Sari la conținut

Scuteristii Fara Permis - Aveti Cuvantul!


aax94
 Share

Postări Recomandate

esti mai prost decat credeam ...

 

Oi fi...dar sunt peste tine. Iti si dovedesc: nu ma cert cu tine, cine e mai intelept, cedeaza primul. Consider ca admini trebuie sa ia masuri.

 

Costy, erati morile de vant pentru mine cand am intrat pe acest forum prima data, v-am lasat loc, si v-am tratat cu respect. Dar sti prea bine, chiar si zeii pot fi invinsi...

 

Nu ma cred atotputernic, dar cand ma provoaca cineva ma evervez. Nu sunt cioara, si nici nu vreau sa ma bagati in aceeasi oala cu ei. Nu circul cu scuterul ciordit pe mijlocul strazii fara casca, in ciocate.

 

P.S: mi se pare cea mai stupida greseala sa treci pe rosu la semafor, cand el e mare si ROSU, se vede de la 100 metrii. Daca nu acorzi prioritate intr-un sens giratoriu sa zicem, e alta chestie poti zice ca ai uitat sau bla bla (e doar un exemplu, nu ma refer la mine sau nu trageti alta concluzie), dar cu trecutul pe rosu e chiar grav

Editat de Rolly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 68
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fratilor moralisti, imaginati-va Bucurestiul plin de scutere pilotate in maniera de "sofer de Duminica". Nu va inteleg corect rationamentele: parca ati imbatranit brusc cu totzii! Sau puteti face un experiment: luati un scuter si mergeti cu el prin Buc si veti vedea ca nu va lasa inima sa stati ore in sir pe la stopuri puse aiurea si nesincronizate sau sa va pierdeti timpul prin intersectii blocate.

Sunt si exagerari din partea scuteristilor, este adevarat, dar eu ii intzeleg. Iar faza cu bustul gol iar n-am intzeles-o...adica de ce biciclistii ar avea voie si scuteristii nu? Doar pt ca fac mai mult efort?

 

1. Unde ai vazut tu biciclisti in plin centru la bustul gol? Personal eu nu am vazut, in schimb scuteristi am vazut din plin.

2. Eu nu ma refeream la "suntarea traficului" pentru ca o facem cu totii (dar cu cap)...era vorba de acei Kamikaze care se lasa feriti de ceilalti...o data, de doua ori,...pana cand dam cu RIP-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Unde ai vazut tu biciclisti in plin centru la bustul gol? Personal eu nu am vazut, in schimb scuteristi am vazut din plin.

2. Eu nu ma refeream la "suntarea traficului" pentru ca o facem cu totii (dar cu cap)...era vorba de acei Kamikaze care se lasa feriti de ceilalti...o data, de doua ori,...pana cand dam cu RIP-ul.

Primul meu OFF-topic...scz.

De ce totul se rezuma la "pana cand dam cu RIP-ul" m-am saturat sa aud replica asta pe acest forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai aax94 dar daca poarta casca cine le mai vede freza??doamne fereste...cum sa nu atraga ei privirile femeilor...In legatura cu varsta de 16 ani...nu prea inteleg de ce neaparat aceasta varsta...nu ma intelegeti gresit...trebuie o limita de viteza,dar sa fim seriosi,in ziua de azi aproape oricine isi permite u scooter...eu zic ca ar trebui sa se deie un test(legislatia)indiferent de varsta,pentru ca daca esti capabil sa iei acel test logic ar trebui sa te descurci si in trafic.!!

NUMAI BINE

 

Conform studiilor, adolescentii nu percep in mod real pericolul, prin asta punandu-i si pe ceilalti participanti la trafic (in cazul nostru) in pericol.

 

 

 

Partea cu bustul neprotejat insa imi pare cam exagerata avand in vedere ca multi nu pot depasii viteze de 60-70km/h in trafic, iar portul unei armuri sau a unei haine devenind total inconfortabila datorita temperaturii.

 

Mai pot sa adaug ca atunci cand depasesti prin dreapta esti mai sigur decat pe stanga, asa ca nu condamn acest lucru, doar ca intradevar trebuie prudenta.

Eu unul am intalnit multi soferi care atunci cand am depasit in curba pe partea stanga (ma refer aici la intersectii) au incercat sa ma scoata cat se poate pe exterior, ba mai mult sa ma sicaneze.

