Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

ieri cand incercam eu sa`mi reglez faza scurta si faa lunga am dat peste o mufa fara partener in partea dreapta a carenei fatza cum stai pe motor ...este impreuna cu firul de la senalizarea dreapta si oricat as fi cautat eu perechea nu am gasito ...bordul functioneaza cu toate instrumentele , semnelele...frana , luminile tot ... cine site de unde e mufa respectiva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

merci cristi....m-am cam prins ce trebuie facut....

pana la urma nu trebuie sa fie frumoasa...trebuie sa opreasca locomotiva..

........

si tu ai kilometraj tot in "noduri"... :o

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci cristi....m-am cam prins ce trebuie facut....

pana la urma nu trebuie sa fie frumoasa...trebuie sa opreasca locomotiva..

........

si tu ai kilometraj tot in "noduri"... :)

L-am avut in mile marine dar l-am scghimbat .... :o A fost greu tare la inceput cand mergeam cu 60 si ma miram ca merg toti prea incet , si ziceam -ITI DAI SEAMA CUM E LA 160 ! -.... si imi dadeam seama acasa ca de fapt erau mile ! :D Intr-un timp ,ma gandeam sa-mi fac 2 puncte albe pe kilometraj, unu la 60 si unu la 100, ca sa nu mai fac calcule in mers tot timpu. Dar acuma s-a prins tetea si nu mai trebe nimica ! ..decat vreme buna ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca erau cativa interesati de clipsuri pentru carene.Am gasit la Elf de pe Oltenitei la 6 lei bucata-scump,dar originale Suzuki si iti faci treaba cu ele cand arde.Am mai multe oferte sa dau motorul,dar inca ma mai gandesc.De luni cred ca ai fac o revizie de vreo saptamana sa verific tot ce este de verificat si il pregatesc pentru noul sezon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

Si eu am avut aceeasi problema Ocvtav. Rezervor rizoma ( de la mac ), vine cu lamela aia de prindere pe care o poti indoi in functie de pozitie + surubul si o bucsa de cauciuc. Am pus de la mine doar furtunul si colierele. Nu stiu cat de estetic e fata de varianta stock, dar da rezultate. Atentie mare la DOT 4 ca e pacatos rau, ce atinge.....SALUT !! :o L-am fixat de surubul semighidonului ca altfel nu aveam unde. Succes!

 

da , cam asta e solutia desi putea sa iasa mai frumos

cu dot4 sincer n'am avut probleme :D fara frica

oricum tre izolat tot acolo ..cu ceva carpe ..e mai usor sa previi stii bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare !!!

 

Inrebare - pentru un mers mai mult touring, (coburi + nevasta) din cand in cand mai spre sport (o Cheia ceva...) ce cauciucuri recomandati sau ati folosit si ati multumiti de ele, grip, km, uscat/ud.

Pana acum imi fac cu ochiul Michelin Pilot Road 2 si Dunlop Road Smart in varianta standard de echipare 120/190, preturi 277 E si 259 E.

 

Astept cu interes propunerile voastre ca vreau sa schimb gumele in max 2 saptamani.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

roadsmartul cam are probleme ..multi se plang de durata ..ca s'ar termina prea repede pe margini

 

de luat in considerare noul M5, angel, qualifier 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

roadsmartul cam are probleme ..multi se plang de durata ..ca s'ar termina prea repede pe margini

 

de luat in considerare noul M5, angel, qualifier 2

 

 

Multumesc Mac, sunt multe variante de luat in considerare dar varianta mai sfanta sa zic asa este un cauciuc utilizat deja la care poti zice bun/prost in anumite conditii si un nr de km. M5 - nu prea cred ca are cineva vreo experienta in Ro pe busa cu el desi este un cauciuc nou si este de interes.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

road 2 nu ma incanta, michelin abia acum s'a desteptat putin cu power one dar e prea extrem ptr buse

de pirelli metz n'am dubii ca sunt capabili sa faca gume bune .. m5 reprezinta relansarea metzeler ptr segmentul sportiv -naked, la supersportive mereu au fost the best! rennsport- k3 si k3 interact

feedbackul ptr angel e foarte bun, de la buse multe la hornet si r1 :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca erau cativa interesati de clipsuri pentru carene.Am gasit la Elf de pe Oltenitei la 6 lei bucata-scump,dar originale Suzuki si iti faci treaba cu ele cand arde.Am mai multe oferte sa dau motorul,dar inca ma mai gandesc.De luni cred ca ai fac o revizie de vreo saptamana sa verific tot ce este de verificat si il pregatesc pentru noul sezon.

