Sari la conținut

Pt Cine Are Chef De Plimbari Si Nu Are Cu Cine....


noro
 Share

Postări Recomandate

1. LA MULTZI ANI NOROOOO :lol: :)

 

2. Am vb cu Dezu si am legat o idee pentru Craciun:

 

haidetzi sa ne adunam, cu mic, cu mare, care are motor, care pasager si sa facem ceva frumos pentru niste copii care nu au atata noroc ca noi de o casa, o familie, o fericire.

 

cum?

 

In preajma Craciunului (data o s-o stabilim anterior in functie de cati se aduna) sa ne cautam niste costumashe (sau sa ni le confectionam, sau sa ne "accesorizam" echipamentele) de "sezon": mai precis pe asta micu (a se citi Dezu) ziceam sa il facem Mosh Craciun, si noi restu in reni, spiridushi, craciunitze, fiecare dupe posibilitati care este.

Sa ne accesorizam motocicletele (eu personal caut cornitze de ren).

Sa vina fiecare cu o jucarie.

Sa ne grupam intr-un loc, apoi sa ne indreptam usurel, in ritm de parada, fara scamatorii in trafic, catre o casa de copii sau orfelinat (care anume va fi, se va stabili in cel mai scurt timp daca se aduna lumea)

Acolo sa intram la copii si Moshu sa le dea cate o jucarie copiilor, sa le dam ocazia sa ne zica o poezie, un cantecel, sa se simta ei bine si sa simta si ei putin din caldura Craciunului.

 

Nu e mult, da sunt sigura ca le-am face o bucurie unor copii nefericiti in prag de Sarbatori, plus ca pun pariu ca o sa ne distram si noi :D

Care vrea sa se bage, sa tzipe aici si il trecem pe lista.

 

Nu am stiut daca e cazul sa fac topic separat pentru asta.

 

Haideti fratilor ca stiu ca n-ati intrat la iernat! :D :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

de craciun prefer sa stau cu familia sa beau vin fiert si sa manac de toate ......

 

 

cu toate astea daca hotarati ceva ma bag .. jucarii se gaseac .. mai ales la un copil ca mine :lol:

 

numai sa nu va vina idei sa ma impodobiti cu cornite de ren sau nas de rudolf ca nu tine :)

 

ps: la multi ani , noro!

Editat de claudiu suzuki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de craciun prefer sa stau cu familia sa beau vin fiert si sa manac de toate ......

cu toate astea daca hotarati ceva ma bag .. jucarii se gaseac .. mai ales la un copil ca mine :D

 

numai sa nu va vina idei sa ma impodobiti cu cornite de ren sau nas de rudolf ca nu tine :lol:

 

ps: la multi ani , noro!

 

mananca tu mult de craciun sa vezi cat te faci....asta ca tot te plangeai de greutate....dar mi-a spus mie cineva ca exista un sport care slabeste. daca platesti bine poate iti povestesc ce si cum. :) si ramai si fara jucarii ca asa ar fi frumos sa cotizezi si tu. de la copil ca copil. :lol:

 

--- Mesaj completat în 30 Nov 2007 22:03 -------------
oana ramane cum am stabilit. studiez problema si keep in touch. bravo ptr initiativa oricum. ca asta am uitat sa iti spun azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de craciun prefer sa stau cu familia sa beau vin fiert si sa manac de toate ......

....

 

Unii sunt mai putin norocosi si nu au familie, nu stiu ce inseamna Craciun cu adevarat, de ce sa nu le oferim noi un strop de alinare in suflet ? Nu cred ca este asa o tragedie cateva ore petrecute impartind jucarii pentru cei mici.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebe neaparat PE 25 DECEMBRIE ma.... data o stabilim aici, in functie si de ce se prognozeaza la meteo, nah :lol:

 

pana acuma suntem cam 6-7 moto, si am inceput sa strang donatii (bani, hainutze, jucarii) si de pe la munci :lol:

 

vedeti poate incercati si voi, oamenii se simt mai darnici de Craciun si copiii au mare nevoie de absolut orice le-am putea da!!

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in seara asta mergem in Iron City in barul lui PAW WAW :) :lol:

 

am uitat sa precizez ca va fi concurs de miss :lol:

Editat de noro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

si ce frumos a fost :lol:

 

nice lapdance, by the way :)

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-24702-1196631337_thumb.jpgpost-24702-1196631337_thumb.jpg hello everyone.Sunt Florin tel.0745498648 ID:huskysm am un "First-bike"enduro de 200 cmc si as vrea sa ies si eu prin lume ca sunt singur si n-as vrea sa ma calugaresc de la27 de ani :) am sa revin cu poze(eu si motorul meu) Editat de FICUS_FLORINUS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...