Sari la conținut

Bucuresti - Dr. Taberei 34 - 14.08.07


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

In fata la terasa T2 . . .

L-a agatat sau a intrat intr-o masina care vroia sa faca stanga la un scuar. Motorul era lovit in fata si pe partea stanga, motociclistul cica fusese dus la spital.

 

Insanatosire grabnica!

 

P.S. Ca semn distinctiv avea la aparatoarea de lant o bucata de metal cu CBR, asta daca am vazut bine. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul este sub titlu: CBR600F3 Negru

Am ajuns la ceva timp dupa accident, la numar nu m-am uitat. Mai era o masina oprita dar nu am vazut unde era lovita.

Oricum nu parea grav accidentul . . . dar nu se stie niciodata.

 

Mai multe nu stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns acolo cu un prieten dupa ce il luase ambulanta,politia facea masuratori,motorul un cbr600f-B 46 HCJ.Avea furca stramba,carene sparte si roata din fata stramba.Am ramas langa moto noi si un baiat cu Ducati galben(Daniel)pana au venit doi prieteni de-ai motociclistului cu o duba,am urcat motorul in duba si l-au dus acasa.Mai era si un tip care cica vazuse el ca aia cu passatul era deja incadrata pe banda a3a cu semnal stanga ,sa intoarca la scuar si moto a vrut sa depaseasca intre masina si bordura scuarului.Dupa ce a plecat politia,a aparut o masina de la Civis.Soferul a spus ca a vazut toata faza:aia cu masina a iesit de pe straduta laterala de langa favorit si a taiat toate benzile.Am facut cateva poze cu tel.Sper sa nu fie prea grav motociclistul.

post-11835-1187154774_thumb.jpg

post-11835-1187154789_thumb.jpg

post-11835-1187154797_thumb.jpg

post-11835-1187154805_thumb.jpg

post-11835-1187154813_thumb.jpg

post-11835-1187154821_thumb.jpg

post-11835-1187154830_thumb.jpg

Editat de angel pila
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns acolo cu un prieten dupa ce il luase ambulanta,politia facea masuratori,motorul un cbr600f-B 46 HCJ.Avea furca stramba,carene sparte si roata din fata stramba.Am ramas langa moto noi si un baiat cu Ducati galben(Daniel)pana au venit doi prieteni de-ai motociclistului cu o duba,am urcat motorul in duba si l-au dus acasa.Mai era si un tip care cica vazuse el ca aia cu passatul era deja incadrata pe banda a3a cu semnal stanga ,sa intoarca la scuar si moto a vrut sa depaseasca intre masina si bordura scuarului.Dupa ce a plecat politia,a aparut o masina de la Civis.Soferul a spus ca a vazut toata faza:aia cu masina a iesit de pe straduta laterala de langa favorit si a taiat toate benzile.Am facut cateva poze cu tel.Sper sa nu fie prea grav motociclistul.

 

Zona aia e veche si multe accidente s-au intamplat acolo, mai ales cu masini. Intr-adevar ies bezmeticii de pe straduta aia laterala cu Favorit si taie toate benzile sa o ia pe la scuar. Mereu cand vad ca baga botul o masina incetinesc asa putin, nu stii cand dai de un bou care se baga pe principiul "lasa ca franeaza el si trec eu", cum probabil a fost si acum...

Zone capcana, daca le stii bine, daca nu macar nu ii da tare....

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto:

Zona aia e veche si multe accidente s-au intamplat acolo, mai ales cu masini. Intr-adevar ies bezmeticii de pe straduta aia laterala cu Favorit si taie toate benzile sa o ia pe la scuar. Mereu cand vad ca baga botul o masina incetinesc asa putin, nu stii cand dai de un bou care se baga pe principiul "lasa ca franeaza el si trec eu", cum probabil a fost si acum...

Zone capcana, daca le stii bine, daca nu macar nu ii da tare....

 

:moto:

:lol: am fost akolo !!! desi stau in BERCENI :lol: eu cu 1 prieten am dus motorul lina bordura !!! dupa ce a plecat cu salvarea !!! ce sa zik !! INSANATOSIRE GRABNIKA !!! :nono: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate riderului. Adevar graieste Laur, exista zone cu risc crescut. Daca le stii si te comporti ca atare ai mari sanse sa scapi ok.

Se intampla insa sa apara neprevazutul, insa tocmai asta este ideea: ar trebui sa mergem ca si cum tot timpul se poate intampla ceva rau. Uneori nu ne iese, alteori ne bagam singuri in rahat.

