Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

De vanzare tobe finale Two Brothers Carbon pt Suzuki Hayabusa , noi , in cutie...pret vanzare 2500 lei/ perechea

Cine este interesat sa sune la 0745.70.39.28 sau 0724.07.07.09

atunci cand cautam nu gaseam

legile lui murphy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vineri dimineata am sa merg la galati sa vad ce rezolv la service acolo....cunoasteti pe careva care lucreaza acolo la reprezentanta suzuki?..

 

 

....da-mi un tel la 0745.70.39.28 sau 0724.07.07.09 si spune-mi ce ai nevoie si vb eu la service in Galati...

Mesaj completat

atunci cand cautam nu gaseam

legile lui murphy

 

 

... :D ..asa e, imi pare rau dar acum am primit si eu oferta... eu deja am asa ceva si chiar nu am ce sa mai fac cu ele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti!

sunt un nou posesor de Busa an 2002, si s vrea cateva informatii utile de la voi.

motoru are 23.000km si a fost rulat in anglia pana la 22.000. merge perfect d.p.d.v.d tehnic nu are nici o problema.

am observat ca pe bascula, sub lant, este prinsa o piesa de plastic care protejeaza bascula de lant. lantul a inceput sa atinga de plasticul ala si deja are niste santuri maricele. este lantul slab sau uzat? trebuie schimbat sau care e treaba?

si daca tre sa ii fac ceva schimburi de consumabile, ca englezu nu stiu ce i-a facut. in manualul de intretinere periodica scrie comform graficului de acolo, ca s-ar face (urmatoarea) la 24.000km/6 luni.

multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si bine ai venit... in club

 

Plasticul de sub lant este un element de ghidaj... asa are Busa. Nu-ti face prea multe probleme... asa arata el.

Iar la intretinere... vezi ca e un link in semnatura mea, a lui Reaper ... gasesti acolo ceva consumabile.

In rest intretinerea regulata, inspectii la surubaraie, gresare, curatare lant si ungere la Aprox 400-600km in functie de conditiile climatice si de trafic.

Intinderea lantului cand este necesara...

Verifica placutele de frana si vezi daca mai ai ferodou pe ele ca sa nu te trezesti ca franezi otel pe otel.(strici discurile).

Inspectiea filtrului de aer ... eventual curatare/ungere... daca ai un aftermarket. daca ai un filtru original (OEM) poti sa-l suflii din exterior in interior...

Bujiile le schimbi... cam la 10000km... ca sa nu te trezesti ca ai probleme in mars...

Schimb de ulei regulat... la 5000km... la fel si filtru ulei.

 

Lasa si tu un id de mess si mai tinem legatura.

 

Cele Bune.

 

God speed.

Motorul e fabricat in 2002... deci au trecut 7ani peste ea.

Considera ca englezul nu i-a schimbat placutele (care tin in jur de 9000-10000km) ei au autostrazi probabil ca tin (10000-12000), inspectie/schimb daca e necesar.

Uleiul si filtrul de ulei... schimbat urgent.

Filtrul de aer daca e aftermarket KN, BMC, PiperCross etc... curatat si uns. daca e original suzuki... schimbat.

Ps:

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiind la inceput pe busa poti sa sa iti faci si o verificare la airbag!Glumeam doar.Nu mai am ce sa completez pe capitan.Eventual sa te gandesti la niste frane mai bune aftermarket.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiind la inceput pe busa poti sa sa iti faci si o verificare la airbag!Glumeam doar.Nu mai am ce sa completez pe capitan.Eventual sa te gandesti la niste frane mai bune aftermarket.

 

de cat timp conduci motoare? :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de cat timp conduci motoare? :grinbandit:

Permis am de prin 94.Conduc motoare de prin...mobra se considera motor?Mobra o conduceam prin 87.Primul meu motor insa a fost la 19 ani-Tmz sau Tula.Apoi au mai urmat vreo 9.Satisfacut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care a amers cu m3 Metzeler pe spate si cum se comporta?M-am pricopsit de la un amic cu o bucata care va trebui sa astepte ca am incaltat-o de curand cu Michelin pp si ps rear.

