Sari la conținut

Honda Magna


daw_hanson
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 389
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...

am un vfr800 rc 46 din2000 si as vrea sa o shimb cu o honda magna ,e cineva amator? e pusa si pe bikeshop are filtre buji placute ulei noi cauciucuri 80% toba sport capac monopost etc este impecabila momentan 45000km primul proprietar in tara si unu in italia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 months later...

sal, tipul lantului este 530,in functie de ceea ce doresti, poti folosi-pinioanele fata de 15-16-17, foaia spate de la 40 la 46.stock este 17 cu 44.eu am folosit lant RK cu pinioane JT.

la multi ani!!!

Mesaj completat

slabe sanse, eu am avut-o la vanzare la 3000 si nimic.majoritatea nu cunosc modelul asta de motocicleta, ce fel merge si ce tinuta de drum are, cam toata lumea cauta shadow,dragstar,vulcan,motoare de 60cp si ciclistica slaba.am primit un mail si ma intreba unu de ce este asa scum shadow-ul :D

eu am decis sa o pastrez ca este o motocicleta varf de gama.

pt cei ce vor sa isi faca o idee: http://www.motorcyclecruiser.com/roadtests..._750/index.html

Spor la vanzare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
salut man, La Multi Ani! te-ai hotarat sa dai magnifica?:D zi-mi te rog de unde iau un kit de lant si placute de frana? si ce pret?

l

sal, tipul lantului este 530,in functie de ceea ce doresti, poti folosi-pinioanele fata de 15-16-17, foaia spate de la 40 la 46.stock este 17 cu 44.eu am folosit lant RK cu pinioane JT.

la multi ani!!!

Mesaj completat

 

slabe sanse, eu am avut-o la vanzare la 3000 si nimic.majoritatea nu cunosc modelul asta de motocicleta, ce fel merge si ce tinuta de drum are, cam toata lumea cauta shadow,dragstar,vulcan,motoare de 60cp si ciclistica slaba.am primit un mail si ma intreba unu de ce este asa scum shadow-ul :huh:

eu am decis sa o pastrez ca este o motocicleta varf de gama.

pt cei ce vor sa isi faca o idee: http://www.motorcyclecruiser.com/roadtests..._750/index.html

Spor la vanzare!

La multi ani si voua

Am incercat sa o dau, Costache, da' ma arde inima si cred ca de aia nu las din pret. Cristi din Galati are dreptate... nu prea stie lumea ce e cu acest "nou Shadow" ;) ..si pacat ca e asa. E o motocicleta super, numa' ca pe mine ma rupe de spate la drum mai lung de 300 de km. As vrea sa iau un Transalp, dar cred ca pana la urma am sa iau SI un Transalp.

cat despre lant, eu mi-am luat un kit DID de la Paula Bikers din Ploiesti si placute de frana de la un magazin de piese auto din buzau. Kitul de lant, cu toate ca era specific pentru Magna, a fost mai mare cu o pereche de zale si a trebuit sa le scot si sa il nituiesc din nou. In rest, bafta multa si un sezon plin anul asta...

Editat de blackcelnegru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

pana nu te dai cu magna n-ai de unde sa stii ce-i:D... ai vazut ca nu am rezistat fara si mi-am luat alta:))

o sa vad pe unde gasesc un kit... si abia astept sa o pun pe drum:D

bafta mare tuturor motocicletistilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana nu te dai cu magna n-ai de unde sa stii ce-i:D... ai vazut ca nu am rezistat fara si mi-am luat alta:))

o sa vad pe unde gasesc un kit... si abia astept sa o pun pe drum:D

bafta mare tuturor motocicletistilor!

 

 

lasa bai vorbele , ca de vorbe suntem satui. zii mai bine ,cand ajungi acasa ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Salut,aceasta este magna mea,am cumparat-o de aproximativ o luna si jumatate si sunt foarte multumit de ea doar ca am nevoie neaparat de sissybar pt ca intr-o seara era sa o pierd pe prietena mea ;) dovada cat de bine trage...oricum sunt multumit de ea spre deosebire de vreme :D numai bine!

post-13661-1302736642_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit in club... ;)

SA O STAPANESTI SANATOS... Asta si la propriu si la figurat... Baga mare. E o motocicleta super...

ceva informatii despre cat ai dat pe ea, din ce an e, km...s.a.m.d?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit in club... :wacko:

SA O STAPANESTI SANATOS... Asta si la propriu si la figurat... Baga mare. E o motocicleta super...

ceva informatii despre cat ai dat pe ea, din ce an e, km...s.a.m.d?