In general instinctul unui conservar cand te vede in dreapta este sa te fereasca, cei care au B stiu :rusinica:

 

 

Cateva corecturi daca este permis...

 

1. Era vorba de pielea goala nu de armuri. De decenta aia lipsa. Mai anem un oic si mergem in fundul gol.

2. Depasirea prin dreapta este STRICT INTERZISA, exceptie facand cazul in care cel din fata semnalizeaza si s-a incadrat pentru stanga. Si atunci regulamentul spune ca depasirea se poate efectua doar daca este spatiu suficient.

Depasirea in intersectii este STRICT INTERZISA

 

Am fost indeajuns de clar?

Editat de aax94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oka ...1 la mana...chestia cu vesta nu e rea...acum 3 zile am facut un drum pana la Piatra Neamt shi pot sa zic k soseaua europeana e plina de scuteristi shi mai ales mopedisti...care cu casca...care fara care 3 p o pedalista...care cu vesta care fara...C pot spune clar este k se pun in pericol in primul rand p ei& p cei ce se risca la un drum cu ei dar shi p noi...aia de venim din spate...mai ales atunci cand nu-l vezi pt k n-are amarata aia de vesta p el...shi te trezesti cu el la cativa metri in fatza...2 in bUCURESTI AM VAZUT O BOSCHETAREALA P FATZA...scutere neanmatriculate cu frezati la ghidon care ma depaseau p vitan...trecand clar peste linia aia continua(pusa acolo de aiurea asa) fara casca...cu pasagera...shi cu peste 70...(yo aveam 60 = shi m-a depasit lejer...d fapt intreaga coloana)...clar rip-uri in asteptare...Iar in ceea ce priveste bruma de echipament necesara...din propie exp pot sa zic k un accident cu un scuter doare muult mai tare uneori chiar shi dekat un accident cu un motor...Ex...Prima tranta am luat-o acum 3 ani la romana cu un ZIP...cand o proasta m-a executat din spate...la nu mai mult de 30 la ora la 10 min dup c mi-am luat plasticul...concluzia...inka mai am semne...genunchiul ce a atins asfaltul inka protesteaza la vreme proasta...Tranta 2 p vitan la 60 la ora cu niprul...care multumita atat boxerului& cadrului f generos facute... dar shi a integralei p care shi acum o mai am am scapat cu doar cateva zgarieturi superficiale...asa k ochi mari :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre vesta de protectie in timpul noptii mi se pare o prostie , cel putin pentru scutere , care nu se poate spune ca pe timp de noapte nu se vad.Sunt de acord a o purta unul care are de ex. un piaggio ciao sau modele asemanatoare ale caror stopuri nu lumineaza mai tare decat o lanterna proasta.

 

Numai bine :rusinica: si asflat uscat :cheers:

 

Vesta este necesara mai ales daca te deplasesi in exterior noaptea unde vitezele sunt mult mai mai pentru ceilalti participanti la trafic.

Ai facut un calcul care este resultanta dintre unul care vine cu 110 si un scuter care de deplaseaza cu 50? 60km/h cam asta este viteza cu care da in tine daca nu te vede. Iar daca tu tii mai mult la frumusete decat la viata ta nu ai decat.

Noaptea, viteza de deplasare este apreciata eronat de cele mai multe ori.

 

Mda fiecare cu parerea sa...va zic eu ca din cauza multor rromi (sa nu dau dovada de rasism si sa zic tigani) trag multi dintre noi. Nu mi se pare foarte inteligenta chestia cu 16 ani, chiar este o porcarie. Unii dintre noi pot fi foarte maturi, personal ma consider mai matur ca multi care au carnet dupa aici, si poti sa ai simtul raspunderii si de la 8 ani daca ai capul pe umeri (doar ca atunci nu-ti permite fizionomia sa mergi pe scuter). Nu v-ati intrebat nici1data de ce in tari precum italia nu este limita de varsta, doar carnet, sau ca in tari ca america poti lua B-ul de la 16 ani? De ce? Se considera mai destepti ca noi...si in legatura cu prostia sub 16 ani, vorbiti in numele vostru nu ii jigniti pe toti.

 

 

Uite vezi? tocmai de-aia nu trebuie sa se dea liber pana in 16 ani. Tu spui ca esti matur...altul sune ca e matur...toti spun ca sunt maturi. Ce ne facem ca toti sunt maturi? Si uite asa toti maturii astia, cand fac vre-o boacana in trafic ii chiama pe mami si tati ca nu au cu ce sa plateasca paguba...

