Sari la conținut

Era Sa O Patesc Urat


paul_biker
 Share

Postări Recomandate

Anul trecut pe vremea asta din cauza ca am fost tantalau si am umblat cu kitu de lant larg..am cazut cu vechiul motor cu Dominatoru. Am scapat ieftin cu cateva zgarieturi.

 

Azi am cazut cu Hornetu meu nou si frumusel si era sa o ard rau de tot.

Viteza in jur de 60-70, mergeam pe banda 1, banda 2 un peugeot 307 alb, ma pregatesc sa trec de el, cand deodata vireaza dreapta si ma trezesc cu el in fata, pun frana fata si spate puternic, ma acroseaza si ma da jos, cad pe slide, motoru imi fuge de sub picioare si rascheteaza un matiz parcat, iar eu ajung sa lovesc violent cu capul spoilerul matizului (Ironic matizul este al unui motociclist din Iasi). Am vazut mortea cu ochii. Ingrozitor sentiment. Nu mi-a venit sa cred ca..inca eram viu..avand in vedere ca am infudat spoilerul ala, fie el de plastic. M-am ridicat repede, cu ceva durere in gat, si zgariat tot pe maini si picioare. Aveam Casca , manusi si o geaca normala fara protectii. Am scapat :lol:

 

Motorul are rezervorul busit, ghidonul indoit, bordu spart complet, comenzile varza si ele si diverse mici alte chestii. Crashpadurile si-au facut excelent treaba. 3centimetri din aluminiu s-au raschetat pe asfalt si mi-au protejat motorul.

 

Vinovatul..soferul peugeotului..era atat de incoerent si panicat de bombe..incat nu puteam vorbi cu el. Am stat si i-am explicat calm si rar ca el a gresit dupa care am plecat direct la spital cu ambulanta.

 

De acum incolo, dupa ce imi fac la loc jucaria, o sa folosesc claxonu ca tampitu. Nu pot decat sa va sfatuiesc pe toti pe cat posibil sa purtati cat mai mult echipament si cel mai important sa fiti EXTRA preventivi si sa ganditi si pentru ceilalti din trafic.

 

A si inca o chestie... cand eram eu inca in stare de semi-soc si ma uitam la motorul meu imprastiat pe jos..trece un vw plin de colorati de cartier, nu dau nume ca-s prea mari.. citez "in (cuvant urat) mamii voastre de motociclisti..asa va trebuie" etc etc

 

Asfalt uscat tuturor.

 

A fost si telem pe acolo :)

 

 

Multumesc lui IRI din Iasi care era in spatele meu si m-a ajutat, l-a oprit pe nenorocitu care a dat peste mine, lui Paul si lui Mihai pentru tot ajutorul.

post-11474-1187124264_thumb.jpg

post-11474-1187124274_thumb.jpg

post-11474-1187124362_thumb.jpg

post-11474-1187124393_thumb.jpg

post-11474-1187124473_thumb.jpg

post-11474-1187124551_thumb.jpg

post-11474-1187124563_thumb.jpg

post-11474-1187124664_thumb.jpg

Editat de paulcannibal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca ai scapat :) dar totusi nu am inteles faza cu "nu dau nume ca sunt prea mari" dai dreaq de cocalari, daca se bucura la o chestie ca asta inseamna ca sunt idioti. li se poate intampla si lor oricand si nu stiu de ce dar simt o satisfactie cand spun asta....cred ca am devenit rasist :moto: ma rog, doar in cazul tiganilor :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totul e bine cand se termina cu bine... dpdv al sanatatii. Cum au spus si ceilalti fierul se repara.

Unde sunt smecherii care merg fara casca sa citeasca si ei cat de mult face una in cap????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totul e bine cand se termina cu bine... dpdv al sanatatii. Cum au spus si ceilalti fierul se repara.

Unde sunt smecherii care merg fara casca sa citeasca si ei cat de mult face una in cap????

 

EXACT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...