se oftica pt orice prostie...da ai dreptate era o replica la cel cu busa da nicidecum malitioasa

nici eu nu am buza sau zzr am ceva mai bun...un superbike legendar....

ala da king

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrei sa fi capitanul nostru? :baldy:

 

ma ce pot sa zic,nu-mi place de loc zzr`u asta de 14sute si Busa as compara-o mai degraba cu zx12-le ...

 

 

PS : ar trebui sa te angajeze mos craciun la united ca esti mai fanatic ca el cu kawa :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieee ador cand lumea se oftica pt orice prostie...da ai dreptate era o replica la cel cu busa da nicidecum malitioasa

nici eu nu am buza sau zzr am ceva mai bun...un superbike legendar....

ala da king

Ma bucur ca insuti tu iti dai seama ca scrii numai ineptii si prostii. E un pas ,dar totusi poate poti sa nu mai intoxici lumea cu asemenea ineptii(si le stii tu mai bine de care vorbesc) ,caci mai sunt oameni care doresc sa afle o parere pertinenta si nu cum o antichitate de 750 din 95 are 140cp la roata(era doar un mic exemplu din sirul ineptiilor tale)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca insuti tu iti dai seama ca scrii numai ineptii si prostii. E un pas ,dar totusi poate poti sa nu mai intoxici lumea cu asemenea ineptii(si le stii tu mai bine de care vorbesc) ,caci mai sunt oameni care doresc sa afle o parere pertinenta si nu cum o antichitate de 750 din 95 are 140cp la roata(era doar un mic exemplu din sirul ineptiilor tale)

 

 

Baieti, scuzati-mi expresia, voi doi sunteti (si asta in cel mai simpatic mod, fara sa jignesc pe niciunul dintre voi), doi tampiti..... :bounce:

Abia astept sa mai scrieti cate ceva, sergiu mie drag ca are un kawa intradevar legendar, un superbike cu adevarat rege, iar Silviu mi se pare un tip foarte cerebral care nu prea inghite prostiile. Voi doi a-ti fi buni prieteni, pacat ca aveti alte preferinte. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, scuzati-mi expresia, voi doi sunteti (si asta in cel mai simpatic mod, fara sa jignesc pe niciunul dintre voi), doi tampiti..... :bounce:

Abia astept sa mai scrieti cate ceva, sergiu mie drag ca are un kawa intradevar legendar, un superbike cu adevarat rege, iar Silviu mi se pare un tip foarte cerebral care nu prea inghite prostiile. Voi doi a-ti fi buni prieteni, pacat ca aveti alte preferinte. :baldy:

da ai dreptate cand zici de preferinte..

mie imi plac superbike-urile adevarate pe cand lui Silviu ii place sa citeasca despre iurghen fucs

P.S Silviu am zis ca zxr meu modificat scoate 142 de cai pe standul de probe si nu la roata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S Silviu am zis ca zxr meu modificat scoate 142 de cai pe standul de probe si nu la roata

pai vezi tu ...standu ala de probe cum calculeaza caii? legi la laptop carburatoarele?

 

standu ala de dyno asta inseamna ....pui brisca acolo si aflii puterea maxima la roata ,la ce turatie ai puterea maxima sau Nm ...etc

 

 

cum ai scos 142 de cai pe standul de probe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ai dreptate cand zici de preferinte..

mie imi plac superbike-urile adevarate pe cand lui Silviu ii place sa citeasca despre iurghen fucs

P.S Silviu am zis ca zxr meu modificat scoate 142 de cai pe standul de probe si nu la roata

 

sincer ma indoiesc ca zxr'ul tau (sau era zx-7r??) scoate atatia cai la roata

bancul de proba dynojet masoara direct puterea la roata (cea efectiva ), cel putin aici in italia

daca ar fi un sbk real..nu ai fi in posesia lui, si cu sig nu ar fi omologat pe strada :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti ,nu va mai chinuiti sa-i explicati ,la el intotdeauna 1+1 va face 5. :wave: Ma deranjeaza faptul ca poate mai sunt novici intre ale motociclismului care vor sa se documenteze si cand vede ce scrie un astfel de "zmeu" vor crede acele ineptii debitate...atata tot

 

pai vezi tu ...standu ala de probe cum calculeaza caii? legi la laptop carburatoarele?