Dosarul penal cui i se incheie?

 

Acum mai esti matur?

 

Apropo de 80-85 km/h :finger: te lauzi ca faci asa ceva...Unii dintre voi aveti 16 ani, n-aveti carnet, si radeti de altii ca sunt basinosi, si nu va gandti la voi. Dintre toate greselile pe care le-ati mentionat mai sus, nu e nici una mai grava decat scoaterea limitatorului. Mai bine nu port casca, dar stiu ca merg cu 45 blana. Cad, nu mor, am cazut dupa bicicleta la 40 km/h si nu am avut nimic.

 

Asa ca lasati alte basini, si respectati legea, doar va dati mari ca asta faceti.

 

Bafta :cheers: !

 

Ai cazut de pe bicicleta, dar nu ai dat cu mecla in masina dupa impactul cu scuterul tau limitat... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

1. Era vorba de pielea goala nu de armuri. De decenta aia lipsa. Mai anem un oic si mergem in fundul gol.

2. Depasirea prin stanga este STRICT INTERZISA, exceptie facand cazul in care cel din fata semnalizeaza si s-a incadrat pentru dreapta. Si atunci regulamentul spune ca depasirea se poate efectua doar daca este spatiu suficient.

Depasirea in intersectii este STRICT INTERZISA ]

 

 

Da, adevarat cu pielea goala, nu crezusem asta, ma gandeam la echipament.

Iar pentru cei cu papuci sau fara tricou consider ca le lipsesc cei 7 ani de acasa sau bunul simt.

Referitor la echipament, eu unul am luat o busitura buna de la 60 si m-a salvat bine echipamentul (casca, jacheta si manusi) si nu am invatat decat sa merg mai prudent, avand in vedere ca am avut julit bine un picior :cheers:

 

Am omis sa spun ca in intersectii largi cu 2 benzi pe sens, adica se poate face dreapta si din banda 2, iar cel de pe banda 1 nu isi pastreaza banda si intra pe 2 dupa curba de aceea este preferabil prin dreapta.

Depasirea in curba si intersectii este clar ca este interzisa pentru oricine, dar din pacate asta ar trebui sa stie si cei care ne dubleaza cand cedam trecerea si nu numai ci si cand stam la semafor si se mai gaseste un meserias care vine in paralel cu tine ca d. el este in conserva si are demaraj mai bun.

 

Cat despre pustii astia teribilisti care daca au de la tata sau mama bani sa cumpere un scuter sau fac ei "afaceri cu mobile mp3... etc" sau mai stiu eu cesa stie ca neaparat este necesar sa stie cele mai elementare reguli de circulatie si sa le aplice.

Matur la 14 ani si 16 ani este toata lumea doar se elibereaza buletine, dar nu intratat incat sa poata face previziuni in trafic sau sa anticipeze pericole... cam greu ce explic eu aici, dar este adevarat cei cu experienta pot spune.

 

Mai am de raspuns la partea cu limitarea pentru cineva de mai sus.

Limitarea este prost inteleasa in romanica noastra, normal un scuter este limitat la 45 -50 ca sa nu omori motorul cand este nou, dupa rodaj poti sa ii dai cat vrei, binenteles tot pe riscul tau iti poti omori motorul, ca sa nu zic ca pana nu pui un kit sau faci ceva nici nu atinge viteza maxima din bord.

 

Drum uscat la toata lumea si multa prudenta! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha ha :rusinica: esti hilar domnule Reverse...eram sigur ca vei fi primul care comenteaza :cheers: Dupa parerea mea, mai baga calciu la oase ca te rupi prea repede. Am cazut de 100X mai mult ca tine (in general, nu dupa scuter) si am avut tot de 100X mai multe ghipsuri ca tine...asa ca imi cunosc limitele. E logic ca viteza de 50km/h nu e letala nu? De-aia e interdicita in oras de 50, de-aia sunt limitate mopedurile la 45, pentru ca aia "prostii" din parlament au gandit ca multi idioti ca noi o sa cada dupa ele...

 

Din ce-ai zis tu la inceputul postului cu scarile, daca iau viata asa, trebuie sa ma mut intr-o camera cu perne. Poti sa mori si cand te c*ci de la cat incerci sa-l dai afara, sau poti sa mori si inecat cu propria saliva. Sincer...nu inteleg ce ai cu slapii? Ultimul lucru la care ma gandesc cand cad dupa scuter este grija pentru gleznele mele. Politia rutiera dupa motoare poarta cizme de viteza si geci de piele? Poate doar in america...

