Sari la conținut

Goldwing Owners


Blaster
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Acu' mai ai de bagat inca 2/3 miute in accesorii, ca fata-i cheala! :)

Este una pe mobile.de, asta, care arata demential.

Ai tinut tu de an neaparat, sa fie cit mai noua, altfel gaseai in Germania mult mai accesorizate?!

Pt.ca la o mobra de asta conteaza mai putin anul, cit accesoriile si kilometrii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 350
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mie pot spune ca imi plac mobrele cat mai putin "zorzonate". Cu cat mai putin blig, cu atat mai bine arata.

 

O mica remarca, observ ca este cea care era pe Bikeshop cu 19000 eu. Arata super, dar fara sa fie cu suparare, nu era mai ok modelul 2012 full, cu navi, abs si airbag la pret asemanator ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-mi plac zorzoanele... iau doar rack-ul si atat, chiar si abtibildurile vreau sa le dau jos.

mi-a fost mai comod s-o iau pe asta, dealtfel la socoteala mea cu ea ma mai costa inca vreo 8-9 mii una noua din germania, minim...

multa vreme am fost 'crispat' de navi si multe optiuni la masini si am constatat ca eu nu folosesc decat clima si muzica, atat.

nu-i perfecta...dar asta mi-a placut :)

Editat de Saracie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis pret asemanator in ideea ca de la 19 la 24 nu e o diferenta colosala. :)

 

La dealerul Honda din zona e un 2012 full + parbriz reglabil electric si il lasa la 24000. Ce-i drept, e motorul de test si are 4000 km.

 

Ma rog, era o intrebare si atat, se intampla ca unor oameni sa nu le placa un anumit model. Eu am dat banii de VFR 800 pe un Vfr 750, chestie de gusturi. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu le-ai face articulate? :)

:crack:

 

Bogdan, pentru gabaritul ei este nesperat de manevrabila si intuitiva, crede-ma. Nu e chiar un RT dar deh e cu vreo 150 kg mai grea si...

e cu mare bagare de seama pe loc si la viteve ce cativa km\h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand ti-ai luat dihania urmaresc cu interes si placere si rubrica asta pe care nu am descoperit-o de curand. Stiu ca este destul de manevrabila mai ales cu antrenament. Am vazut filme pe serpentine incredibile. Exact pe loc si in parcare imi este si mie frica de ea. Dupa ce decoleaza cred ca m-as descurca.

 

Tu le-ai face articulate? :)

Pt inceput i-as mai pune doua roti pe spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Admin

Ieri am facut cunostinta si cu Saracie, de pe-aici de pe forum..

A venit omul cu Goldwingu' si am avut placerea sa il incalec pina la coltul blocului.

Fata de LT centrul de greutate este mult mai jos, picioarele mi se par o idee mai adunate inspre corp.

Fiind mult mai joasa greutatea de 400 kg nici nu se simte, parca este scuter.

Motorul este un vis, mult mai smooth si silky decit la BMW, acesta pare de tractor pe linga Honda.

Accelereaza usor, liniar si in forta..

As fi vrut sa vad diferentele si in mers la drum lung, la pozitie pe ea, cum se comporta pe viraje, poate cu alta ocazie..

Fara dubiu GL-ul este mai rasat si mult mai elegant, luxul te inconjoara peste tot, LT-ul este mai barbatesc, mai dintr-o bucata, simplist facut dar practic, trebuie sa te cam lupti cu el, sa ai picioare mai tari si ferme.

GL-ul ma duce cu gandul inspre frac si papion, LT-ul la palarie, lasou si cizme de cowboy :rolleyes:

 

Ce sa mai, mi-a placut mobra, daca sunt sanatos si fac rost de bani in viitor urmatoarea mobra va fi GL 1800, clar :)

Gabi, sa te bucuri de ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa mai, mi-a placut mobra, daca sunt sanatos si fac rost de bani in viitor urmatoarea mobra va fi GL 1800, clar :)

Gabi, sa te bucuri de ea!

 

Multumesc Luigi !

spor la parale si sa ne vedem cu bine :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...