Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pitesti:

@bucurmarius e foarte posibil sa vina sambata cu noi la o tura si la masa de pranz, dar fara cazare, pe deseara se intoarce, cam asa am vorbit cu el la intrunire, dar ne mai anunta

@broasca se pare ca a suferit acel accident la Apahida....., nici pe forum nu a intrat de muuuult.... nu stiu ce sa zic.... in afara de multa sanatate si recuperare grabnica!

 

Gino: apoi de aia am facut si poza :)

credeam ca e vara-ta ;)

(btw, .....e noua prietena a colegului DREX......)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-au sosit astazi radiatorul si levierele... le-am dus la service.

Maine pleaca carenele si rezervorul la vopsit ...

O sa fie close dar sunt sanse sa vin calare. "Soața" va veni cu masina ca e foarte happy de ea (abia si-a luat un Fiat Stilo) :))
Abia astept sa sui in șa...

post-33250-0-44422200-1464639402_thumb.jpgpost-33250-0-47587200-1464639411_thumb.jpgpost-33250-0-01062900-1464639417_thumb.jpg

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Update: Informatii noi.

 

Ca si precizare, daca au mai aparut situatii care nu pernit colegilor sa vina sau sa mai vina insotiti, ar trebui ca pana la sfarsitul acestei saptamani (3.iunie) sa transmiteti, deoarece trebuiesc organizate camerele. Daca cei neinsotiti aveti preferinte de "cuplare" pe camere (nu va mai ganditi la prostii) faceti combinatiile ca altfel intervine divinitatea. Oricum intervine dar, este interesant sa aveti impresia ca puteti decide voi. :crack:

 

Weekend 10-12 iunie:

  1. Punky
  2. GINO_xxx (Gino si Ana)
  3. Killy (Cristi si Alexandra)
  4. Mihai si Dorothea
  5. 0ctav (singur)
  6. tud0r (Tudor si Oana)
  7. Macs (singur sau insotit)
  8. apriliacluj (Lorant)
  9. Pestritu (Silviu si Mara)
  10. Kosh + iubita
  11. Edy
  12. emylyo (posibil insotit)
  13. TNG (Geo si Lili)
  14. MariusCojo (Marius + sotie )
  15. cyp_hayabusa (Cyp si Carmen)
  16. pitesti2010 (Marius + sotie+ copila (adica ne-ar fi util un pat matrimonial))
  17. Broasca
  18. doru.tanasoiu (Doru Tanasoiu)

Participanti in curs de confirmare:

  1. laurwh (Laurentiu) - citez: "daca lucrurile sunt favorabile, vin. Legat de cazare..ma descurc eu atunci".
  2. Smok3 (Andrei + posibil insotit) - citez: "daca ajung am sa caut sa imi gasesc singur cazare" (nu reuseste sa ajunga)
  3. Alin (peu) - daca reuseste sa ajunga isi gaseste cazare in cazul in care nu mai sunt locuri.
  4. Danutu_m
  5. Saracie
  6. pantera
  7. Bucurmarius - nu reuseste sa ajunga

Locatia este aceasta: http://country-court...rect/photos.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate eu nu pot ajunge. Voi mai urmari sectiunea voastra sa vad cand mai organizati urmatoarele intalniri, poate pot ajunge la urmatoarea.

Distractie placuta!

 

 

 

Weekend 10-12 iunie:

  1. Punky
  2. GINO_xxx (Gino si Ana)
  3. Killy (Cristi si Alexandra)
  4. Mihai si Dorothea
  5. 0ctav (singur)
  6. tud0r (Tudor si Oana)
  7. Macs (singur sau insotit)
  8. apriliacluj (Lorant)
  9. Pestritu (Silviu si Mara)
  10. Kosh + iubita
  11. Edy
  12. emylyo (posibil insotit)
  13. TNG (Geo si Lili)
  14. MariusCojo (Marius + sotie )
  15. cyp_hayabusa (Cyp si Carmen)
  16. pitesti2010 (Marius + sotie+ copila (adica ne-ar fi util un pat matrimonial))
  17. Broasca
  18. doru.tanasoiu (Doru Tanasoiu)

Participanti in curs de confirmare:

  1. laurwh (Laurentiu) - citez: "daca lucrurile sunt favorabile, vin. Legat de cazare..ma descurc eu atunci".
  2. Smok3 (Andrei + posibil insotit) - citez: "daca ajung am sa caut sa imi gasesc singur cazare" (nu reuseste sa ajunga)
  3. Alin (peu) - daca reuseste sa ajunga isi gaseste cazare in cazul in care nu mai sunt locuri.
  4. Danutu_m - nu reuseste sa ajunga
  5. Saracie
  6. pantera
  7. Bucurmarius - nu reuseste sa ajunga

Locatia este aceasta: http://country-court...rect/photos.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia astept sa testez "claxonul"

"Pasagera" vine cu Stiloul...