 

standu ala de dyno asta inseamna ....pui brisca acolo si aflii puterea maxima la roata ,la ce turatie ai puterea maxima sau Nm ...etc

cum ai scos 142 de cai pe standul de probe?

 

 

sincer ma indoiesc ca zxr'ul tau (sau era zx-7r??) scoate atatia cai la roata

bancul de proba dynojet masoara direct puterea la roata (cea efectiva ), cel putin aici in italia

daca ar fi un sbk real..nu ai fi in posesia lui, si cu sig nu ar fi omologat pe strada :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

singurul zmeu de aici e cel care a fost canned de pe sbz....

din cauza unora ca astia novici nu au ce invatza....fiindca ei cred ca le stiu pe toate dar afla pe calea cea mai dura(kicked out de pe alte forumuri) ca se insala....spionule......:wave:.....ai venit sa ne sabotezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

singurul zmeu de aici e cel care a fost canned de pe sbz....

din cauza unora ca astia novici nu au ce invatza....fiindca ei cred ca le stiu pe toate dar afla pe calea cea mai dura(kicked out de pe alte forumuri) ca se insala....spionule......:agree:.....ai venit sa ne sabotezi

Foarte interesant ca pe cineva intereseaza ca am fost banat pe x site :lol: ...el ,in loc sa se uite cate lacune si ca e paralel TOTAL cu motociclismul si arunca cu sutele de cai in stanga si in dreapta si in loc sa invete cateceva ca sa nu mai rada toata lumea de tampeniile lui,il intereseaza de ce a fost banat cutarica pe x-ulica forum :cheers: :wave: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din toate topicurile astea am inteles un singur lucru> ca sunt unii uameni care nu mai vad alte motociclete decat cele din marca pe care o detin. Adevarul e ca fiecare firma are motociclete bune dar si niste traznai ca busa si zzr1400, care le sta bine pe iarba pt ca seamana f bine cu niste vaci.

 

@reverse > busa NU se compara cu zx12, ci clar ci zzr 1400, avand in vedere dimensiunile si ciclistica, este o parere pur obiectiva

http://www.motorbikes.be/en/compare/5719/5775/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

@reverse > busa NU se compara cu zx12, ci clar ci zzr 1400, avand in vedere dimensiunile si ciclistica, este o parere pur obiectiva

http://www.motorbikes.be/en/compare/5719/5775/

de acord cu tine dar asta de cand a aparut zzr1400 , dar daca mai tineti minte pana atuncia busa se batea cu zx12 ...sunt nenumarate filme facute intre aceste 2 modele , eu personal as fi ales zx12-le care e mult mai manevrabil si daca o luam si dupa gust , arata mai bine decat busa...parerea mea :wave:

Nu sunt fanatic dupa o marca anume incat s-o sustin cu fanatism...am honda,dupa ce m-am dat cu un 636 2006 m-am indragostit ,chiar am vrut sa-mi schimb motorul iar ptr viitor visez la R1 ... cu toate ca iubim o marca sau un model anume trebuie sa ramanem cu picioarele pe pamant , sergiukawa incearca macar sa-ti temperezi iesirile...fiecare isi iubeste motoreta dar exista limite logice , ai un motor tare dar sunt multe altele si mai tari ...incearca sa intelegi asta si nu te mai certa cu Silviu ptr ca nu rezolvati nimic,decat mult off topic ...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

@reverse > busa NU se compara cu zx12, ci clar ci zzr 1400, avand in vedere dimensiunile si ciclistica, este o parere pur obiectiva

http://www.motorbikes.be/en/compare/5719/5775/

Ba se compara si se compara DIRECT...ca nu iti place tie ca bate zx12 la fundul gol(desi arata mult mai bine zx12 ,dar cu frumusetea nu poate castiga decat un concurs de...miss :lol: ) asta e cu totul alta problema ,dar ele intra direct in competitie binenteles cu un singur castigator si stii in mod sigur ca acesta nu e zx12 :wave:

 

Ps:iar ca dimensiuni ,greutate sunt cam pe acolo amandoua cu diferente f mici intre ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba se compara si se compara DIRECT...ca nu iti place tie ca bate zx12 la fundul gol(desi arata mult mai bine zx12 ,dar cu frumusetea nu poate castiga decat un concurs de...miss :lol: ) asta e cu totul alta problema ,dar ele intra direct in competitie binenteles cu un singur castigator si stii in mod sigur ca acesta nu e zx12 :wave:

