Sari la conținut

Breaza Bikers' Fest 2007 - Part Ii


Stephon
 Share

Postări Recomandate

Mai este ceva de zis??? :cheers:

 

Am promis ca revin cu cateva numere de telefon ale pensiunilor disponibile:

Pensiuni din apropierea intalnirii:

 

Pensiunea Mioara: 0244/347000

 

Casa Tudor: 0244/346126

 

Pensiunea Speranta: 0744586707

 

Pensiuni din orasul Breaza:

 

Pensiunea Alin: 0244/341805

0244/340721

 

Pensiunea Ianos: 0244/341321

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@bogdan....?????

 

Fluturasul cu cateva reguli, care...sper eu...vor duce la o buna desfasurare a evenimentului dar si locatia exacta a intalnirii!

Sorry, mi-a jucat feste netul :o

Uite, noi o sa venim vineri seara, simbata seara trebuie sa fim la Bucuresti la o nuntă de biker :D -scuzabil, nu ? asa ca eu as da duminica asta după-amiază o tură prin zonă venind de la Bv la Buc, spune-mi te rog la câti km de bifurcatia spre Talea e locul faptei ? Din pozele de anul trecut banuiesc ca e inainte de Talea langă drum, nu ? n-am mai fost in sus spre Talea, asa ca nu stiu exact. Pt. ca se innopteaza devreme si ajungem târziu nu o sa avem timp sa punem cort, etc, asa ca as vrea sa vad de pe acum care din pensiuni sunt mai apropiate si sa rezerv eventual la fata locului, ca sa ajungem la fix, sa nu mai bâjbâim pe acolo. Deci unde sunt pensiunile astea, tot pe drum sau prin Talea (cele din Breaza banuiesc ca sunt mai departe, asa ca vreau sa fie cât mai aproape sa putem si noi bea o br, nu ?). Mersi anticipat si sa ne vedem la fun :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan...din soseaua principala....urci spre Talea cam un kilometru pe serpentine! in varful dealului....dupa serpentine...se termina casele(vilele) si...la 300-400 de metri...pe dreapta...in vale...o sa vezi o stana! acolo se va petrece toata "nebunia" de fapt...nu la stana ci...putin mai sus!

 

Vezi ca am lasat numerele de telefon de la pensiunile din zona intalnirii! de acolo si pana la locatie sunt cateva sute de metri, deci...poti bea relaxat...cat poftesti! :cheers:

 

Mult succes si...ne vedem la distractie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As indrazni sa fac o propunere pentru aceasta intalnire ......

Cum in ultima perioada au avut loc foarte multe accidente si apar tot mai multi bikeri fara experienta, la aceasta intalnire am putea vorbi despre accidente sau mai bine zis o campania antiaccidente .......

Poate multi ar avea ceva de invatat de la cei mai experimentati

Sunt multe care ar putea fi spuse .... in afara forumului ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As indrazni sa fac o propunere pentru aceasta intalnire ......

Cum in ultima perioada au avut loc foarte multe accidente si apar tot mai multi bikeri fara experienta, la aceasta intalnire am putea vorbi despre accidente sau mai bine zis o campania antiaccidente .......

Poate multi ar avea ceva de invatat de la cei mai experimentati

Sunt multe care ar putea fi spuse .... in afara forumului ....

 

Nu am nimic impotriva...DAR...iti spun din propria experienta ca...nu va fi nimeni interesat de acest lucru! Cei care vor veni si sunt incepatori....vor fi cu nasul pe sus si vor zice "la ce imi trebuie mie asa ceva??? Eu am venit sa ma distrez! Lasa ca ma descurc singur" Chiar as putea sa vb cu un domn instructor....care a format multe generatii de motociclisti din zona(domnul Gherman) sa vina sa dea cateva sfaturi si...chiar as putea vb la IJP Prahova sa trimita cativa domni de la circulatie care sa prezinte urmarile accidentelor moto!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca iar nu am loc la masa de texas de silver pistons , imi dau demisia din cazino ... e cu circuit inchis intalnirea ca vad ca prea va cunoasteti toti ?

 

 

:ok: pai...ne cunoastem din diferite locatii/intruniri!