 

Gazda sa posteze in timp util cum procedam cu plata cazarii.


PS: nu stiu daca voi avea timp de foto. Joi moto e gata, vineri dimineata plec din Campina...
Vopsitul pana la urma am decis sa fie stock, altfel nu era gata la timp motocicleta.

Ii mai trebuie cauciucuri, n-au venit nici scaritele ajustabile... si sa-i mai schimb si chitul de lant pentru ca asa vreau, nu c-ar avea nevoie neaparat.

Tre sa mai ajunga si tank pad-ul, dar asta sa fie problema.

Garniturile la etrieru lspate sunt muci, se schimba acum TOT pe acolo, cu placute cu tot. Curatat tot de la frane, la instalatie racire...

Cand iau cauciucurile ma uit si pe la interiorul rotii, ax.. sau ce-o mai fi pe acolo, la fel: zboara tot ce-i uzat.

SI-asa pe 27 iunie ma opereze si apoi trebuie musai 3 saptamani de pauza, deci... demontam tot mai putin motorul :)

Toate chinezariile se potrivesc (radiator, cadru bord, leviere, mansoane s.a.m.d), vom vedea si cat de durabile sunt.

Din pacate semighidoanele rosii nu se potrivesc caci trebuie schimbata toata "placa" aia, nu stiu cum ii zice. E vreo 200$ una cromata la chinezi insa nu ajunge neam pana joia viitoare sa fie si montata, daca platesc transport..

 

Semighidoanele va trebui sa le vand, dar n-am stat acum sa le fac anunt si alte poze.


» Post actualizat in 31 May 2016 18:41

Mie-mi trebuie d'asta:
post-33250-0-84602900-1464720043_thumb.jpg

Care-i $70 cu transport gratuit...

Yo mi-am luat d'astea:
post-33250-0-46157200-1464720059_thumb.jpg

 

care nu se potrivesc...

Acum, tre sa le vand :rusinica:

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc TNG
L-am gasit dar n-ajunge la timp asa ca ramane ptr mai tarziu.
E bestial ala cromat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegii, unde gasesc garnitura de la pompa de ambreaj. Slave cilynder sau cum ii zice. Imi tot scapa lichid si trebuie sa tot completez la cateva zile. Deci garnitura de jos de la pistonasul ce actioneaza tija de la ambreaj. Mersi!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegii, unde gasesc garnitura de la pompa de ambreaj. Slave cilynder sau cum ii zice. Imi tot scapa lichid si trebuie sa tot completez la cateva zile. Deci garnitura de jos de la pistonasul ce actioneaza tija de la ambreaj. Mersi!!

Pai ai odata ebay-ul de unde poti cumpara, ideea este sa-l comanzi de undeva din europa sa ajunga la tine in timp mai scurt. Vad ca exista kitul si pe site-ul celor de la motomus, dar tot pe comanda: http://www.motomus.ro/piese-accesorii/motor/ambreiaj/kit-reparatie-pompa-abreiaj/Kit-reparatie-Cilindru-Ambreiaj-Suzuki-GSF-1200-S-Bandit-7382237?CarVehicleId=159784

 

Sau mai exista varianta sa cauti prin zona ta o firma care se ocupa cu confectionarea de garnituri si poate iti pot fabrica o garnitura (folosindu-se de dimensiunile de la garnitura originala), insa in acest caz este foarte important ca materialul folosit sa fie compatibil cu lichidul de frana.

Editat de danutu_m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegii, unde gasesc garnitura de la pompa de ambreaj. Slave cilynder sau cum ii zice. Imi tot scapa lichid si trebuie sa tot completez la cateva zile. Deci garnitura de jos de la pistonasul ce actioneaza tija de la ambreaj. Mersi!!

 

Am dat si eu mesaj la mecanicul meu si-a zis ca se uita si-mi spune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e bine ca tot la 100 de lei ti l-am gasit si eu. La care se adauga transportul.
Spor

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua prieteni...din pacate eu nu am sa mai vin la intalnire, am avut accident. Dubla fractura la piciorul drept si motoru ...fata distrusa...

Va doresc distractie faina...

Spunetimi cum e mai bine sa imi repar motoru(vreau sa arete ca la inceput)...sa il trimit la reprezentanta sau...

Editat de broasca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...