Sari la conținut

Buson de rezervor


Vizitator Hairy Poker
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Hairy Poker

Am o problema mare de tot cu busonul de la rezervor, care a avut o cheie rupta in el, .........etc etc, vreau sa il schimb dar nu am de unde sa fac ros de altul.

Eu am o honda CBR 400 RR din 1993.

Mai am o alta mare curiozitate, cum pot face dupa aia sa am aceeasi cheie si la contact si la buson??? sau dispare orice sansa??/ :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

si ca tot vebi vorba as mai avea nevoie si de 4 bujii noi, un filtru de aer, si pe cineva care sa imi regleze si mie carburatoarele si sa-mi schimbe gumele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O cheie se poate fabrica dupa cea rupta (prietenii stiu de ce :D ). Daca o mai ai. Daca nu, du-le bushonul si or sa-ti faca ei una dupa modelul acela. Orice se poate. Numai ca este destul de scump (comparativ cu o cheie obisnuita), mai ales ca necesita un tip deosebit de cheie bruta. Te poate duce in jur de 200.000, in functie de calitate si complexitate. (nu neaparat in ordinea asta :yikes: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

Sunt de acord dar ideea este ca busonul trebuia sa il deschid cumva si ca atare am recurs la metoda bormasinei cu acumulatori care a scos si cheia si catzeii.

Dar acum o saptamana s-a blocat iarasi busonul si abia l-am deschis, si nu mai vreau sa experimentez asa ceva...

Asa ca daca ai idee da-mi o sugestie de unde as putea lua.. nu neaparat nou!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

:D oameni buni avetzi miilaaa de mine si vindetzi-mi si mie un bushon amarat.

ca ma trezesc draq ca imi pune vreunul motorina sa vada daca paraie mai taree decat cu f. plumb. :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-as ajuta cu placere, numai sa te mai linistesti putzin , dar nu am cum.... :D

 

Tin sa te felicit pt motocicleta si pt numeroasele posturi de pe forum. La mai mare si la mai multe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

mah, cumva trebuia sa il deschid dar nu cred ca era cazul de sarit in aer.

ca nu am dat gaura prin bushon, ci doar am omorat catzeii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

My friend, serios vorbind, tu chiar asteptzi sa te creada cineva ca tu o sa gasesti bushon de benzina pentru Honda CBR 400 RR in benzinarie??

 

Atunci chiar tind sa cred ca esti frate cu Studentu'.

 

No offense!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Hairy Poker
...Daca zici ca e caterinca  îndeasa o cîrpa pe gaura rezervorului. Daca  intreba cineva ce e aia spui ca ala e buson tzaranesc  a la C.A.P. :baldy:  :what:  :hug:  :laugh:

Sa intzeleg ca tu tzi-ai pune la ZZR-ul tau bushon d-ala de la benzinarie, d-ala de 100K din plastic obosit de care au toate daciile. Sunt curios cum arata zzr-ul.

Auzi ai cumva si bord de CN la ea?? :ok: :lol: :lol: :lol: :blbl: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...