Sari la conținut

2 rats


fhchth
 Share

Postări Recomandate

Am vazut unu din asta la Miami dar restaurat k lumea nu jaf. Era la 11.000 USD. Iar chestia cu rat e buna citeodata dar asa de ochii lumii si pentru ca exista. Daca vrei meserie fa-l sa arate k lumea. E pacat de el. Unii se ascund dupa rat numai ca-s prea lenesi sa-l faca sa arate k lumea. E plina lumea de sobolani....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut unu din asta la Miami dar restaurat k lumea nu jaf. Era la 11.000 USD. Iar chestia cu rat e buna citeodata dar asa de ochii lumii si pentru ca exista. Daca vrei meserie fa-l sa arate k lumea. E pacat de el. Unii se ascund dupa rat numai ca-s prea lenesi sa-l faca sa arate k lumea. E plina lumea de sobolani....

pentru a nu fi criticat de parari de genul asta te rog sa dai un ochi la simsonul meu .... acum ca tot sunt provocat caut pe cineva care sa fi dau luciu mai mare decit cel care lo avot simsonul meu ...vreau sa vad cromare DURA lucioasa ca pe simsonul meu ...sincer m-am scirbit de crom ...nu am dato nici in rugina o sa le fac mate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut unu din asta la Miami dar restaurat k lumea nu jaf. Era la 11.000 USD. Iar chestia cu rat e buna citeodata dar asa de ochii lumii si pentru ca exista. Daca vrei meserie fa-l sa arate k lumea. E pacat de el. Unii se ascund dupa rat numai ca-s prea lenesi sa-l faca sa arate k lumea. E plina lumea de sobolani....

man acum ca tot veni vorba tuh stii ca un rat e mult mai creu de avut decit unul restaurat .....cind ai vopsea poti pune chit shi nu se mai vede ...dar la tabla cei faci ? RUGINA NU APARE LA FEL DE REPEDE CA O VOPSEA!!!!! LUMEA vad ca considera meseria deseori aia ceea ce numesc eu chici ....asha puteam face shi eu un chopper cum facusem simsonul ...la simsonul ala ii mai lipsea un mileu pe rezervor...shi acuma sincer ...in afara de simsonu lu klaus shi de motoarele reshitzenilor shi timishorenilor eu nu am vazut custom ...... ci numa mileuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai prietene basty scuze pentru ca am alt punct de vedere decit tine. Ai dreptate ca rugina e mai greu de facut decit vopseaua. Dar la fel de adevarat ca si sa vopsesti un motor cu rahat e si mai greu. Ma uitam la OCC pe Discovery si mi-a placut ce si cum lucreaza. Nu cred ca baza sta in vopsea ci in imaginatie si tehnica. Sincer as cumpara daca as avea bani, un chopper de la ei si nevopsit. Asta pentru ca admir ideile si lucratura. Si tu esti inca la inceput.

 

Revin la o observatie facuta de cineva mai demult: incearca sa scrii mai rar ca maninci litere si apar tot felul de cuvinte noi. Si nu mai fi asa de patimas la orice observatie. Sunt doar puncte de vedere. Nu te judeca si nici nu-ti ia gitul nimeni. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...shi acuma sincer ...in afara de simsonu lu klaus shi de motoarele reshitzenilor shi timishorenilor eu nu am vazut custom ...... ci numa mileuri

.) :laugh: asa deci BASTY motorul meu nul apreciezi??????

ok

bine mai vorbim noi:))))) :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai prietene basty scuze pentru ca am alt punct de vedere decit tine. Ai dreptate ca rugina e mai greu de facut decit vopseaua. Dar la fel de adevarat ca si sa vopsesti un motor cu rahat e si mai greu. Ma uitam la OCC pe Discovery si mi-a placut ce si cum lucreaza. Nu cred ca baza sta in vopsea ci in imaginatie si tehnica. Sincer as cumpara daca as avea bani, un chopper de la ei si nevopsit. Asta pentru ca admir ideile si lucratura. Si tu esti inca la inceput.

 

Revin la o observatie facuta de cineva mai demult: incearca sa scrii mai rar ca maninci litere si apar tot felul de cuvinte noi. Si nu mai fi asa de patimas la orice observatie. Sunt doar puncte de vedere. Nu te judeca si nici nu-ti ia gitul nimeni. Numai bine!

hello

in ceea ce priveshte scrisul ...sunt pe la tot felul de net-uri ...tastaturi de (cuvant urat) ...

ceea ce priveshte gustuurile intzeleg ..fiecare face cum crede ...dar sincer ma suparat critica aia adusa posesorilor de rat ..ca ar fi leneshi ...eu nu cred ca un lenesh ar sta sa shurubareasca ci mai deraba shi-ar lua ceva ..nou care sa nu-i faca probleme...

:laugh: .....

nu conteaza daca vopsea sau rugina ...crom sau mat ....macar sa avem mootoare sa ne putem vedea la intruniri ...sa bem o bere impreuna ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce este un Ratbike ?

