Sari la conținut

Donatii de Mos Nicolae


demostene
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Maica-mea lucreaza la DPDC. O sa i le duc acolo sa le trieze (dupa varsta) si apoi se vor duce in orfelinat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut demostene,

eu am inteles cand m-am apucat sa strang jucarii ca va fi o chestie facute de noi, din partea noastra si nu ca se va ocupa altcineva. am vazut ce s-a facut ptr 1 iunie si a fost foarte frumos. majoritatea jucariilor stranse - ma refer la cele din plus - sunt alese cu grija - cel putin eu asa le-am ales - si se pot da copiilor cu varste peste 3 ani. am incercat sa acopar o arie cat mai mare. dar iarta-ma daca ti se pare ca sunt rea, dar prefer sa ma duc eu cu ele la casa de copii si sa las personalul sa le sorteze si sa stiu ca raman toate gramada si copii se pot juca pe rand cu ele. nu de alta dar nu am incredere in institutiile abilitate si totusi asta era o actiune a comunitatii motociclistilor. eu lucrez din 96 ca voluntar la diverse fundatii si daca tot facem ceva, hai sa facem pana la capat. de ce sa implicam o institutie? ca daca isi faceau toti treaba nu aveam o satistica atat de sinistra. ce e chestia asta cu trierea? pai implicarea noastra unde e? sau noi am fost buni sa adunam jucarii...imi facea placere sa particip la aceasta actiune si chiar am vorbit si cu placebo, ptr ca fundatia la care eu lucram s-a inchis din lipsa de fonduri. guvernul nu s-a sinchisit sa ajute. poate isi spun si ceilalti parerea. eu mi-am spus-o pe a mea.

cu respect.

alice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cand vor sorta jucariile? ideea era sa le aiba inainte de mos nicolae. spune-mi tu mie ca sta cineva sa faca chestia asta sambata, la o institutie ca asta si eu iti dau o bere. asta inseamna ca se misca ceva si pe la noi. dar tot raman la ideea ca era vorba sa facem noi ceva cap coada cum s-a facut de atatea ori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma numar printre cei revoltati.

 

Eu vedeam asa treaba: vineri le strangeam, le duceam la cineva acasa, sambata ne intalneam toti si mergeam la un centru ales in unanimitate. Cu poze, cucei de la MotoRomania sau de la 2ROTI, cu bomboane, zambete si alte alea...

 

Imi pregatisem o lista de 2 centre din Bucuresti si 3 din judetul Ilfov...

 

Nu mi-o lua in nume de rau, Demostene, dar eu zic sa ducem la final asa o idee buna si sa ne bucuram si noi de bucuria micutilor.

 

Oricum, mai vorbim noi vineri.

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Eu am cumparat cateva dulciuri (100 napolitane shi 2.5 Kg de bomboane) pentru aceshi scop de Mosh Nicolae. Ce fac cu ele?

 

Shi eu sunt de parere sa le ducem personal la casa de copii. Aceshti copii nu au nevoie doar de jucarii dar shi de persoane care sa stea langa ei sa se simta mangaiatzi cu o vorba buna sau o imbratzishare. Am rugat cateva persoane de la fostul meu servici sa vina shi sa ne ajute in acest sens shi pentru ca sa fie impresionatzi shi a ii indupleca sa doneze bani pentru cadourile de Mosh Craciun.

 

 

Nu doresc asta pentru publicitate ci pentru a avea sufletul impacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vedeam asa treaba: vineri le strangeam, le duceam la cineva acasa, sambata ne intalneam toti si mergeam la un centru ales in unanimitate. Cu poze, cucei de la MotoRomania sau de la 2ROTI, cu bomboane, zambete si alte alea...

 

Imi pregatisem o lista de 2 centre din Bucuresti si 3 din judetul Ilfov...

 

Nu mi-o lua in nume de rau, Demostene, dar eu zic sa ducem la final asa o idee buna si sa ne bucuram si noi de bucuria micutilor.

