Sari la conținut

Scuteristi In Trafic Dar In Restul Timpului ?


Grigu
 Share

Postări Recomandate

Hai ca poate pana la urma se intampla ceva...

5 din BUcuresti, 2 de la Brasov, unul de la Moreni, 2 din Constanta, incet incet poate ne stragem intr-o comunitate!

So...ce va pasioneaza in afara de lingurite :P ?

Ce va place sa colectionati / faceti / umpleti timpul?

Personal imi plac lucrurile vechi, monede, obiecte, muzica (chiar, care esti scuterist si canti la ceva da-mi un PM) , calatoriile, arta in general, Woody Allen, Jazz-ul, Seinfeld, Monthy Python, si multe altele.

Jocurile pe calculator... :ok: uitasem de asta!

In mare ziceti doua cuvinte despre voi , despre pasiunile voastre sa stim si noi cine suntem si cu cine stam de vorba :smoke:

 

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca poate pana la urma se intampla ceva...

5 din BUcuresti, 2 de la Brasov, unul de la Moreni, 2 din Constanta, incet incet poate ne stragem intr-o comunitate!

So...ce va pasioneaza in afara de lingurite :P ?

Ce va place sa colectionati / faceti / umpleti timpul?

Personal imi plac lucrurile vechi, monede, obiecte, muzica (chiar, care esti scuterist si canti la ceva da-mi un PM) , calatoriile, arta in general, Woody Allen, Jazz-ul, Seinfeld, Monthy Python, si multe altele.

Jocurile pe calculator... :ok: uitasem de asta!

In mare ziceti doua cuvinte despre voi , despre pasiunile voastre sa stim si noi cine suntem si cu cine stam de vorba :smoke:

 

:agree:

Mie imi plac femeile ......sorry de interventie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac femeile ......sorry de interventie.

 

asta este un hobby prea generalizat incat se subintelege...:lol:la toti ne plac femeile (bine,scuze,cu exceptia celor cu alta orientare sexuala)....pai,revenind la topic,eu practic electronica si ca job si ca hobby de cca 15 ani,si eventual daca exista doritori aici pe forum pot upload-a diverse scheme facute de mine pt scuter (pina acum o aprindere electronica simpla,delimitata,pentru scuterele care au limitare electronica din cdi,si urmeaza in constructie o alta cu microcontroler si avans variabil,sau cum se monteaza un turometru digital la scuter cu motor in 2 timpi,creca ar fi niste chestii de interes)...alt hobby dar este tot legat de electronica - comunicatiile radio de amator (radioamatorismul) dar din cauza conditiilor de habitat nu prea mai pot monta antenele (o antena pentru unde scurte de emisie receptie are vreo 40 m lungime,lol)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place muzica,masini,motociclete,jocurile pe pc,tuningu pe motociclete sau masini

Imi plac plimbarile pana sa am scuteru ma tot rugam de tata hai sa ne plimbam hai sa ne plimbam,pot sa zic ca sunt disperat dupa calatori,mas alatura si eu sa merg cu voi da nu am varsta legala pt a putea conduce pe sosea,fotbalul sa joc(nu tin cu nimeni)

Si toate ca toate da femeile sunt pe primul plan :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu cateva pasiuni ..... :agree: prima si cea mai veche este si va ramane Dinamo!!!!.....a doua......motoarele,auto,moto si atv(urmeaza sa-l achizitionez in max.30 zile)....a treia....muzica...dar la volum maxim....si a patra...balaceala la Aqua Park PS.as mai avea o pasiune dar este nevasta-mea pe langa mine :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac femeile ......sorry de interventie.

:ok: :P :ok:

daca am spus ca la Vulcanii noroiosi daca e sa stam noaptea in Brasov imi iau zuza cu mine inseamna ca 24 de ore e enorm fara s e x.

Nu imi plac femeile, sunt dependent de ele :)

Dezreaktor, un cdi delimitat pentru doi timpi se poate face ?

Pana acum am gasit doar pt 4 t.

Ady nu ai 16 ani? :smoke:

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pasiuni...fotografia, muzica rock. Ca hobby...mai zdragan chitara electrica sa stresez vecinii manelisti.

Lucrez pe partea de grafica la o agentie de publicitate. Am lucrat ceva vreme si in presa asa ca am facut o mica schimbare acum 1 an. Sunt din Bucuresti. Varsta: 32 ani.

Timpul liber imi place sa-l petrec in aer liber, o tura prin oras, o cafea intr-un loc linistit cu muzica buna, un tenis de camp in week end-uri seara tarziu in spate la Sala Polivalenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezreaktor, un cdi delimitat pentru doi timpi se poate face ?

Pana acum am gasit doar pt 4 t.