 

Daca faza cu "copil prost de 15 ani" a fost cu dedicatie iti spun ca sunt mai matur ca tine cu mult mai mult. De unde trag concluzia asta: felul in care vorbesti. Cei intelepti (cum te consideri tu) dau sfaturi calmi, pe un ton frumos, nu ca tine. Tine minte, ca si in dragoste varsta nu conteaza :cheers:

 

Asta este iar o dovada de imaturitate...

Viteza de 50 la ora este va sa poti opri in limita sigurantei in cazul in care iti sare cineva in fata NU CA SA TE SPOIESTI TU LA VITEZA ASTA.

Crash testurile la masina se fac la 50-60km/h nu la oameni izbiti de parapeti.

Un motociclist adevarat nu cade cum spui tu 100X. Asta da dovada ca esti putin incompetent si nu e motiv de lauda.

 

Mai cresteti puisorilor ca degeaba va credeti maturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conform studiilor, adolescentii nu percep in mod real pericolul, prin asta punandu-i si pe ceilalti participanti la trafic (in cazul nostru) in pericol.

Cateva corecturi daca este permis...

 

1. Era vorba de pielea goala nu de armuri. De decenta aia lipsa. Mai anem un oic si mergem in fundul gol.

2. Depasirea prin stanga este STRICT INTERZISA, exceptie facand cazul in care cel din fata semnalizeaza si s-a incadrat pentru dreapta. Si atunci regulamentul spune ca depasirea se poate efectua doar daca este spatiu suficient.

Depasirea in intersectii este STRICT INTERZISA

 

Am fost indeajuns de clar?

Hmm

1 no comment

2. nu cumva depasirea prin dreapta este strict interzisa?exceptie facand cand cel din fata semnalizeaza si se incadreaza ptr stanga?sau cand nu schimbi banda ptr a depasii ci pur si simplu te deplasezi cu o viteza superioara pe o banda "inferioara"? aia e devansare nu depasire,iti zic eu ca asa e

3 depasirea in intersectii NEDIRIJATE (semafoarte,semne,militieni) este strict interzisa...in rest este permisa...cum ai luat permisu? :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm

1 no comment

2. nu cumva depasirea prin dreapta este strict interzisa?exceptie facand cand cel din fata semnalizeaza si se incadreaza ptr stanga?sau cand nu schimbi banda ptr a depasii ci pur si simplu te deplasezi cu o viteza superioara pe o banda "inferioara"? aia e devansare nu depasire,iti zic eu ca asa e

3 depasirea in intersectii NEDIRIJATE (semafoarte,semne,militieni) este strict interzisa...in rest este permisa...cum ai luat permisu? :rusinica:

 

Scuze...asa este..

Aveam o groaza de draci de la atata impertinenta, si m-am grabit...nici tastele nu le mai nimeresc...

Puneti toata afitmatia pe directiile inversate

Editat de aax94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze...asa este..

Aveam o groaza de draci de la atata impertinenta, si m-am grabit...nici tastele nu le mai nimeresc...

Puneti toata afitmatia pe directiile inversate

no problem,la 46 de grade ce-s la umbra greselile sunt scuzabile :cheers: ...ca dabea era sa se urce o basculanta peste mine cand eram cu masina :rusinica: ... de la caldura domne ...

PS: ca sa fiu si putin on topic ...daca tot nu va place casca ma,luati-va macar un braincap dala de chopperist...arata si foarte caterinca si se asorteaza si cu ochelarii de soare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no problem,la 46 de grade ce-s la umbra greselile sunt scuzabile :blink: ...ca dabea era sa se urce o basculanta peste mine cand eram cu masina :rusinica: ... de la caldura domne ...

PS: ca sa fiu si putin on topic ...daca tot nu va place casca ma,luati-va macar un braincap dala de chopperist...arata si foarte caterinca si se asorteaza si cu ochelarii de soare :D

 

Am editat si postul ca poate ma credea cineva si lua de buna gresala mea :cheers: :cheers: :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am 16 ani , nu am curs de legislatie , dar nu depasesc prin dreapta , stau la semafor , dau prioritate , port casca , stau la treceri de pieton , si chiar daca nu e nimeni pe trecere franez usor .

