Sari la conținut

Enduristi Din Cluj


Vlad S
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut! Am nevoie de ajutorul vostru! Imi tacane dominatoru. De cand ii frig face si mai urat! Am ajuns la concluzia ca trebe desfacut si aflat de ce suna! Daca aveti careva sa'mi dati niste sfaturi, niste tipuri sau ceva, va rog pm sau contact ym al_locului

Mersi mult, Adi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am nevoie de ajutorul vostru! Imi tacane dominatoru. De cand ii frig face si mai urat! Am ajuns la concluzia ca trebe desfacut si aflat de ce suna! Daca aveti careva sa'mi dati niste sfaturi, niste tipuri sau ceva, va rog pm sau contact ym al_locului

Mersi mult, Adi

 

Ti-am dat add. Iti explic pe YM care ii baiul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator Dreamaster

Buna tuturor,

Dorinta mea a fost o vitezana, dar eu iubesc muntele si aventura si vreau sa imi iau si un enduro, m-am gandit la ceva de 125cmc

Eu am 170 si 90kg, e cumva prea mic?

Imi puteti spune site-uri unde gasesc de vanzare (bun si ieftin:) )

Nu stiu multe despre enduro si orice alte recomandari mi-ar fi de mare folos

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva dintre voi unde asi putea gasi cel mai ieftin rezervor de apa pentru rucsac cu hidratare .M-am tot uitat pe net da preturile variaza.Mi-ar trebui unu mic de 1.5L . ;)

Cauta la Coltul Enduristilor, cred ca acolo am vazut la 100 ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva dintre voi unde asi putea gasi cel mai ieftin rezervor de apa pentru rucsac cu hidratare .M-am tot uitat pe net da preturile variaza.Mi-ar trebui unu mic de 1.5L . ;)

 

 

Nu mai stiu exact cat costau dar intr-o vreme se gaseau la Plus (Sigma shopping Center). Oricum era un pret decent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De asta ziceam si eu ca preturile variaza de la 100 pana la 17lei. acuma pentru o punga nu am sa dau 100lei ;) se pare ca alta solutie nu am numa sa dau o tura pe la magazine zilele astea sa vad unde gasesc mai ieftin . pana la vara sa fiu gata pregatit ,echipat de "lupta"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o punga cu furtun, dar conteaza si calitatea. Nu cred ca vrei ca de la vibratii sa i se deschida capacul, sa nu etanseze bine sau sa nu fie rezistenta si sa se sparga simplu. Acolo E diferenta de pret, la calitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

stiu filmarea asta ,este una asemanatoare in Cheile Turzii...de lunga nu cred ca la fel dar de dificil sigur..si da ingusta cararea ,la fel mergi pe langa peretele stancii..si tot la fel ai sanse sa nu te intorci.. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Dreamaster

Salut,

Vreau sa-mi iau si un enduro si nu ma pot hotari intre Honda Transalp si BMW F650

Voi mai vechi intr-ale enduro, dati-mi va rog o parere

Am 170cm si 90kg

V multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Vreau sa-mi iau si un enduro si nu ma pot hotari intre Honda Transalp si BMW F650

Voi mai vechi intr-ale enduro, dati-mi va rog o parere

Am 170cm si 90kg

V multumesc

depinde ce vrei de la motor ......transalpu ii mai greu 200 kg dar nu se face de rusine of road ,la transalp ai 2 pistoane si nu tre sa schimbi vitezele asa des , ii mai fiabil ,la modelul dupa 1997 ai dublu disc pe fata deci frana mai eficienta ,vibratii mai putine si ii un model f fiabil si se fabrica deja de 24 ani tot inbunatatit....bmw ii mai usor 180 kg cred ,trage mai bine in turatii joase ca transalpu fiind 1 piston ,mai usor de manevrat ,are vibratii mai mari ,schimbi viteze mai des si ii motor rotax...mai sunt si aspecte de design care iti place tie mai mult si apoi si cati bani ai .........si ce vrei tu sa faci cu el :wacko:

 

 

daca ei oricare din aceste modele cauta cat mai noi la transalp dupa 1997 si la bmw tot cam asa dupa 1996 si nu te grabi la primul care apare numa ca iii eftin

 

...bafta daca vrei mai multe inf despre transalp sau bmw sau alt model citeste pe forum ca sau dezbatut mult problema asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Dreamaster

.......si ce vrei tu sa faci cu el ;)

Maxim pe drumuri forestiere, nu o sa fac hard enduro, eu sunt mai calm :wacko:

as inclina spre Transalp, dar mi-e frica sa nu fie prea inalt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maxim pe drumuri forestiere, nu o sa fac hard enduro, eu sunt mai calm :wacko:

as inclina spre Transalp, dar mi-e frica sa nu fie prea inalt

 

 

 

se poate lasa f jos din suspensia spate io am 1,73 si ajung cu toata talpa jos si ii numa la juma suspensia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...