Baga mare Emile si nu astepta iarna... trage de ea cat poti ca acu' se face frig si nu apuci sa te bucuri de ea, asta nu pentru ca nu e buna ci ptr ca o sa renunti pana in primavara la moto... Sa-mi zici cand dispar Elefanteii de pe marginea exterioara a gumei... :grinbandit:)

Isi merita toti bani... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Permis am de prin 94.Conduc motoare de prin...mobra se considera motor?Mobra o conduceam prin 87.Primul meu motor insa a fost la 19 ani-Tmz sau Tula.Apoi au mai urmat vreo 9.Satisfacut?

 

nu o lua in nume de rau dar am intrebat pentru ca conduc de 5 ani motoare si in octombrie imi iau hayabusa si cam la multa lume cand aude de hayabusa parca aude de satana :grinbandit: si eram curios dupa cat timp si-or luat unele persoane hayabusa :unsure:

Editat de paul89
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci baieti ! o sa tin cont de sfaturile voastre. momentan ma chinui pe laga ea, ca mi-a luat MILITIA permisu din cauza conservei, si tre sa stau pana vineri ca atunci expira 30 de zile :grinbandit:

Capitane lamureste-ma cu linkul ala al tau cu consumabile, ca nu ma descurc neam !

ID mess cristi_kake

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci baieti ! o sa tin cont de sfaturile voastre. momentan ma chinui pe laga ea, ca mi-a luat MILITIA permisu din cauza conservei, si tre sa stau pana vineri ca atunci expira 30 de zile :grinbandit:

Capitane lamureste-ma cu linkul ala al tau cu consumabile, ca nu ma descurc neam !

ID mess cristi_kake

 

/index.php?...p;#entry1908825

 

Bre' cum sa zic... intra pe link si vezi daca gasesti ce-ti trebuie pe acolo... daca ai piese adauga si tu colo ca nu-i foc :wacko:

Am zis sa adunam cu totii piese si consumabile pe link-ul respectiv ca sa nu le disipam in topicuri care se pierd.

Mesaj completat

Am modificat coada ... adica am taiat aripa de plastic fantastic... si am instalat un suport de numar de la RoadRacing. Semnalizarile au ramas aceleasi ptr ca suportul are locasuri speciale ptr prinderea acestora... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa zic

nu sa stai linistit ca nu patesti nimik

dar daca ai un pic de materie cenusie nu este chiar asa de bau bau hayabusa

pur si simplu trebuie respectata si atunci te va respecta si ea

vei avea parte numai de bucurii si clipe minunate calare pe ea si mai ales vei fii invidiat

parca este intr-o casnicie :grinbandit:

 

 

p.s. tot nu te-ai lasat si ai taiat-o

eu nu sunt adeptul dar parca la tine cu semnalele alea originale arata bine capitane

Editat de NASU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e frumos

o gramada de motoare

se dau chiar bine baietii din ce am vazut pe aici

mai ales ca am jobul este chiar la iesirea din craiova spre bucuresti unde este drumul super drept si lat

am vazut ca se strang si pe aici baietii ,au ceva motoare frumusele dar nu am vazut nici o busa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da nu stiu ce sa zic

ma bate gandul sa aduc busa aici dar ce fac in w.e. cand vin acasa?

acum am multa treaba si nu am timp asa ca mai bine doar in w.e. cand vin in bucuresti

plus ca pe aici se circula cam bezmetic nu prea se asigura lumea cand iese de pe stradute sau cand intorc,nu le pasa de linia continua

era sa ma sui cu x5-ul pe vreo 3 pana acum, noroc cu d.s.c.-ul ca a facut bine treaba ca altfel aveam la activ ceva accidente

 

am vazut ceva baietii noi pe aici poate puneti si voi ceva poze cu hayabusele voastre si dati ceva detalii

si poate in w.e. ne vedem stabilitii si voi ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...