Sari la conținut

749 Negru


elf_away
 Share

Postări Recomandate

Footooi in ochi de ratatzi k parca ar avea toti geamuri fumurii puse invers... femeile de pe margine le vad, dar pe noi nu...! Oricum, cuvintele sunt de prisos, asta-i realitatea. Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De trecut pe rosu - recunosc, trec destul de des, mai ales cu legea asta, adica nu-ti mai ia carnetul daca nu ai facut accident. Dar niciodata nu ma hazardez cu motorul in astfel de kestii, de obicei trec cu oltcitul. Nu-mi sariti in cap, nu sunt mandru da asa imi vine mie cateodata sa fac.

 

Chestia interesanta e ca in ultimii 5 ani nu am avut accidente dein vina mea.... in schimb am avut MUUULTE accidente din vina altora! Chiar alaltaieri mi-a iesit unul in fata fara sa-i pese ca la plecarea de pe loc ar fi trebuit sa se asigure si sa dea prioritate... si mi-am spart spoilerul+indoit aripa stanga fata in usa lui laterala! Cred ca e al 15-lea accident cu oltcitul in ultimii 4 ani! Noroc ca am CASCO.

 

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De trecut pe rosu - recunosc, trec destul de des, mai ales cu legea asta, adica nu-ti mai ia carnetul daca nu ai facut accident. Dar niciodata nu ma hazardez cu motorul in astfel de kestii, de obicei trec cu oltcitul. Nu-mi sariti in cap, nu sunt mandru da asa imi vine mie cateodata sa fac.

 

Chestia interesanta e ca in ultimii 5 ani nu am avut accidente dein vina mea.... in schimb am avut MUUULTE accidente din vina altora! Chiar alaltaieri mi-a iesit unul in fata fara sa-i pese ca la plecarea de pe loc ar fi trebuit sa se asigure si sa dea prioritate... si mi-am spart spoilerul+indoit aripa stanga fata in usa lui laterala! Cred ca e al 15-lea accident cu oltcitul in ultimii 4 ani! Noroc ca am CASCO.

 

Insanatosire grabnica!

Pai daca e din vina lui, tre' sa plateasca firma unde a facut ala RCA, nu aia cu CASCO-ul! :ok: WTF?? Ce, ai vrut tu sa iesi vinovat, si te-ai inteles cu ala, ca sa iei casco?? Nici asa nu se poate, ca aia se uita si ei la pagube nu-s prosti. :baldy:

 

Fara sa te "acuz" de ceva, pur simplu iti atrag atentia.

Stii bancu' cu meseriasul care trecea pe rosu? Vezi sa nu vina alt "mesriash" din partea ailalta! Si dak vine 1 e cum e, da' dak vine un motociclist? :hug:

 

PS:Dak erai cu motoru, si aveai, 50-60, ce faceai? :lol: Ai grija, ca poti sa mori cu dreptatea in mana! E plin de d-astia, :laugh: !

 

:what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca e din vina lui, tre' sa plateasca firma unde a facut ala RCA, nu aia cu CASCO-ul!

E mai rapid să-ţi faci pe CASCO toate reparaţiile, şi să se certe ăia la care ai CASCO cu ăia care au RCA-ul pentru recuperarea banilor :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mai rapid să-ţi faci pe CASCO toate reparaţiile, şi să se certe ăia la care ai CASCO cu ăia care au RCA-ul pentru recuperarea banilor 

 

 

 

... asta cam asa e!

In plus de asta, in majoritatea accidentelor cei vinovati NU avea nici macar RCA! Am avut intr-un an daune la Oltcit de 600% din prima de asigurare... adica am platit 100 de Euro si am avut daune totale de 1000.

Iar ala care m-a lovit sambata- nici el n-avea RCA! Asa ca iarasi o sa apelez la Casco pt spoiler si vopsitul aripii stanga fata. Dar beleaua e ca in week-end au fost o gramada de tamponari usoare la politie si acolo a fost o coada infernala... o sa mai trec pe la sfarsitul saptamanii pt acte...

 

Iar cu trecutul pe rosu: vad ca a devenit un sport national, in fiecare zi se intampla sa vad in trafic cel putin unul care forteaza si trece pe rosu. Eu mai trec din cand in cand dar casc bine ochii, nu ma bag ca orbetii. Nu incurajez pe nimeni sa faca asa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...