 

Din cauza tiganilor pe scutere ciordite , care nu au nici o treaba cu sofatul , care nu poarta casca , si merg in pielea goala pe scuter ,toti scuteristi sunt vazuti la fel , Pentru ca sunt multi care depasesc prin dreapta , se urca pe trotuar , nu dau prioritate , nu semnalizeaza etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de acord.... cu mici exceptii ...yo 50% din depasiri le fac pe dreapta....dar le fac cu cap (cred yo) nu am avut probleme cu ele...doar cu 2-3 prosti.. si astia taximetristi :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica voi cu motocicletele nu o luati pe langa bordura cand masinile se taraie in coloana cu 2 km/h(Magheru de exemplu)?

Pe mine m-a apostrofat un tip pe race sa ma bag ca doar d'aia mi-am luat scuter.Nu ca nu ma bag asa dar era soare mai in fata si preferam umbra.Si el dupa mine.

Cu faza cu fara haine eu sincer nu inteleg ce crema anti uv folosesc aia pentru ca eu m-am inrosit grav pe maini de la soare.

Inainte de 16 ani scuter nu mi se pare asa o idee grozava acum, cu toate ca la 14 ani m-am apucat (in 94) si n-am patit nimic.(atunci nu trebuia atestat,carnet etc pentru 49)

Am dat de A1 cand s-a introdus in 97.

Port casca mereu si nu iau pe nimeni in spate daca nu are casca.

Nu toti cu scutere sunt dementi dar am vazut destui "nemuritori".

Ar trebui politia sa isi faca treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca in cativa ani numarul celor care isi vor lua scuter pt usurinta cu care se deplaseaza in oras il va depasi pe cel al frezatilor la bustul gol care plimba domnisoarele fara casca seara. romania a urmat in general traseul altor tari vestice si cred ca in max 5-6 ani bucurestiul va fi dominat de scuterisit civilizati cu toate actele in regula si care respecta regulile de circulatie pt ca au o varsta si nu isi permit sa se dea in spectacol pe viata lor.

 

pe de alta parte, ca solutie de moment singurul mod in care poate fi atrasa atentia atat a lor, cat si a motociclistilor de duminica (tricou, sort..eventual slapi) este prin realizarea unei campanii serioase pe media romaneasca de prevenire a accidentelor. ar trebui accentuat ca oricat de stapan esti tu pe moto/scuter/chiar si bicicleta ai f mari sanse ca la un moment dat in timpul vietii pe 2 roti vei intalni cel putin O PERSOANA la volan care sa greseasca intentionat sau neintentionat si astfel sa fi inca o victima. trebuie sa se inteleaga ca intr-o astfel de situatie diferenta o face numai prezenta de spirit, dar mai ales o viteza adaptata conditiilor de pe sosea. toti stiu asta citind pe forumuri, dar niciunul nu o constientizeaza in raport cu propria persoana.

 

asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oi fi...dar sunt peste tine. Iti si dovedesc: nu ma cert cu tine, cine e mai intelept, cedeaza primul. Consider ca admini trebuie sa ia masuri.

 

Costy, erati morile de vant pentru mine cand am intrat pe acest forum prima data, v-am lasat loc, si v-am tratat cu respect. Dar sti prea bine, chiar si zeii pot fi invinsi...

 

Nu ma cred atotputernic, dar cand ma provoaca cineva ma evervez. Nu sunt cioara, si nici nu vreau sa ma bagati in aceeasi oala cu ei. Nu circul cu scuterul ciordit pe mijlocul strazii fara casca, in ciocate.

 

P.S: mi se pare cea mai stupida greseala sa treci pe rosu la semafor, cand el e mare si ROSU, se vede de la 100 metrii. Daca nu acorzi prioritate intr-un sens giratoriu sa zicem, e alta chestie poti zice ca ai uitat sau bla bla (e doar un exemplu, nu ma refer la mine sau nu trageti alta concluzie), dar cu trecutul pe rosu e chiar grav

 

rolly daca tu esti mai matur, mai inteligent si mai cuminte in trafic decat altii eu sunt Hary Potter cel Gay...

raman la parerea mea de pe alt thread: esti un pusti rasfatat .... plus opusul celor de mai sus :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesta este necesara mai ales daca te deplasesi in exterior noaptea unde vitezele sunt mult mai mai pentru ceilalti participanti la trafic.