 

Ps:iar ca dimensiuni ,greutate sunt cam pe acolo amandoua cu diferente f mici intre ele

 

diferente f mici cam ca intre iq-ul tau si si al unui cimpanzeu, chiar tu ai postat niste teste in care iesisera aprox cap la cap ....... si asta numai la demaraj, ca nu s-au facut teste pe circuit ca sa radem putin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

diferente f mici cam ca intre iq-ul tau si si al unui cimpanzeu, chiar tu ai postat niste teste in care iesisera aprox cap la cap ....... si asta numai la demaraj, ca nu s-au facut teste pe circuit ca sa radem putin

Eu ti-am postat niste teste in care MAI MULTE reviste DE SPECIALITATE dadeau castigator pe Hayabusa in acest duel perfect normal,al anilor respectivi(nu cum incerci sa te "scoti" tu ,ca zx12 ca nu s-ar compara cu busa :wave: ),iar tu te atacai ,asa ca nu mai denatura si scrie adevarul :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ti-am postat niste teste in care MAI MULTE reviste DE SPECIALITATE dadeau castigator pe Hayabusa in acest duel perfect normal,al anilor respectivi(nu cum incerci sa te "scoti" tu ,ca zx12 ca nu s-ar compara cu busa :wave: ),iar tu te atacai ,asa ca nu mai denatura si scrie adevarul :lol:

 

io nici nu ma atac si nici nu vreau sa denaturez adevarul

 

Intrebare> dak ti se dau niste teste, cu castigatori IMPARTITI, ce iei in considerare? O medie a timpilor sau cel mai bun timp? hai :lol: !!

Editat de ghost-rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io nici nu ma atac si nici nu vreau sa denaturez adevarul

 

Intrebare> dak ti se dau niste teste, cu castigatori IMPARTITI, ce iei in considerare? O medie a timpilor sau cel mai bun timp? hai :wave: !!

Parerea mea e sa se ia in considerare media timpilor...e mult mai elocvent ca cel mai bun timp obtinut de x om.Dar cand MULT mai multe reviste DE SPECIALITATE au declarat castigator pe busa ,nu mai are rost "dilema" timpilor tai(medii ,cei mai buni etc etc).... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e sa se ia in considerare media timpilor...e mult mai elocvent ca cel mai bun timp obtinut de x om.Dar cand MULT mai multe reviste DE SPECIALITATE au declarat castigator pe busa ,nu mai are rost "dilema" timpilor tai(medii ,cei mai buni etc etc).... :wave:

 

delema e a ta, da, mult mai multe au dat-o de busa castigatoare DAR una din cele putine (si cea mai prestigioasa) avand un pilot care nu i sa facut frica sa deschida gazul cand 12-le a inceput sa "tzopaie" si a obtinut un timp uimitor, dar trebuie sa ne supunem majoritatii

si acum gata ca asta e un topic destinat balenei zx14

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu o spune fanul kawasaki din mine asta dar zx12 a fost conceputa special ca sa rupa hayabusa

daca nu reusea lucrul acesta nu ar fi iesit pe portile fabricii...

dar s-o lasam balta cu dilema asta toata lumea stie ca cea mai buna superbike creeata vreodata e Kawasaki zxr 750 :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va place sau nu, asa vacuta cum e, Busa a castigat mai multe comparatii din astea cu ZX12-le, cel putin din cate am citit eu,si am citit ceva pe tema asta.

 

Si mie imi place mai mult ZX12 cum arata, dar totusi regele vitezei a fost Busa. Acum se spune ca ZZR1400 e mai bun decat ZX12 la toate capitolele, si pe curbe si manvrabilitate,tot. Deci,din pacate 12-le se indreapta doar spre istorie.

 

Si acum trebuie sa asteptam primele comparatii cu noua busa,avand in vedere ca vine dupa ZZR1400 si cei de la suzuki au studiat adversarul sunt aproape sigur ca i-o da iar lu Kawa. :lol:

 

Doar parerea mea. La fel ,nu sunt indragostit de o marca ci de motociclete in general si de anumite modele ale diversilor peoducatori.

 

Bafta! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...