Sari la conținut

Bujii Iridium


Postări Recomandate

HKS Iridium Spark Plug General Application 5408-S30i (6)

View Manufacturer's Page

 

HKS Super Fire Racing spark plugs are a series of high performance Iridium spark plugs that are designed for high performance street applications that can handle high levels of tuning and still be able to offer easy start-ups and smooth idling. Utilizing a 0.4mm diameter Iridium plug electrode core and an U-shaped grooved electrode lowers the required voltage for the a spark to occur while maintaining the appropriate gapping, thus providing a stronger ignition spark, a stable idle, and reduces misfires.

 

The Iridium alloy is used because of its durability and reliability. On an average plug, a narrow core typically shortens life span of plug but with the intense durability of iridium there is no sacrifice in any longevity. With a high melting point of 2454 degrees C, opposed to the 1769 degrees C of white gold, the electrode can tolerate the high levels of compression and minor knocking without any deterioration. A nickel coating on the housing also prevents the spark plug from premature deterioration. The Iridium plugs are available for multiple applications and offered in âcolderâ heat ranges of 7 and up and specifically for rotary, heat ranges of 9 and up are offered.

http://216.239.59.104/search?q=cache:ETecO...parkplugs&hl=ro

Poate ajuta cu ceva informatiile astea.

Caterinca mai incolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Zidule pentru informatii ! Ba fratilor astialalti , ba tata ce-i cu voi de sunteti asa veseli ! Ati tras-o pe goarna si n-aveti de cine ride !

Va credeam mai seriosi ! Daca era sa intreb in bataie de joc puneam altfel problema ! Acuma rideti in continuare ca nu mai intru aici ! Trage-mi-as bujii pe goarna !!!

 

remule, de ce ne bagi asa la gramada in oala?? :laugh:

Editat de Soso
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Eu l-eam cumparat pt motorul meu(BMW1150gs)de la WUNDERLICH si pot spune ca diferenta se simte destul de mult.In primul rind turatia motorului a devenit foarte omogena,minimul se simte mult mai rotund,bujiile originale(BOSH) e adevarat costau mai putin dar trebuiau schimbate dupa 10 000km.IRIDIM sint garantite 30 000km.Eu l-eam platit 22euro una.http://www.wunderlich.de/ de aici le poti cumpara.Ciao.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vino pe Plevnei intersectie cu mircea vulcanescu (fosta stefan furtuna) si la magazinul de acolo poti comanda bujii cu iridiu, fara iridiu, marca Beru (nemtesti) sau NGK ( japoneze).

faci comenda, nu prea sunt pe stoc de obicei si el primesti in cca 10 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal nu am folosit , dar am vazut enduroaie mono care mergeau prost din cauza bujiei de iridiu :huh: Se pare ca daca ai carburatia un pic prea bogata se imbacsesc repede cu funingine si adio scanteie....am schimbat cu una normala si s-a comportat mai bine.

Totusi din diverse surse am auzit de bine de ele, numai sa ai carburatia la fix. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manufacturer SUZUKI

Model DR 750 S (DR BIG SR41B)

Years

ccm 750

GAP 0,9

 

Plug

Order No.

 

Spark plug DPR9EA-9

Order No. 5329

Short No. 222

 

Platin DPR9EVX-9

Order No. 3854

 

Iridium DPR9EIX-9

Order No. 5545

 

 

Am pe stoc doar DPREA-9 - 118.000 lei/buc. cu TVA inclus sau daca vrei Iridium DPR9EIX-9 - 588.000/buc in 2 zile...

 

Bafta,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...