Ai facut un calcul care este resultanta dintre unul care vine cu 110 si un scuter care de deplaseaza cu 50? 60km/h cam asta este viteza cu care da in tine daca nu te vede. Iar daca tu tii mai mult la frumusete decat la viata ta nu ai decat.

 

 

DA este necesara mai bine spus pe drumuri din afara orasului , ptr. ca alta este viteza cu care se circula , nu exista iluminare ca in oras , exista 90% sanse sa nu fii vazut .

 

In oras unde exista iluminare si cel putin la mine in oras si fara faruri poti sa mergi ca tot te vezi , eu raman la ideea mea ca nu e musai necesara.....in oras .

 

Nu am zis ca tin la frumusete , nu e vb-a de asta cand e viata mea in joc !Nu sunt Kamikaze :cheers:

 

 

Asfalt uscat si mai nou netopit :cheers: :rusinica:

Editat de Iulian00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi arati ca un muncitor de la drumuri si poduri cand ai veste pe tine, nu ai ce face (cum pe forumul asta trebuie sa explic tot ce zic, o sa va zic ca nu am zis ca iulian arata ca un muncitor de la drumuri si poduri, am vorbit de scuteristi in general). Acu tre sa ne conformam toti...

 

In legatura cu restul care ma critica...n-are rost sa mai contiui. De asta sunt eu sunt mai prost, incerc sa fiu corect si tot eu pic tzapul ispasitor. Macar am avut tupeul sa recunosc ca circul ilegal si sa intru in discutie cu voi, sa va prezint argumentele mele. Si va spun clar, nici1data nu o patesc acei "fancy-boy", ci mereu o sa o patiti voi, cei care circulati corect (voi m-ati exclus pe mine, eu nu circul corect :cheers:)

 

O mai zic ultima data: varsta nu conteaza mereu, doar cand ma veti cunoaste in persoana veti avea voie sa faceti remarci la adresa mea, in rest ciocu mic. Voi sunteti mari ca aveti 2-3 ani in plus, vorbiti de o chestie abstracta careia nu-i cunoasteti sensul. Daca esti prost cu o zi inainte de 18 ani, prost ramai si la 18 ani, doar ca atunci esti un prost major (si nu am facut referire la nimeni, v-am dat un exemplu). Si pustii rasfatati nu intra pe forumuri si discuta, forjeaza zecile de motoare pe care le au non-stop :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rolly lasai mah ca ei stiu sa mearga bine...de aia a trecut unu cu yamaha r1 cu 200 pe langa mine pe bulevardu decebal...de aia facea unu slalom cu un enduro stand in picioare si a trecut pe rosu cu mare viteza tot pe decebal...de aia merg prin spatele blocurilor cu 100 si ceva nu se gandesc ca mai sunt copii care se joaca...io nam vazut motociclist care sa nu mearga cand e drum drept cat il tine motoru...si care daca e primu la semafor sa nu plece p o roata in basini...si faza cu astia care au 15 ani e adevarat ca unii au un fizic de copil de 8 ani si nu stiu nici macar pe ce parte a drumului sa mearga dar eu am 15 aproape 16 si am facut 3000 si ceva de km fara nici un incident ca ma plimb nu ma grabesc sa trec p galben-rosu acum ca sa prind rosu un pic mai in fata...era unu cu un kawasaki ninja dala ultimu model unu verde misto a oprit la semafor langa mine unu care ajungea pe varfuri jos =)) =)) avea o fata de broscoi cu gura pana la urechi casca daia ieftina second hand a alunecat saracu cand a pus picioru jos de abia tinea motocicleta am ras pana acasa... =)) deci concluzia: PADURE FARA USCATURI NU E!