 

 

Salut,bine v-am gasit si mersi! eu am luat-o de la un tip din Oradea cu 2600 de euro,are 50000 de km si e din 94 deabia astept sa fac un drum mai lung sa vad cum se comporta si cat confort imi ofera...din cate am vazut pe aici le-au cam laudat toti si da ciclistica cam lasa de dorit la caii pe care ai ofera dar sa nu uitam ca e un cruiser nu sport...sa ne auzim cu bine!

Editat de abdul_t_raul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna la tine ca "ciclistica lasa de dorit"?

Eu unul nu am simtit niciodata acest lucru, ba din contra...mi se pare foarte stabila pe viraje, se lasa destul de mult (ai grija la scarite), asta daca ai gume bune, iar in linie dreapta e ok daca ai oleaca de parbriz... Singurul lucru care nu imi da pace este ca... pe mine cel putin, ma doare noada coorului la drum lung, iar pasagerul e cam "inghesuit"... In rest, cara vaca de nu se poate... Si are si vana in ea... (ai sa vezi)...

Bafta multa si asfalt uscat... Sa te tii bine de ghidon... :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna la tine ca "ciclistica lasa de dorit"?

Eu unul nu am simtit niciodata acest lucru, ba din contra...mi se pare foarte stabila pe viraje, se lasa destul de mult (ai grija la scarite), asta daca ai gume bune, iar in linie dreapta e ok daca ai oleaca de parbriz... Singurul lucru care nu imi da pace este ca... pe mine cel putin, ma doare noada coorului la drum lung, iar pasagerul e cam "inghesuit"... In rest, cara vaca de nu se poate... Si are si vana in ea... (ai sa vezi)...

Bafta multa si asfalt uscat... Sa te tii bine de ghidon... :wacko:

cauta o sea aftermarket, la mine sa imbunatatit foarte mult confortul(am mers 12 ore fara oprire cu seaua veche,doar alimentare,cafea si tigari), despre pasager nu stiu ce sa iti spun ca eu cam merg singur.

 

Mesaj completat

Salut,bine v-am gasit si mersi! eu am luat-o de la un tip din Oradea cu 2600 de euro,are 50000 de km si e din 94 deabia astept sa fac un drum mai lung sa vad cum se comporta si cat confort imi ofera...din cate am vazut pe aici le-au cam laudat toti si da ciclistica cam lasa de dorit la caii pe care ai ofera dar sa nu uitam ca e un cruiser nu sport...sa ne auzim cu bine!

esti prima persoana pe care o aud ca ciclistica nu este buna la magna, este unul din punctele forte ale ei(impreuna cu motorul), vezi cauciucurile si setarile la suspensii.

Editat de cristi80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta o sea aftermarket, la mine sa imbunatatit foarte mult confortul(am mers 12 ore fara oprire cu seaua veche,doar alimentare,cafea si tigari), despre pasager nu stiu ce sa iti spun ca eu cam merg singur.

 

Multumesc de informatie, Cristi... Nu stiu ce sa fac... Am incercat sa o vand sa imi iau un Transalp. Eu cred ca se preteaza mai bine la drumuri lungi. Cu toate astea, nu vreau sa o dau nici pe degeaba. Am cerut 3800 negociabil, dar se pare ca piata nu suporta pretul. Nici nu stie multa lume ce poate motocicleta. Toata lumea zice ca la 2000-2500 poti sa iti iei un Shadow sau un Vulcan... Am vazut ca si nenea ala din GL cu magna aia cu flacari si gentile alea home made tot incearca sa o dea.

Daca nu reusesc sa o dau cum sper eu, poate am sa ma impac cu nevasta sa imi iau si un Transalp. Daca nu, incerc sa schimb seaua, cum ai zis tu. Deocamdata am alte prioritati si pana la excursia pe care vreau sa o fac prin Europa, mai sunt vreo 2-3 ani. Poate pana atunci, cine stie? Deocamdata e la mine in curte si e a mea... Numa' bine...

