Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Iti multumesc pentru raspus dar cred ca treb sa schimb finalele pt.itp dar in ce priveste TRE speed restrictor m-ai bagat in ceata,ma pricep si yo putin la electronica si daca e vb.doar de o rezistenta si o dioda atunci schema e ca si facuta dar nu stiu cum si imi este teama sa nu ard ceva,acum mai este vorba si de valorile care le au si cum se leaga.piuuu.Am mai citit ca scopul la TRE speed restrictor este ca sa pacaleasca cdi astfel incat sa indice mereu vit a-5-a si astfel cdi functioneaza pe graficul de vit a-5-a si permite motorului sa se tureze la max :crack: realizanduse delimitarea pfff.greu :laugh:.Daca aveti schema ceva va rog sa o postati as putea incerca sa realizez un astfel de montaj MS

 

Ps. un site interesant pt. toti http://www.hyp4r.com/hayabusa/enhancements.htm aici scrie si despre eliminator :nono:

post-54536-1267787366_thumb.jpg

Editat de kerozen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu e bre doar o rezistenta... :crack:

 

Daca nu va grabiti va delimitez motoarele cu un Click... fara pre multe adaosuri... am facut rost de soft, iar cand vin acasa o sa am si interfata... asa ca daca nu va mananca prea rau palma mai asteptati un pic... :laugh:

 

Cele bune de prin Venezuela...

 

God Speed...

 

Cu miros de primavara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ohooo,salutari capitane! Foarte tare urarea cu primavara,tinand cont de faptul ca s=a pus pe o ninsoare ca in povesti :laugh: Te asteptam acasa ! :crack:

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare > : ce parere aveti de castile astea ? Cea din carbon (phantom II) cantareste nu mai putin de 900 grame..Cum or fi ?

Oricum,domnul Capitan ne pregateste o surpriza foarte placuta la SMAEB.. :crack: Nu numai in ceea ce priveste castile... :laugh: Asa ca ,proprietari de BUSE si nu numai,nu ratati SMAEB_ul !

post-3768-1267809956_thumb.jpg

post-3768-1267809988_thumb.jpg

post-3768-1267810015_thumb.jpg

post-3768-1267810038_thumb.jpg

post-3768-1267810061_thumb.jpg

post-3768-1267810071_thumb.jpg

post-3768-1267810080_thumb.jpg

post-3768-1267810095_thumb.jpg

post-3768-1267810104_thumb.jpg

post-3768-1267810125_thumb.jpg

post-3768-1267810172_thumb.jpg

post-3768-1267810439_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu toate motocicletele de strada de dupa 2000 au modificarea aceea de avans pentru a le face mai docile.Dupa ce am delimitat motorul m-am cam speriat de agresivitate.Important este ca motorul merge dupa delimitare in parametrii.O sa ma duc sa fac gazele cu delimitator si fara sa vedeti diferente.Practic umbla la avand si arderea este incompleta-elimina gaze nearse.O sa incerc zilele astea sa pun pe un gsxr de 750 sa vedem daca se simte diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luni sau marti,promit :haha:

 

 

ohooo,salutari capitane! Foarte tare urarea cu primavara,tinand cont de faptul ca s=a pus pe o ninsoare ca in povesti :nono: Te asteptam acasa ! :crack:

 

Daca nu ai fost la ITP Reaper cred ca tre sa i pui niste senile la mobra ca altfel nu mai ai sanse daca o sa tina ninsoarea asta asa!

Sau o duba ceva.....!

Toate cele bune va doreste Cucu :laugh:

Mesaj completat

Nu e bre doar o rezistenta...

 

Daca nu va grabiti va delimitez motoarele cu un Click... fara pre multe adaosuri... am facut rost de soft, iar cand vin acasa o sa am si interfata... asa ca daca nu va mananca prea rau palma mai asteptati un pic...

 

Cele bune de prin Venezuela...

 

God Speed...

 

Cu miros de primavara.

 

Cred ca eu o sa vreau sa delimitez bovina!

De curiozitate nu de alta! :hug:

 

Sa vedem daca este vreo diferenta!

Mesaj completat

Intrebare > : ce parere aveti de castile astea ? Cea din carbon (phantom II) cantareste nu mai putin de 900 grame..Cum or fi ?

Oricum,domnul Capitan ne pregateste o surpriza foarte placuta la SMAEB.. Nu numai in ceea ce priveste castile... Asa ca ,proprietari de BUSE si nu numai,nu ratati SMAEB_ul !

 

Ne tii in suspans Reaper?

Stii doar ca eu sunt cardiac!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Softul si interfata este doar pentru modelul fabricat pana in 2007... modelul dupa are un alt motor.... alt soft...