Unde e Elf-ul ala pe Oltenitei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti, eu am comandat m5 pe spate si m3 pe fata, nu aveau pe stoc m3 si pentru fata asa ca o sa va spun eu cum sunt!

Iar cand o sa apara m5 pe aici o sa iau si unul din ala pe fata si dau m3!

Ce este vreo problema, fratele Morrisson vad ca este intr-o mare dilema!

METZELER man, no problem! :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cristi.. si nu numai

ELF WoRKSHOP e chiar la intrarea in Popesti-Leordeni, pe partea dreapta... la nr 10 parca (Sos. Oltenitei)... scrie mare sus "MOBILA" (elfworkshop.ro)

 

@emylyo.. sa-ntelegem ca nu vii la mare?! :-O

si ca tot veni vb de mare... mai e un pic.. tre' sa vb de cazare... sau mergem cu corturile?! :-??

Editat de BOA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cate chestii interesante au cei de la elf :D habar n-am avut. Trebuie sa imi iau niste oglinzi mai serioase ca astea pe care le am acum or fi ele subtiri si finutze,dar nu vad nimic in ele :o Oricum,ceva mai incolo ca acum m-am bagat la asa ceva de la @Mac,Dumnezeu sa-l tina mult si bine ,ca tare de treaba-i omu' asta :)

O sa arate cam asa...

post-3768-1267253197_thumb.jpg

post-3768-1267253474_thumb.jpg

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu asa o mint pe nevasta-mea....ca mergem cu 100 :D

si cand ma intreaba de ce merg tir-urile asa incet....ii zic ca sunt INCARCATE..

:cheers:

Mama stie ca Busulica e de 600.... :o Cand m-a intrebat de ce e muuult mai "grasa" decat celalalte motoare pe care le-am avut , i-am spus ca din cauza plasticelor...sa para mai "rea" :cheers:

Mesaj completat

...

Maaaaculeee...de cand nu ne-am mai vazuuuut ! ...Tre' sa iesim la o bere sa mai pove ! :)

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reapere! ce e chestia aia si la ce foloseste? un fel de amortizor de ghidon?!:-??

 

@Mama lu' Pantera! Busa n-are decat 450 cc.. Va minte fata! :o

Editat de BOA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,adevarul este ca si seamana cu blocaj-volan-Logan...Na ca o dau in rime.Acum ,vb serios,am considerat ca merita investitia,nu de putine ori am avut surpriza ''fierastraielor''asfaltice din curbe,gropi care ''ies'' brusc ,un gaz mai puternic pe iesire (din greseala) etc,mai ales acum,dupa iarna. Am incercat sa bag ulei mai gros in amortizorul OM,dar a devenit mai greu manevrabila in oras.

Si daca stau sa ma gandesc,sunt prea sarac sa imi permit lucruri ieftine,vb unuia... :( Asta este,la pranz,paine cu sana :rolleyes:

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce ai vrut sa spui dar daca te uiti la alte firme(no name) ai sa vezi preturi foarte apropiate de nr 1 mondial in amortizoare...adica Ohlins :(

Si cum mai vb cu cineva,as prefera sa imi iau un aparat foto(ex) de la firme care se ocupa doar de asa ceva(nikon,cannon,etc) de cat de la cei care produc masini de spalat, cuptoare cu micounde si detergent :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pentru sfaturi, gata am decis si luat (astept sa vina) Michelin Pilot Power 2CT. :rolleyes:

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...