 

Oricum, mai vorbim noi vineri.[/color]

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nu se prea inghesuie lumea pe sectiunea asta dar sper sa fim mai multi maine, in Etrusco. Si vom vorbi acolo ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le-am pasat din seara asta lui Lt.Navarro. Bafta maine la strans si vedeti ce faceti cu ele Sambata :laugh: .

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea sa le dam noi nu e rea si chiar ar fi frumos. Oricum mai intai trb sortate toate si in functie de ce se afla pe acolo sa vedem unde le vom da.

O sa vad daca putem ajunge toti unde se vor da. Ar fi normal dar nu-i chiar asa usor sa aduci o gramada de oameni intr-o institutie!...

vb maine seara oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoromania vine in seara asta la etrusco, sa filmeze un munte de jucarii. un sac 2 aducem si noi.

campania se va numi "Tu esti mos' Nicolae!"- o sa apara si pe national la stiri.

sugestia mea e sa mergem noi sa ducem jucariile si tot noi sa le sortam. si atunci comunitatea motociclistilor va incepe sa fie scrisa cu litere mari

ne vedem la 8 la etrusco.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La opt la Etrusco. Venitzi cu totzii. Chiar daca nu aducetzi jucarii.

 

Cat despre sortare oricum parerea mea este ca nu trebuie sa impartzim jucariile pt ca poate genera la discutzii shi certuri. Poate le dam toate la o casa de copii shi se joaca cu toate fiecare in parte.

 

Discutam la Etrusco! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca n-am putut veni la impartirea jucariilor(reparam la motoreta).Am impresia ...e aceeasi scoala la care s-au dat cadouri si anul trecut de Craciun?Asa mi se pare din poze.Bravo noua! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost super.

Pe langa faptul ca am incercat sa aducem o bucurie copiilor se pare ca ne-am distrat la fel de mult cat ei.

Cateva jucarii au fost refuzate din start: bibelouri din portzelan, tzepe metalice pentru gratar, scoici, sticle de cinzano goale ... etc. :baldy:

 

@ Baiazide ... tu ai fost singurul care a venit cu motorul ... dar shi singurul care tzipa "e toba incinsa ... nu va mai urcatzi pe motor ca o sa cada cu voi ... nu trage de maneta aia ..."

 

PS: motorul lu' baiazid a fost oricum refuzat de copii din cauza manetei de ambreaj rupte. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi ne-au criticat pentru ideea pe care am avut-o noi ( clubul Silver Pistons Free Spirit Ploiesti ) de a nu percepe taxa de intrare la intalnirea pe care am organizat-o. Am cerut in schimb, O JUCARIE. Imi pare bine ca ideea a prins si in alte orase, si va felicit pe toti pentru gestul facut. Cred ca nimic nu este mai inaltator decat sclipirea din ochii unui copil ce primeste o jucarie. Ar trebui sa ne gandim mai des la ei, si sa transformam intalnirile moto din afaceri in evenimente caritabile. Haideti sa schimbam imaginea motociclistului din Romania in ceva mult mai frumos, oamenii sa ne priveasca cu mai mult respect, sa fim mandrii de ceea ce suntem. Si nu uitati ca copii sunt viitorii motociclisti.

Felicit inca o data pe toti cei ce au fost "Mos Nicolae",si urez "La multi ani!" tuturor celor ce isi serbeaza azi ziua.

 

p.s. Daca alt club a mai facut faza cu jucariile inainte noastra imi cer scuze, dar din cate stiu, noi am fost primii.

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost super.

Pe langa faptul ca am incercat sa aducem o bucurie copiilor se pare ca ne-am distrat la fel de mult cat ei.

Exact. De mult nu am mai ras asa.

 

Cateva jucarii au fost refuzate din start: bibelouri din portzelan, tzepe metalice pentru gratar, scoici, sticle de cinzano goale ... etc. 

 

Faza cu tzepele ptr. frigarui a fost cea mai tare. Avand in vedere ca fiecarui copil i se spunea "Alege-ti o jucarie!", in cazul tzepelor ar fi trebuit spus "Alege-ti o arma!" :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...