Cum nu am busa model nou... nu prea ma implic in "noutati"... dar TRE-ul se potriveste ... asa ca daca o sa il vrea cineva o sa ramana de vanzare dupa ce imi cracuiesc softul meu... :crack:

Singura problema e ca nu o sa mai vada pe indicatorul de bord treapta 6 de viteza... o sa se indice doar treapta 5...

 

Atentie doritorilor... nu recomand delimitarea... totul se face pe raspunderea si cu acordul vostru... o sa il probez la mine... daca vrea cineva... feel free... eu oricum imi bag nasul in motorul meu...

Cele bune...

 

God Speed cu primavara ... am auzit ca ninge acasa...

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu va feriti de limitare

al meu este nelimitat, de fapt asta a fost si motivul pentru care am luat-o asa batrana :crack: ,

oricum interesanta ideea capitanului cu softul

dar mai este o chestie interesanta cu delimitatorul si anume ca unele delimitatoare au si indicator de treapta si asta este un ghizmo interesant

si parca umbla un pic si la avans sau ma insel?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Capitanul se referea la cele limitate. Cucule,am rezolvat ITP-ul si schimbarea de culoare,iar cand m-am intors,a inceput sa ninga ceva de vis :laugh: Asa ca multumesc pentru tobe,trebuie sa te cinstesc si sa imi spui cand sa vin cu ele inapoi :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu va feriti de limitare

al meu este nelimitat, de fapt asta a fost si motivul pentru care am luat-o asa batrana :crack: ,

oricum interesanta ideea capitanului cu softul

dar mai este o chestie interesanta cu delimitatorul si anume ca unele delimitatoare au si indicator de treapta si asta este un ghizmo interesant

si parca umbla un pic si la avans sau ma insel?

Nasu' ma refeream la cei care au indicator de treapta viteza incorporata pe bord ... sau montata... Nu o sa vada treapta 6 ptr ca delimitatorul se monteaza pe senzorul de treapta viteza al motorului...cea de pe cutia de viteze... asa ca centrala nu o sa o vada :laugh:

Asa zice book-hea

La Busa noua exista un indicator de treapta viteza in bord... asa ca ei o sa aiba 5 trepte de viteza indicate... a sasea o sa fie doar in cutia de viteza... ca sa zicem asa... nu si pe bord.

Mesaj completat

Tot book-ciul zice despre avans...ca...ehe... umbla in treapta 5 la peste 4500rpm... iar la busa chiar si scoate limitarea de turatie impusa de fabrica...si lasa motorul sa alerge pana la turati maxima la care a fost proiectat. Centrala motorului o sa stie tot timpul ca motorul e in treapta 5 chiar daca e intreapta 6... la turatii joase sub 4500 si la trepte de viteza inferioare fabricantul zice ca reduce "impiedicarea" data de timmingul dat de fabrica... cu alte cuvine o face mai lina... cand ii tai gazul... ca sa zic asa...

 

Cele bune.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: ce alegeti intre k&n si bmc filtru de aer?..As dori pareri si opinii de la cei care au si k&n si de la cei cu bmc. Va multumesc!

:) problema asta am avut-o si eu... :)

intr-un final..cred ca o sa dai cu banul..pt. ca in principiu sunt cam la fel..

kn e american - bmc e italian, kn ( atat filtrul cat si kit-ul de intretinere) e un pic mai ieftin ( 2-3 euro), unii zic ca bmc da mai multa putere ( cu 0,00000001 cai, cred :lol: ), kn e caramiziu - bmc e verde...cam asta ar fi..

eu am ales kn..ca d-asta mai avusesem ..

 

...

aa...vezi ca mai exista si pipercros ( care e cu bureti de densitati diferite)..astia sunt englezi si zic despre ei ca sunt cei mai buni..dar nu stiu pe nimeni care sa fi avut..

...

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ochii tai sunt verzi...:)) mai Octav... eu am BMC pe busa si e caramiziu, in plus mai am si kit de ungere si curatare, uleiul este tot rosu ca si cel de la KN...

Vedeti ca mai am noi vreo 2 BMC-uri si 2KN-uri... daca vreti ziceti... ca sunt la bucuresti... si kituri cred ca mai am vreo 4...

 

God Speed.

 

Ne auzim pe la sfarsit de luna ca plec pe mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai de mine...securist ? :)

 

Acum am nevoie de un sfat.Am dat de o aripa pe spate ieftinica,dar spatiul dintre cauciuc si aripa este destul de mic iar eu folosesc anvelopa pe 55.Mi-e teama ca va atinge aripa.Are cineva asa ceva si care este modalitatea de prrindere? trebuie gauritra bascula?

post-3768-1268125996_thumb.jpg

post-3768-1268126009_thumb.jpg

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate se pare nu este gaurita bascula

se prinde pe aparatoarea de la lant

eu am avut la cbr asa ceva si inca mai caut pentru busa

a fost destul de greu de pozitionat mai ales ca nu era de firma ,era facut de un "baietas"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...