 

un cdi delimitat pentru 2t este f usor de facut...mai greu este sa identifici firele care vin la aprinderea originala....o sa pun in curand pe forum o schema care o folosesc eu,de aprindere electronica,pentru delimitarea scuterelor care au limitare cdi (in caz particular scuterul Magnet City pentru care voi descrie si semnificatia firelor astfel incat posesorii de Magnet sa nu mai dea 250 ron cat cere la service pt delimitare,cand se poate face cu max 20 ron si ceva cunostinte)....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pasiuni...fotografia, muzica rock. Ca hobby...mai zdragan chitara electrica sa stresez vecinii manelisti.

Lucrez pe partea de grafica la o agentie de publicitate. Am lucrat ceva vreme si in presa asa ca am facut o mica schimbare acum 1 an. Sunt din Bucuresti. Varsta: 32 ani.

Timpul liber imi place sa-l petrec in aer liber, o tura prin oras, o cafea intr-un loc linistit cu muzica buna, un tenis de camp in week end-uri seara tarziu in spate la Sala Polivalenta.

:agree: ce chitara ai? procesor? ce stil canti? poate o punem de-o trupa :P

Eu m-am lasat de chitara acum 2000 de ani dar o mai am prin casa si procesorul cred...un zoom 505II

Am trecut pe clape ca poti sa faci mai multe :ok: momentan am un Korg x5 si o Yamaha PSR 500 si sper sa-mi iau un Korg PA 80 sau PA 800...

Mai zdrangan din cand in cand pt mine.

O solista ( fara fite ) nu cunosti?

Ca sa completez cv-ul am lucrat niste ani in televiziuni pana cand mi-am dat seama ca e munca in zadar si am inceput freelancin-gul care merge ok de ceva ani.

Domeniul it.

:smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...ce sa zic :) In afara de servici (elev de profesie :)) imi ocup timpul cu gajici (care chiar ocupa timpul :ok:), net, si in ultimul timp cam atat :P. Ca pasiuni, sunt pasionat de calculatoare, masini (nu prea de motoare, dar imi plac), sunt amator de plimbari (nu suport sa pierd vremea in casa cum fac acum...). Ca hobby-uri imi place sa mai mesteresc cate ceva prin casa, sa joc baschet, pescuiam acu' ceva timp, dar am fost cam ocupat sau plictisit, daca poate fi luat ca hobby, imi place sa-mi fac prieteni (pe-aici multi au alta impresie :ok:). Altceva nu-mi vine pe moment.

 

@cristigrir: scuze daca zic ceva rau, dar mi te imaginez cum canti manele pe o orga :agree: (chiar daca nu stiu cum arati :ok:). Cu muzica am fost si eu intersectat acu ceva timp, cantam la chitara country si folk :smoke: (un grup de la scoala)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...ce sa zic :D In afara de servici (elev de profesie :D) imi ocup timpul cu gajici (care chiar ocupa timpul :)), net, si in ultimul timp cam atat :ok:. Ca pasiuni, sunt pasionat de calculatoare, masini (nu prea de motoare, dar imi plac), sunt amator de plimbari (nu suport sa pierd vremea in casa cum fac acum...). Ca hobby-uri imi place sa mai mesteresc cate ceva prin casa, sa joc baschet, pescuiam acu' ceva timp, dar am fost cam ocupat sau plictisit, daca poate fi luat ca hobby, imi place sa-mi fac prieteni (pe-aici multi au alta impresie :ok:). Altceva nu-mi vine pe moment.

 

@cristigrir: scuze daca zic ceva rau, dar mi te imaginez cum canti manele pe o orga :P (chiar daca nu stiu cum arati :P). Cu muzica am fost si eu intersectat acu ceva timp, cantam la chitara country si folk :ok: (un grup de la scoala)

:)

manele chiar nu stiu sa cant :ok:

rock, jazz, blues, folk d'astea mai infantile, asa...

am spus ca pe clapa poti face mai multe in sensul ca nu ai obligatoriu nevoie de o trupa ca sa poti sa-ti construiesti melodiile.

btw, asa arat

(fata tipica de manelist) :agree:

:smoke:

post-19960-1187870270_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:agree: ce chitara ai? procesor? ce stil canti? poate o punem de-o trupa :P

Eu m-am lasat de chitara acum 2000 de ani dar o mai am prin casa si procesorul cred...un zoom 505II

Am trecut pe clape ca poti sa faci mai multe :ok: momentan am un Korg x5 si o Yamaha PSR 500 si sper sa-mi iau un Korg PA 80 sau PA 800...

Mai zdrangan din cand in cand pt mine.

O solista ( fara fite ) nu cunosti?

Ca sa completez cv-ul am lucrat niste ani in televiziuni pana cand mi-am dat seama ca e munca in zadar si am inceput freelancin-gul care merge ok de ceva ani.

Domeniul it.

:smoke:

 

Am un RP-150, nu este f performant dar iti faci treaba cu el. Iar pt rock este super ok.

Este adevarat chitara nu este Fender, jackson sau alte bunaciuni dar este buna pt ca exista acolo.

Totusi este un mic hobby asa ca nu am investit bani multi in el.

