Sari la conținut

Discutii Despre Orice...


kawa_z750
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azi am avut nefericita ocazie sa vad din nou de unde se trage reputatia proasta a motociclistilor.

Exemplul a fost un domn ceberist cu numar BH-90-RON, pt. care regulile de circulatie nu se aplica.

Dupa un slalom facut clar peste limita legala dinspre Cantemir spre Calea Clujului, in care pe langa depasiri aiurea (slalom-uri mai mult) si taiat calea unui autobuz am observat ce ii stralucea asa tare la cauciucul din spate. Era chiar sarma, ca guma nu mai avea absolut deloc pe mijloc, numai urme de cauciuc pe laterale.

Vai si-amar oricum, ma gandesc ca explicatie lui o fi fost ca-i frig afara, mai ales in pantaloni de trening si adidasi.

D-nului ceberist ii doresc noroc mult, un job stabil pt. bani de o guma decenta (sunt cu 50-60 lei second in episcopia), poate ii raman bani si de-o cizma (vezi semnatura) pe frigu asta.

Doamne-ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am avut nefericita ocazie sa vad din nou de unde se trage reputatia proasta a motociclistilor.

Exemplul a fost un domn ceberist cu numar BH-90-RON, pt. care regulile de circulatie nu se aplica.

Dupa un slalom facut clar peste limita legala dinspre Cantemir spre Calea Clujului, in care pe langa depasiri aiurea (slalom-uri mai mult) si taiat calea unui autobuz am observat ce ii stralucea asa tare la cauciucul din spate. Era chiar sarma, ca guma nu mai avea absolut deloc pe mijloc, numai urme de cauciuc pe laterale.

Vai si-amar oricum, ma gandesc ca explicatie lui o fi fost ca-i frig afara, mai ales in pantaloni de trening si adidasi.

D-nului ceberist ii doresc noroc mult, un job stabil pt. bani de o guma decenta (sunt cu 50-60 lei second in episcopia), poate ii raman bani si de-o cizma (vezi semnatura) pe frigu asta.

Doamne-ajuta!

 

Daca are motor exact ca al lui gixxer atunci e ala pe care l-am vazut eu asta vara forjand pe 6 Martie noaptea in echipament de strand si fara casca. Cine il cunoaste ar trebui sa-i spuna ce riscuri is asuma, ca el poate nu-si da seama. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e tipu ala cu motor ca al meu il stiu si chiar am vb cu el.il cheama stefan si e cam incuiat.Eu i-am dat sfaturi si i-am zis ca nu are nimic de pierdut daca se echipeaza..a zis ca stie etc.

nu vreau sa cobesc... dar fiecare merge pe pielea lui.

Vb aia, viata iese din poola si se duce pe pisda, in cazu lui.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nici un Stefan.

Il cheama Rony.

Si are un CBR 600F Sport.

 

Oricum tipu e total inconstient.

Sa pui viata ta in pericol e una si e treaba fiecaruia.

Dar sa pui in pericol viata celorlalti ca tu esti mare viteaz e deja altceva.

 

 

daca e tipu ala cu motor ca al meu il stiu si chiar am vb cu el.il cheama stefan si e cam incuiat.Eu i-am dat sfaturi si i-am zis ca nu are nimic de pierdut daca se echipeaza..a zis ca stie etc.

nu vreau sa cobesc... dar fiecare merge pe pielea lui.

Vb aia, viata iese din poola si se duce pe pisda, in cazu lui.

 

Motoru ii total rosu, probabil vopsit in curtea scolii. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ar fi sa citez din careva ash cita asta : "cainele moare de alergatura si prostu de grija altuia" ... fiecare pasare pe graiu ei piere asa ca sa avem grija de noi , sa ne bucuram impreuna sau separat de sezoanele care urmeaza iar restu sa fie sanatosi si sa nu dea peste noi ... sau daca vreti mergeti sa`l trageti pe Roni de urechi la casa de cultura ca mai joaca ping pong ... si sa`i spuneti ce frumos mergeti fiecare si ce respetuosi sunteti in trafic & bla bla bla :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ar fi sa citez din careva ash cita asta : "cainele moare de alergatura si prostu de grija altuia" ... fiecare pasare pe graiu ei piere asa ca sa avem grija de noi , sa ne bucuram impreuna sau separat de sezoanele care urmeaza iar restu sa fie sanatosi si sa nu dea peste noi ... sau daca vreti mergeti sa`l trageti pe Roni de urechi la casa de cultura ca mai joaca ping pong ... si sa`i spuneti ce frumos mergeti fiecare si ce respetuosi sunteti in trafic & bla bla bla :banana:

 

True.

M-am dezobisnuit numa sa vad manevre de-astea acuma iarna :D) Vara is mai la ordinea zilei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am luat genti cu 200 de euro si ma costa 150 reconditionatu,pam pam

 

Pam PAM mai.... da de ce nu spui nimic cu 310-350 E(setu de 4buc) iti iei genti nou noute ! pe str Louis Pasteur inainte de spitalul judetean pe dreapta. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...