- nu este facut, devine Rat

- asa cum e in poza este Rat, daca incepi sa lucrii la el o sa devina mai frumos dar nu va mai fii RAT adevarat

- Rat & Rabla, Ratul este o rabla cu surpriza pt. ca technic trebuie sa fie mai bun decit un original

- este spalat numai de ploaie

- pe asta din poza te ridici intro roata fara sa te joci cu ambreajul si are peste 100 de cai

- fa orice sa mearga mai bine dar in nici un caz sa nu-si piarda rugina

 

dirtyrat.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum vad eu lumea raturilor:

- Oameni realisti, nicidedcum lenesi, de fapt majoritatea raturilor din lume (celebrele raturi facute din panhead si shovell - ) nu au rugina pe ele, la ei nu asta e ideea ded rat ia uitativa la majoritatea raturilor care au ajuns celebre prin participarea lor la Daytona, nu au rugina, ,nu au vopseaua racaita, ( proces destul de greu) ci au doar vopsite rezervoarele cu negru sau verde mate, in rest sunt pline de abtipilduri, lanturi si zorzonele..

- motoarele lor sunt lipsite de crom pt. ca pastreaza sloganul " Chrome doesen't bring you home"

- niprul pe care-l are Basty a fost un inceput de Rat dinainte sa-l ia el, de fapt am niste poze acasa cu niprul lui in timpul cand era al lui Nosei si deja avea putin aspect de rat, pot spune cu incredere ca niprul ala poate face 10.000 de km fara nici o avarie pentru ca cel care l-a reparat ultima oara stie ce a facut si le are cu motoarele destul de bine, in special HD. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar acum despre motoarele, chopperele lipsite de crom, pe care romanii abia asteapta sa-si arunce banii: exista si vor mai fi in continuare motoare lipsite de crom care vor arata cu mult mai bine decat porcariile de fabrica.

Eu vad un viitor al chopperelor nu prin crom ci prin negru mat si foarte putin crom, asortat cu vopsele pe care noi inca nu ni le putem permite ce pun in kur toate cromurile posibile.

 

o sa aduc un chopper pe forum care nun a mai fost prezentat, acum nun mai tin minte numele si deeci nu-l pot cauta pe net, a aparut in Easy Rider deein iulie anul trecut parca. Maine ii pun poze. Are crom inexistent iar ca valoare producatorul a scris "Imposibil de estimat".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar acum despre motoarele, chopperele lipsite de crom, pe care romanii abia asteapta sa-si arunce banii: exista si vor mai fi in continuare motoare lipsite de crom care vor arata cu mult mai bine decat porcariile de fabrica.

Eu vad un viitor al chopperelor nu prin crom ci prin negru mat si foarte putin crom, asortat cu vopsele pe care noi inca nu ni le putem permite ce pun in kur toate cromurile posibile.

 

o sa aduc un chopper pe forum care nun a mai fost prezentat, acum nun mai tin minte numele si deeci nu-l pot cauta pe net, a aparut in Easy Rider deein iulie anul trecut parca. Maine ii pun poze. Are crom inexistent iar ca valoare producatorul a scris "Imposibil de estimat".

de unde faci rost de easyridere ??? ce i-ai mai facut la motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai facut rost pentru ca n-am bani dar putem vorbii cu Roby sa ne trimita din Spania, face cate un colet cu cateva reviste in fiecare luna, si-i trimitem ramburs banii, :laugh: ne abonam la el, ce zici facem faza? eu ma bag. Care se mai baga? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai facut rost pentru ca n-am bani dar putem vorbii cu Roby sa ne trimita din Spania, face cate un colet cu cateva reviste in fiecare luna, si-i trimitem ramburs banii, :laugh:  ne abonam la el, ce zici facem faza? eu ma bag. Care se mai baga? :baldy:

sunt de accord...despre citi bani e vorba shi despre ce reviste ...??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Am vazut unu din asta la Miami dar restaurat k lumea nu jaf. Era la 11.000 USD. Iar chestia cu rat e buna citeodata dar asa de ochii lumii si pentru ca exista. Daca vrei meserie fa-l sa arate k lumea. E pacat de el. Unii se ascund dupa rat numai ca-s prea lenesi sa-l faca sa arate k lumea. E plina lumea de sobolani....

eu il vind urgent la 500 euro telefon 0268276644-sebi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreti reviste am o gramada de anul trecut si nca citevaa nr mai vechi revistele

BIKERZONE si CUSTOM MACHINES.....sunt la 3 euro bucata

Am 10 bikerzone si 8 custom machines.....transportul la toate costa 20 de euro indiferent de ce parte a tarii leas trimite ...le pot trimite cu EUROLINES...

Deci ar fii 30 euro biker zone cele 10 si 24 euro custom machines cele 8

Ar venii toate cu tot cu transport 74 euro ...dupa aia le inpartiti voi intre voi

datimi mail pe robychopper@yahoo.com

pt cei interesati :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...