Solista fara fite nu prea cunosc...am avut o colega cu o voce superba stia sa cante si la chitara dar a plecat in Canada.

Cu freelancingul mai bag si eu pe linga job, cate o mica reclama, un catalog, ceva machetari pt revistute, mai ies niste banuti care pica superbine.

Asfalt uscat man!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa ma alatur tie rombaer :agree: Ascult ORICE gen de muzica (buna sa fie), deci si manele, si da, daca stau sa ma gandesc tin cu Steaua, dar nu prea st interesat de fotbal. Ca si sport, v-am zis baschetul :ok:. Nu-mi place sa vizionez nici1 tip de sport, in cel mai rau caz sa-l joc :P

 

@cristigrig: frate ai fata 100% de manelar :smoke: (joking, am vaz ca unii nu stiu de gluma pe-aci :ok:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu? ce-ai paul :agree: nu ma refer la tine...poate as fi avut un conflict cu tine mai demult, dar nu cat sa-l tin minte + mi-e foarte rau, st racit tare si nu mai gandesc asa limpede, dar sa-mi aduc aminte. Clar e ca stiu la cine ma refer, nu la tine :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! pei hai sa raspund si eu... la 16 ani incerc sa gasesc cat mai multe fetite frumoase (si chiar cristi a afirmat ca e de unde) prin zona... ca sunt "nestatornice" asta e alta problema...sunt stelist dar nu ma omor dupa sporturi. ascult mai multe genuri muzicale printre care si clasica (se intelege ca nu ascult manele, nu se impaca). imi sclipesc ochii de fiecare data cand vad un obiect electronic modern si incerc sa-i aflu tainele, imi plac la nebunie masinile si sunt pasionat de fenomenul de tuning (cu bun gust). naveta zilnica pana la ploiesti in timpul scolii ma rupe in timpul anului, si ar mai fi multe de zis dar sunt cam obosit si mi-e lene sa scriu... aaa da, sunt foarte materialist si ma gandesc zi si noapte cum sa produc cat mai multi $$$ (multi zic ca e prea devreme)...

cristi ai iesit bestial in poza aceea, rocker pur-sange, sa stii ca te vad mare artist in domeniul muzicii si nu glumesc deloc. in bucuresti aveti posibilitati, incearca si tu sa iei legatura cu o casa de discuri poate iese ceva. bafta :agree:

Editat de TheDarksider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana acum doua grupuri distincte.....Dinamovisti vs Muzicanti.... :ok: :agree: :P

lol :smoke:

nu versus Paul. Dinamovisti SI Muzicanti ...poate.

Nu sunt microbist, sunt stelist pt ca in cartierul in care m-am nascut erau stelisti dar n-am nici o taina nici cu fotbalul nici cu vreo echipa.

Si nu sunt doua grupuri antagoniste, cel putin nu aici pe forum.

Sper sa ajungem sa formam toti o mare gasca care sa mearga impreuna sa se distreze si sa ne simtim bine impreuna :)

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pasiunile mele:fotbalul(tin cu Steaua-merg la fiecare meci de acasa si mai merg si in deplasari dar pe aici pe aproape),maxiscooterele (tanjesc si eu la anul spre un Aprilia Alantic 500 sau Suzuki AN 650.....desigur de la a vrea pana la a putea e cale lunga),cainii(pitbull,rotweiler,ciobanesc german)...si ar mai fi...si mai e si muzica de care m am cam lasat pt ca am avut niste dezamagiri mari de tot...

 

cristigrig:tu canti pe note?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pasiunile mele:fotbalul(tin cu Steaua-merg la fiecare meci de acasa si mai merg si in deplasari dar pe aici pe aproape),maxiscooterele (tanjesc si eu la anul spre un Aprilia Alantic 500 sau Suzuki AN 650.....desigur de la a vrea pana la a putea e cale lunga),cainii(pitbull,rotweiler,ciobanesc german)...si ar mai fi...si mai e si muzica de care m am cam lasat pt ca am avut niste dezamagiri mari de tot...

 

cristigrig:tu canti pe note?

:agree: stime, armonii, partituri n-am mai incercat de jde mii de ani... :smoke:

la ce canti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ascult si manele! Tin cu Steaua! Dar si cu Romania! :agree: Imi palce muzica in genneral... cam orice obiect care face zgomot placut imi place... gen... Logitech Z-5500 <= in planul de achizitii! Imi place fffffff mult sa conduc orice tip de vehicul cu motor, masina, camion, barca, motocicleta, scuter etc. chiar daca la varsta mea cica n-am voie! Iubesc sa fac lucrurile asa cum vreau eu, iubesc calculatoarele, iubesc fetele (nu haitele) si iubesc tuningul! Zi si noapte ma gandesc la viitorul meu Audi RS4 Avant (mai familist de fel) cum ar arata asa tunat de mine si cu putin ajutor de la Onofrei! Cam atat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...