Sari la conținut

Enduristi Din Cluj


Vlad S
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In complectare si un ghidon ar fi binevenit ca al meu l-am indoit de un pom sambata :eek: ( pomu o fost de vina ,,, nu mi-a acordat prioritate!!!! :) :D

 

Io am un ghidon de la XT, de ala de 22 diametru, din tzava, daca vrei ti-l dau, trebe un pic indreptat (al tau nu se poate dezdoi?), si nu e foarte solid, deci nu-mi asum raspunderea daca musti din bord :P

Editat de ekkemu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In complectare si un ghidon ar fi binevenit ca al meu l-am indoit de un pom sambata :P ( pomu o fost de vina ,,, nu mi-a acordat prioritate!!!! :laugh: :)

 

Renthal 22mm nou la 35 euro...0745637055 de-l vrei

 

Pe langa asta mai dezmembrez KTM LC4 2001 supermoto...

Editat de sandruvlad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am un ghidon de la XT, de ala de 22 diametru, din tzava, daca vrei ti-l dau, trebe un pic indreptat (al tau nu se poate dezdoi?), si nu e foarte solid, deci nu-mi asum raspunderea daca musti din bord :)

Am incercat sa-l indrept dar nu merge ca are si teava deaia pe mijloc pt rigidizare.

 

nu cumva pomul ala s-a ridicat intr-o roata si ti-a lovit gdidonul... :P

Daca nu era pomul nu voiai sa iti pui un ghidon mai omenesc....parca esti cu cioparelnita prin padure :laugh:

Bogdane... stii bine ca pomu a fost de vina....... n-ai vazut ce viteza avea..............ce era sa fac??

 

Renthal 22mm nou la 35 euro...0745637055 de-l vrei

 

Pe langa asta mai dezmembrez KTM LC4 2001 supermoto...

Colegu motoru e din 83 .. daca aveam bani de bagat in el ( lucru care oricum nu merita) nu apelam la colegii de pe forum ca puneam mana pe catalog si comandam nu??...... :o :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vrut sa deschid un nou topic,dar este vorba de un accident care s-a petrecut acum cateva ore in Judetul Salaj mai exact in la iesire din localitatea Baica spre Jibou.Motocicleta este ceva enduro cu numere de Cluj.Motociclistul am inteles ca a fost dus de urgenta la spitalul judetean din Zalau.Nu am momentan detalii in privinta stari lui de sanatate,iar informatia am pus-o exact cum mi-a fost relatata.Sunati-va prieteni sa vedeti despre cine este vorba,iar daca reusesc sa mai obtin detalii am sa revin cu un comentariu.

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În data de 17.05.2009 orele 19:45, pe DN 1G la km 37 + 200 m, între localitățile RacâÂş - Baica, în mediul rural, Stancalău Cristian de 19 ani din municipiul Cluj Napoca , fără ocupație, posesor al permisului de conducere valabil pentru categoriile „ A, B ” din anul 2007 eliberat de Cluj, în timp ce conducea motocicleta marca Yamaha cu numărul de înmatriculare CJ–90–ZHL, proprietate personală, datorită neadaptării vitezei la condițiile de drum, a pierdut controlul ghidonului Âşi s-a răsturnat în afara părții carosabile.

În urma accidentului a rezultat rănirea gravă a numiților Stancalău Cristian Âşi BălaÂş Ioana de 19 ani din Cluj Napoca, fără ocupație, pasageră pe locul din spate al motocicletei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În data de 17.05.2009 orele 19:45, pe DN 1G la km 37 + 200 m, între localitățile RacâÂş - Baica, în mediul rural, Stancalău Cristian de 19 ani din municipiul Cluj Napoca , fără ocupație, posesor al permisului de conducere valabil pentru categoriile „ A, B ” din anul 2007 eliberat de Cluj, în timp ce conducea motocicleta marca Yamaha cu numărul de înmatriculare CJ–90–ZHL, proprietate personală, datorită neadaptării vitezei la condițiile de drum, a pierdut controlul ghidonului Âşi s-a răsturnat în afara părții carosabile.

În urma accidentului a rezultat rănirea gravă a numiților Stancalău Cristian Âşi BălaÂş Ioana de 19 ani din Cluj Napoca, fără ocupație, pasageră pe locul din spate al motocicletei.

Mersi de info soso.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi se iasa dar cu cativa incepatori..traseul e ff lejer..din cauza asta cinemai vrea poate veni la 10 la roata..pana la 11 mai asteptam pe cineva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi se iasa dar cu cativa incepatori..traseul e ff lejer..din cauza asta cinemai vrea poate veni la 10 la roata..pana la 11 mai asteptam pe cineva..

 

 

 

Sal,

 

am si eu o rugaminte, stiu ca va place sa fiti spontani;dar totusi ati putea anunta macar cu o zi inainte daca se iese undeva, chiar cu o ora inainte e cam aiurea.Poate de ex dimineata nu merge netul (fuck RDS,is patit), asa-i ca ratez o iesire?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi si Oxtar Pro2 sunt facute la Valcea ... parca.

 

Spune si tu cat ai dat pe ele...si ce model sunt...doar de curios intreb!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da eu stiam de cateva firme mari care produc la noi echipament pentru enduro din cauza ca e mai ieftin decat la ei..

 

Piti, nu ne-ai dat nici o informatie de fapt cu postul tau ... Zi-ne si nou ce firme si unde au fabrica, sau ceva date de contact de la oameni care pot scoate pe sub mana chestii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ale mele Acerbis au fost 420 Ron cu livrare acasa din Arad, si arata super,, nu am poze sa se vada ca sunt in delegatie la bucale,poate va da-ti seama de model din poza asta,,,

 

nu pot incarca poza aia dar am gasit alta mai buna ,,, no astea sunt cizmele la 420 RON

post-46653-1243399266_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ale mele Acerbis au fost 420 Ron cu livrare acasa din Arad, si arata super,, nu am poze sa se vada ca sunt in delegatie la bucale,poate va da-ti seama de model din poza asta,,,

 

nu pot incarca poza aia dar am gasit alta mai buna ,,, no astea sunt cizmele la 420 RON

 

 

Bun pret. Daca si calitatea este ok atunci nu ai facut deloc o afacere proasta.

 

Dan Morar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun pret. Daca si calitatea este ok atunci nu ai facut deloc o afacere proasta.

 

Dan Morar

 

 

Merci!!! :D oricum am cautat vreo doua luni calitate/pret ,, ca stau prost cu banii si no Acerbis nu-s no name!!!

 

frumoasa iesirea de sambata la chei,,,am vazut poze dar........ dragi enduristi faceti bine si nu va fie lene ,puneti mana pe taste si scrieti pe forum , anuntati iesiri si intalniri ca vad ca sunt zile in care nu e nici un post sau enduristii din cj au alt forum si nu stiu eu? :)

 

seara dupa o zi de munca si cu bere in mana scrieti fratilor pe forum poate ne cunoastem mai bine just?????

Editat de kettenspanner
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"eu am forumul meu in care scriu.."

Ne scuzati.... :D :)

Daca aveam "una"rosie?sau albastra?sau galbena.....ce faceam?ma uitam la portocalii????HUUUUAAAA!!!jos portocaliii!!!jos motoarele care suna a ducati!!!!a biela care "se cere"afara la aer!!!! :drink:

Editat de pasbogdan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...