Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator Kosh

N-ar fi o idee rea sa intreb doctorul despre programul de vizitare...
Prefer insa sa mai astept pana vin toate accesoriile si sa le montam.
Mai ramane vopsitoria si s-o si incalt.
Ma gandeam la un MICHELIN PILOT ROAD 4... Presupun ca sunt ok ptr. ea.

PS: pasagera mea are... :haha: 45kg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca rasfoiesti pe aici, o sa vezi o multime de pareri referitoare la cauciucuri... fiecare cum vrea ;)

vrei mai touring, mai durabile, nu o sa ai aderenta fantastica

vrei mai sportiv, ai aderenta mai buna, in schimb iti scade nr de km facuti cu ''incaltamintele''

 

gusturile colegu, gusturile..... deh....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Kosh

Pai m-am tot uitat si cate "bordeie atatea obiceie".

Ma intereseaza sa fie mai aderente, insa nici sa le schimb la 3000 de km. O sa le iau p'astea acum si vedem ulterior.

Daca aveti si alte sugestii, sunt binevenite.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pirelli diablo rosso 3....abia au aparut ...sunt calde...si te tin cam 10 000 !

metzeler sportec m7 rr...tot cam asa!

in principiu e cam aceeasi guma...

 

nu stiu ce aveti cu michelinu asta...nu vedeti ce dude dau pe circuit! plus ca daca nu mergi foarte mult o sa te tina 5 ani....si o sa se faca tari ca blana!

 

 

post-11437-0-91241400-1463595503_thumb.png

post-11437-0-97375700-1463595511_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Octav:

eu personal sunt fan Metzeler

ei pt Hayabusa recomanda Roadtec Z8, ...care s-ar putea sa tina 10k km

eu clar Sportec M7 o sa folosesc --dupa ce le dau jos pe actualele--, dar sunt aproape sigur ca nu o sa ma tina mai mult de 5-6-7k km..... :)

vom vedea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kosh...semighidoanele chinezesti subt doar frumoase.Am vazut cu ochii mei ce rezistente sunt:a pleznit unul pe un gsxr de 600 si pilotul era subtirel.

» Post actualizat in 19 May 2016 16:42

Cu ceva sansa sper sa ajung pe motor la Mures :)... si nu cu Sdi-ul Lorant :) .El bucura deja pe altcineva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Kosh

A plesnit asa "de plictiseala" sau se dadea pe-o roata ori alte minunatii...

Imi par destul de solide acum... nu stiu ce sa zic....

Am vazut c-au mai aparut ceva buse la vanzare...

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Kosh

N-am mai facut nimic ca m-am luat cu altceva.

Peste 70% sanse sa venim cu masina la intrunire... sau, mai rau, sa ajung singur :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io nu stiu nimic....

nu Broasca e din Floresti?

 

Marius: posteaza si la CJ, poate aflam detalii de la vreun coleg!

 

 

 

 

PS: multa sanatate colegului!

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uitam pe net si am observat ca s-au inmultit rau hayabusele la noi.Acum 10 ani cand am deschis topicul erau cateva,dar acum cred ca sunt sute.Cu toate acestea la meetingurile anuale vin din ce in ce mai putini.Aruncand un ochi la anunturile de vanzare cu hayabusa observ o crestere de oferte,dar si de pret.Daca anii trecuti un 2008-2009 se dadea cu 6000-6500e in stare originala(carene,colorit) si cu km putini,anul acesta preturile cerute se invart in jurul sumei de 8000e...cu mai multi km,incidente...unele dintre ele cu care afecteaza iremediabil cadrul.Toata lumea cere,dar nimeni nu se inghesuie.Concluzia:hayabusa e ca vinul...cu cat mai vechi e mai bun,dar nediluat ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...