Sari la conținut

749 Negru


elf_away
 Share

Postări Recomandate

Am auzit astazi de un accident cu un Ducati 749 Dark ( negru mat ) ..

Accidentatul se numeste Dragos, si din cate am inteles :

 

Maini si picioare rupte .. Este la municipal ..

 

Stie cineva mai multe ?

 

Nu stiu a cui a fost vina, cert esta ca e destul de grav ..

 

Hang up in there mate .. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Elf,am fost eu la el la spital aseara la Municipal,si-a rupt ambele maini si o sa il opereze.In rest e bine.Vina este evident a conservistului,care a si fugit de la locul accidentului,dar i-au luat niste trecatori numerele de imatriculare si le-au dat la politie.Ala cu masina avea cedeaza si a trecut fara sa se asigure,si Dragos avea vreo 60 la ora si a intrat in el.Noroc ca era o ambulanta aproape,la vreo 200m de locul accidentului.Oricum o sa se faca bine,se putea termina si mai grav.Eu ii doresc sanatate si sa-si revina cat mai repede.Aveti grija.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa e ghostule....si normal, cand nu te astepti! :cheers: eu unu am mers 3 ani fara nici un incident numai pe motoare tari fara probleme si in decurs de 5 zile am cazut odata usor si odata uratel as spune ( clavicula rupta doar ) sa nu crezi niciodata ca esti ghost si treci prin fiare sau......... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu crezi niciodata ca esti ghost si treci prin fiare sau......... :cheers:

imi pare rau pt dragos, sper sa faca bine repede...........iar in leg cu cealalta chestie........nick-ul meu am vrut sa fie 'God' dar din nustiu ce motiv, nu m-a lasat sa-l pun.....iar pe motorul meu scrie 'I'M THE GOD'.......... asta pt ca eu consider ca fiecare este d-zeul lui si nu numai..............iar daca ai impresia ca cineva de acolo de sus ii pasa de tine sau te iubeste :cheers: ..... te inseli amarnic :cheers: (e o chestiune de timp pana iti vei da seama) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala cu masina ori era beat, ori nu avea permis...cum sa nu opresti??? Faci un accident grav si dispari fara nici un pic de jena :cheers:  :cheers:

parerea mea este ca treaba asta tine de caracter si de cei 7 ani de acasa...... lasitatea reiese din educatie....in niciun caz nu te nasti cu ea.......iar o lectie de caracter elocventa am vazut-o in 'Hart war' :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala cu masina ori era beat, ori nu avea permis...cum sa nu opresti??? Faci un accident grav si dispari fara nici un pic de jena :cheers:  :cheers:

poate mai are ci ceva antecedente, ca sa fie tacamul complet, dreq sal ia, cine stie de ce o fi fugit?! de prost, idiot, handicapat. in loc sa caste ochii.

 

si cum e cu numerele alea de inmatriculare? si daca era un camion in locul Ducatiului, mai fugea vinovatul?!?!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala cu masina ori era beat, ori nu avea permis...cum sa nu opresti??? Faci un accident grav si dispari fara nici un pic de jena :cheers:  :cheers:

 

Poate furase masina... Sau era folbalist la Dinamo :cheers:

 

Apropo, am auzit si de scheme de astea. Nemernicul da cu masina peste un amarat si il farama rau, fuge repede la politie si declara "dom'le in dimineata asta (azi-noapte, etc, ANTERIOR accidentului) mi s-a furat masina si eu de abia acum am ajuns acasa si am observat".

 

Offtopic @Ghost: Vezi tata ce vorbesti ca fiecare este propriul sau dumnezeu. Avem cruciati crestini p'aicea care te afurisesc la erezii de astea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragose, sa te faci bine cat mai repede mah frate !!

 

 

 

hmmm......deci sa inteleg ca pana la urma toti o patim!?!....mai devreme sau mai tarziu!???!.............. 

 

Da, bre, cam asa e ...

depinde de noroc foarte mult ... insa trebuie sa dai "norocului" o mana de ajutor fiind tot timpu pe faza. Eu cel putin consider toate conservele ca fiind niste inamici - regulile de trafic sunt irelevante; conservele sunt niste inamici si vor sa ma distruga ... :cheers:

Editat de Gioro_T
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipu ala cu motoru trecea des pe la Izvor, l-am vazut de cateva ori si mergea calm... imi pare rau pt el... In Valcea sunt destui prosti, da nu inteleg de ce trebuie sa vina si in Bucuresti?!

Editat de ^Matrix^
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragos merge bine pt un incepatator,si nu era disperat.Il stiu de f mult timp.Oricum sper sa se faca bine,si sa fie din nou printre motociclisti,cand o sa trec pe la el sa-l vizitez o sa ii transmit urarile voastra.Bafta si aveti si voi grija ca sunt numai nebuni pe strazi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca il confunzi ..

mergea ca un disperat .. trecea pe rosu viteza exagerata .. + ca era incepator ..

 

dar nu asta conteaza .. accidentul nu a fost din cauza lui ..

Mergea calm... l-am vazut de cateva ori si nu pleca de la semafor ca disperatu... mergea destul de incet avand in vedere ce motor are...

Sper sa se faca bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaa... pai cine nu face asa??? Decat sa blochezi o roata si sa cazi dreaqu mai bine te duci si incerci sa eviti lumea care vine...

Daca te opreste politia, le spui ca nu aveai cum sa opresti ca era ulei pe jos...

avea timp sa opreasca in conditii sigure ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaa... pai cine nu face asa??? Decat sa blochezi o roata si sa cazi dreaqu mai bine te duci si incerci sa eviti lumea care vine...

Daca te opreste politia, le spui ca nu aveai cum sa opresti ca era ulei pe jos...

Daca unu' a putut sa opreasca, oprea si al II-lea . Nu invata lumea la prostii, ca iar dam de unu' care se si lauda ca trece de obicei pe rosu :cheers: si e si mandru de asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...