Bafta tuturor si totusi facetiva toate actele in regula aruncati scuterele furate aduse in italia sau spania dalea din 92 cu 6000 de km da nu se vede un 0 de "praf" si defapt are 60000 de km crapaciuni dalea sparte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rolly lasai mah ca ei stiu sa mearga bine...de aia a trecut unu cu yamaha r1 cu 200 pe langa mine pe bulevardu decebal...de aia facea unu slalom cu un enduro stand in picioare si a trecut pe rosu cu mare viteza tot pe decebal...de aia merg prin spatele blocurilor cu 100 si ceva nu se gandesc ca mai sunt copii care se joaca...io nam vazut motociclist care sa nu mearga cand e drum drept cat il tine motoru...si care daca e primu la semafor sa nu plece p o roata in basini...si faza cu astia care au 15 ani e adevarat ca unii au un fizic de copil de 8 ani si nu stiu nici macar pe ce parte a drumului sa mearga dar eu am 15 aproape 16 si am facut 3000 si ceva de km fara nici un incident ca ma plimb nu ma grabesc sa trec p galben-rosu acum ca sa prind rosu un pic mai in fata...era unu cu un kawasaki ninja dala ultimu model unu verde misto a oprit la semafor langa mine unu care ajungea pe varfuri jos =)) =)) avea o fata de broscoi cu gura pana la urechi casca daia ieftina second hand a alunecat saracu cand a pus picioru jos de abia tinea motocicleta am ras pana acasa... =)) deci concluzia: PADURE FARA USCATURI NU E!

Bafta tuturor si totusi facetiva toate actele in regula aruncati scuterele furate aduse in italia sau spania dalea din 92 cu 6000 de km da nu se vede un 0 de "praf" si defapt are 60000 de km crapaciuni dalea sparte...

Ai ajuns tu la concluzia asta? Ma bucur nu imi dai un autograf?

Esti asa de frustrat ca a trecut unu cu un r1 cu 200 pe langa tine.

Esti asa de frustrat ca broscoiul are ninja dala ultimu ultimu model.

Esti asa de frustrat ca ala cu enduro facea slalom printre masini in picioare.

 

In fond si la urma urmei este problema ta cum merg ei, sau cum arata?

Daca aveai peste 16 ani nu mai sareai in sus. Dar vai cum sa ne luam noi de voi astia fara varsta minima?

De ce nu sare unu de 16 ani in sus?

Lasa ca au inceput razile acum , bine imi pare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu vedeti...altceva nu stiti :rusinica: Voi vedeti partea paharului pe care o vreti. Eu o explic pe-aia goala, voi va prindeti de-aia plina si invers. Acu cand zice ca motociclistii n-au capu pe umeri o dai pe-aia ca se oftica. Eu zic sa taci ca ai inghitit-o pe-asta. De ce nu zice unu de 16 ani? Si de ce imi bag nasu aici? Pentru ca asta este numele topicului. Eu am cuvantul, tu taci si asculti.

 

Sa inceapa si razboiul...sa vedem cine ce imi face :cheers:

 

Pacat ca nu m-a facut mama de varsta voastra, acum va alergam cu conserva prin bucuresti :cheers:

Editat de Rolly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca nu m-a facut mama de varsta voastra, acum va alergam cu conserva prin bucuresti :blink:

 

huuooooooo !!!!!!!! :rusinica: :cheers: :cheers:

asa ceva nu se face...

 

 

la urma urmei... ii treaba ta...

cand o sa te arzi de cateva ori, o sa iti dai seama... :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu vedeti...altceva nu sti :rusinica: Voi vedeti partea paharului pe care o vreti. Eu o explic pe-aia goala, voi va prindeti de-aia plina si invers. Acu cand zice ca motociclistii n-au capu pe umeri o dai pe-aia ca se oftica. Eu zic sa taci ca ai inghitit-o pe-asta. De ce nu zice unu de 16 ani? Si de ce imi bag nasu aici? Pentru ca asta este numele topicului. Eu am cuvantul, tu taci si asculti.

 

Sa inceapa si razboiul...sa vedem cine ce imi face :cheers:

 

Pacat ca nu m-a facut mama de varsta voastra, acum va alergam cu conserva prin bucuresti :cheers:

pai tu nu ai 16 ani, mie nu imi zice nimeni sa tac , vorbesc/scriu unde vreau,cand vreau si cum vreau.

 

Acu sa ma apuc si eu de scris postrui ca m-a depasit Reverse prin oras pe o roata? Sau multi altii care trec tare pe langa mine. Sau ca Reverse seamana cu o "maimutza" si are MOVISTAR, sau ca vecinu meu merge in picioare pe sha cu 80 la ora pe stradute?

 

@Reverse hai ca iti dau o cola pe fiecare zi cat stam la mare, sa nu te superi pe mine ca te-am facut "maimutzoi", stii ca nu esti doar arati:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite om de treaba...macar el nu are chef de cearta.

 

Cand o sa ma ard cu ce Snake? :cheers:

 

Cu faza cu posturile bati apropo costy? :rusinica:

Editat de Rolly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...