Aha...si inca ceva... Ce rezervor am putea sa punem ca sa ii marim un pic autonomia? Daca merita asta, la cate benzinarii sunt acum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca vrei sa o dai,dar si transalpul este o moto reusita.

cat despre rezervor singura solutie ar fi adaptarea unui rezervor de valkyrie,dar este complicat si nu cred ca merita modificarea.

eu zic, din experienta, ca magna e ok pt touring, eu am adaptat doua cutii givi si am rezolvat problema cu bagajele, am facut si o sea mai comoda, cu parbrizul nu ma impac(nu-mi place deloc) si uite sport touringul pentru europa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna la tine ca "ciclistica lasa de dorit"?

Eu unul nu am simtit niciodata acest lucru, ba din contra...mi se pare foarte stabila pe viraje, se lasa destul de mult (ai grija la scarite), asta daca ai gume bune, iar in linie dreapta e ok daca ai oleaca de parbriz... Singurul lucru care nu imi da pace este ca... pe mine cel putin, ma doare noada coorului la drum lung, iar pasagerul e cam "inghesuit"... In rest, cara vaca de nu se poate... Si are si vana in ea... (ai sa vezi)...

Bafta multa si asfalt uscat... Sa te tii bine de ghidon... :wacko:

Ma refeream la faptul ca nu ma simt la fel sigur pe motocicleta pe curbe ca si pe una sport care iti ofera tot cam atatia cai,dar cu siguranta o sa ajung sa o cunosc mai bine si am sa-mi dau seama de ce...probabil trebuie sa-mi reglez suspensiile, si cauciucurile, trebuie sa le schimb neaparat...inainte am avut un vt 500 c si cand am cumparat-o tot aceeasi senzatie o aveam in curbe asta pana am schimbat cauciucurile si am obervat o schimbare radicala in bine...Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te-ai dat pe o sportiva inainte, e normal sa se simta altfel in curbe, pentru ca alea sunt facute sa te dai tare in curbe (asta daca ai aptitudinile necesare :wacko: ) Sunt cu totul alta clasa. Dar sa stii ca sta mai bine dacat VT-ul. Grija mare la gaz. E un miel cu dinti de lup... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti pune un rezervor de vtx de 1300 din ce am citit eu pe forumurile de afara se potriveste , mai trebuie putin ciocanit pe dedesupt, rezervorul de vtx are 15-16 litri parca zic eu suficient pt un 300 de km autonomie.Eu nu am probleme cu spatele la drum lung, incearca pana la sa sa pui un brau ca poate ajuta.

Oricum din ce am citit eu sunt cateva lucruri de schimbat si anume rezervorul,saua si suspensiile, si pt entuziasti un kit de marit puterea pana la vreo 100 de cai.

Si eu am renuntat sa o mai vand in primu rand ca nu am ce sa-i reprosez ca motocicleta si doi nu se merita sa o dai pe nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti pune un rezervor de vtx de 1300 din ce am citit eu pe forumurile de afara se potriveste , mai trebuie putin ciocanit pe dedesupt, rezervorul de vtx are 15-16 litri parca zic eu suficient pt un 300 de km autonomie.Eu nu am probleme cu spatele la drum lung, incearca pana la sa sa pui un brau ca poate ajuta.

Oricum din ce am citit eu sunt cateva lucruri de schimbat si anume rezervorul,saua si suspensiile, si pt entuziasti un kit de marit puterea pana la vreo 100 de cai.

Si eu am renuntat sa o mai vand in primu rand ca nu am ce sa-i reprosez ca motocicleta si doi nu se merita sa o dai pe nimic.

Da sa stii ca am inceput sa imi reconsider optiunile. Nici eu nu prea am ce sa ii reprosez motocicletei... poate ca sunt eu mai sensibil la spate. Si vorba ta... pe degeaba nu o dau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,astazi am ramas fara cablu de la kilometraj,mi s-a desprins opritorul de la camasa cel care e prins cu un surub de angrenajul de la roata si mi-a cazut cablul iar camasa mi-a ramas atarnata...vroiam sa va intreb daca nu stiti cum sa fac rost de unul sau daca se potriveste de la alt model de honda? numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...