 

iar la poker...haide ca iti fac eu loc intre vulturii de la silver! dar...ai grija ca astia...triseaza! :agree: :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma inscrieti si pe mine, daca nu cumva va e frica. Da' chiar... Mona vine? sau acum va iau toti banii? :smoke:

Chiar asa hai sa vedem citzi se insciu la texas taxa de intrare fiind de un bulion

Vrei sa jucam heads up? :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stephoane, merita incercat! lasa-i pe incepatori ca problema asta priveste pe toti motociclistii. uita-te la catzi asa-zisi cu experienta au dat coltul in ultima vreme

 

Nu am nimic impotriva...DAR...iti spun din propria experienta ca...nu va fi nimeni interesat de acest lucru! Cei care vor veni si sunt incepatori....vor fi cu nasul pe sus si vor zice "la ce imi trebuie mie asa ceva??? Eu am venit sa ma distrez! Lasa ca ma descurc singur" Chiar as putea sa vb cu un domn instructor....care a format multe generatii de motociclisti din zona(domnul Gherman) sa vina sa dea cateva sfaturi si...chiar as putea vb la IJP Prahova sa trimita cativa domni de la circulatie care sa prezinte urmarile accidentelor moto!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca cine vrea sa intrebe, sa o faca. Sint convins ca oricare dintre noi stie sa raspunda la intrebari mai bine sau mai rau.

Timpul e prea putin ca sa organizam ceva serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa fie acolo... :agree: :P mai ales ca o sa fie si ziua mea... :ok: abia astept sa ajung...

Stefane iti mai propun eu un concurs...cine sta cel mai mult treaz...sau mai bine zis fara sa doarma,ca "treaz" nu o sa mai fie nimeni :smoke: sa sti ca m-am antrenat pentru proba asta....

Si sa-mi pregatesti microfonul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stephon ..... nu sunt de acord cu tine ...... la cate accidente au fost in ultima vreme si la cati morti au fost, nu cred ca va exista un biker care sa nu se gandeasca la prietenul lui mort si sa spere ca ceea ce asculta acu i-ar putea salva viata intro intersectie sau curba ......

Sunt multi care nici nu ating frana spate k asa i-a invatat la scoala ....

Sunt multi care habar nu au ce inseamna sa te asiguri intr-o intersectie ....

Sunt multi care nu stiu sa faca o depasire in siguranta ......

lista ar putea continua .....

Sunt multi motociclisti in varsta si cu experienta in zona campina breaza de la care am avea multe de invatat ......

Editat de PingyXP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa fie acolo... :agree: :ok: mai ales ca o sa fie si ziua mea... :ok: abia astept sa ajung...

Stefane iti mai propun eu un concurs...cine sta cel mai mult treaz...sau mai bine zis fara sa doarma,ca "treaz" nu o sa mai fie nimeni :smoke: sa sti ca m-am antrenat pentru proba asta....

Si sa-mi pregatesti microfonul....

la concursul asta ma bag si eu... :P

 

--- Mesaj completat în 23 Aug 2007 07:43 -------------

 

 

- Muzica va urla pana pe la maxim ora 2(noaptea), dupa care...cine mai vrea sa se distreze...va trebui sa asculte muzica...mai usurel!

sau poate sa vina cu Ipod-ul dupa ei:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@hasule...pai...castigi sigur la concursul propus de tine!

 

stephon ..... nu sunt de acord cu tine ...... la cate accidente au fost in ultima vreme si la cati morti au fost, nu cred ca va exista un biker care sa nu se gandeasca la prietenul lui mort si sa spere ca ceea ce asculta acu i-ar putea salva viata intro intersectie sau curba ......

Sunt multi care nici nu ating frana spate k asa i-a invatat la scoala ....

Sunt multi care habar nu au ce inseamna sa te asiguri intr-o intersectie ....

Sunt multi care nu stiu sa faca o depasire in siguranta ......

 

 

@nuka....scumpete micate astept cu mare drag! :smoke:

 

@pingy...sambata dup-amiaza o sa facem discutii legate despre accidente si despre siguranta in trafic! :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba Geo...da' esti culmea sa moara Gica Petrescu!!! Ba...da'...vino si tu vineri mai devreme sa avem timp sa..."depanam" niste....amintiri! :smoke:

alea cu basketul al meu? :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brotoiule, pune de-un teren de baschet pe coclauri pe acolo, sa incingem una mica.

buna idee, anu asta nu cred ca se poate dar e bine de tinut minte pt la anu

pai tu crezi ca dupa tuica, bere, vin, vin, bere, tuica si ce feluri de alcoale mai gasim p'acolo mai poate careva sa ridice mingea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu, ush acas' la gradinitza, dar lashi motoru manca-ti-ash ca tare mi-e dor de plimbare. Stephoane sa dai gagicile lu AWD sa le incalzeasca pe timp de zi, ca pe timp de noapte... :agree:

 

Stefoane, mii de scuze iar, manca-ti-as pana ta de machitor, dar nu pot sa stau decat vineri seara.

Sa imi tii si mie fo doua-trei gagici calde, bine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...