 

@ZODIAC: ce sa zic, nenea, ne inclinam, ai fost acolo!! bravo puisor! Ai nevoie de aplauze, uite, le ai. Happy? OK! Acuma lasa'ne cu scrisul tau mircist si cu ideile sacadate de te ia cu vertij cand le citesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot acolo mi-am luat si eu o tranta, tot din cauza de soferita "inteligenta".

E nenorocita rau portiunea aia de drum.

Recuperare rapida motoristului!!!

 

Stau destul de des la terasa pe acolo si trec eroii cu 150+ de parca sunt pe autostrada.

De le-ar spune si lor cineva . . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate riderului. Adevar graieste Laur, exista zone cu risc crescut. Daca le stii si te comporti ca atare ai mari sanse sa scapi ok.

Se intampla insa sa apara neprevazutul, insa tocmai asta este ideea: ar trebui sa mergem ca si cum tot timpul se poate intampla ceva rau. Uneori nu ne iese, alteori ne bagam singuri in rahat.

 

@ZODIAC: ce sa zic, nenea, ne inclinam, ai fost acolo!! bravo puisor! Ai nevoie de aplauze, uite, le ai. Happy? OK! Acuma lasa'ne cu scrisul tau mircist si cu ideile sacadate de te ia cu vertij cand le citesti.

:lol: nu mai citi !!! NU SINT MIRCIST :cheers: merci pt. aplauze !! :-L

tema de casa :o "IDEI SACADATE" ??? 1 definitie !!! da???? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma asa e zona aia parca are voodu magic in ea :cheers: si rata sa dat pe jos acolo din cauza unei soferite , dar au fff muulti care au patit ceva asemanator acolo din cauza soferilor . iar faza cu 150 la ora imi suna putin a ciuda, a frustrare , mie unul nu imi permite cazanul sa ii dau mai mult in ea dar nu sunt pizmas ca unii merg cu viteza ...treaba lor cu cit merg , din partea mea sa se dea si cu viteza luminii daca pot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

QUOTE(strumfuadi @ Aug 16 2007, 05:33 PM)

 

Sanatate riderului. Adevar graieste Laur, exista zone cu risc crescut. Daca le stii si te comporti ca atare ai mari sanse sa scapi ok.

Se intampla insa sa apara neprevazutul, insa tocmai asta este ideea: ar trebui sa mergem ca si cum tot timpul se poate intampla ceva rau. Uneori nu ne iese, alteori ne bagam singuri in rahat.

 

@ZODIAC: ce sa zic, nenea, ne inclinam, ai fost acolo!! bravo puisor! Ai nevoie de aplauze, uite, le ai. Happy? OK! Acuma lasa'ne cu scrisul tau mircist si cu ideile sacadate de te ia cu vertij cand le citesti.

 

 

nu mai citi !!! NU SINT MIRCIST merci pt. aplauze !!

tema de casa "IDEI SACADATE" ??? 1 definitie !!! da????

 

Zodiac,nu-ti bate capul,e femeie,nu poti sa ai pretentii. A fost foarte frumos gestul tau sa vi la accident,demn de toata lauda si de imitat.Sper sa mai fie si altii ca tine si in acelasi timp sper sa nu mai existe ocazii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zodiac,nu-ti bate capul,e femeie,nu poti sa ai pretentii.

De unde stii, te-ai uitat la poza? Daca puneam o poza cu o libelula insemna ca sunt libelula? :cheers:

Asta e, misoginii se autolimiteaza, nu poti sa ai pretentii.

 

--- Mesaj completat în 20 Aug 2007 13:00 -------------

ma asa e zona aia parca are voodu magic in ea..

Are pe dracu! Cu atat mai mult mergeti cu moderatie in zone recunoscute ca periculoase. Asta daca vreti sa traiti, daca nu, mergeti cu viteza luminii si vi se va stinge lumina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strumfule, mai lasa si selectia naturala sa-si faca treaba, tata, nu-i mai destupa tu :o :D

 

E plin de Zorro d-astia care cred ca lor nu li se poate intampla si carora le creste p.utza 0,5mm pt ca le coboara sangele din cap, cf legii gravitatiei. Lasa-i dreaq sa comenteze si sa-si etaleze frustrarile legate de femei. Probabil ca femeile comenteaza mult, mana - nu :cheers:

 

PS: nu va bateti capul sa ma injurati. Este posibil sa am nevoie de translator, ca nici romaneste n-aveti habar f bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...