Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ca tot vine iarna, pt a mai inviora topicul, am putea face aici o ,,sezatoare'', unde fiecare sa-si expuna ideile, dorintele sau visele pt unii dintre noi, sau orice vor sa faca, pt a infrumuseta sau dezvolta calutii nostri. Iarna e lunga si in primavara vom putea vedea cat am reusit fiecare sa facem din ce ne-am propus. In plus ne putem inspira, fura idei, unii de la ceilalti.... :)

Mesaj completat

eu ajung azi la arc!

stiu ca este din scurt , poate mai vine careva inainte sa le bagam la culcare

Vin si eu azi la Arc...nu am mai fost de vreo 2 ani. Chiar sunt curios ce se mai intampla pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut asta ( a fost cam greu pana m-am prins cum se desfac capsele alea :) ) dar .... ori am reglat eu faza scurta mult prea convenabil pt mine ca atuni cand dau faza lunganu prea e diferenta doar daca sunt pe autostrata se vede bine in rest asa si asa ori am reglat si eu faza lunga sa caut bufnite ...

ma gandeam sa montez o instalatie cu xenon si ma inreb daca pot fi inversate fazele adica sa am faza scurta pe lupa ca sa nu deranjez asa tare lumea ... a mai facut cineva asta ?

 

ar mai fi o solutie... un Bixenon pe faza scurta si fisele amandoua bagate in el... datorita mutarii pozitiei focarului (bixenonul are 2 focare optice) obtii faza scurta lunga combinata in farul mare.

Faza lunga (cea cu lupa) o poti lasa ca si far de ceata reglat ff aproape ca sa ajute faza scurta. (poti monta un intrerupator suplimentar ptr el si fire separate din baterie)

 

 

Cele bune

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare mi-ar place sa reusim sa facem o excursie toti cu hayabusele sub forma de intalnire daca tot veni vorba de idei , iarna si daca zicem iarna zicem nostalgie nu ? :wink:

 

Exista si cauciuce de iarna pentru Buse? :D

Ar fi o treaba sa facem o plimbare iarna... Mergem asa, in spatele plugului, dupa ce arunca cu sare :blink:

 

 

 

Off topic: ma puteti ajuta si pe mine cu o o comanda la o maneta de ambreiaj? Eu am mostenit-o cazuta de pe cric si cu maneta rupta...

Eventual, poate vine la set cu aia de frana...

In iarna, pe langa maneta, mai strangem bani pt:

-cauciuc spate (ala de pe fata e nou :D )

-indicator treapta viteza (daca se poate monta (?) )

-vreau sa o vopsesc negru mat :)

-droser pt faza lunga (v-am mai zis, nu am deloc...)

-baterie noua (ca asta da semne de oboseala)

-o casCA CAre sa nu vajaie (la +200)

 

 

E clar....mai imi trebuie inca 2 job-uri...

 

 

PS: CapitanBusa / Emylio / altii, faceti comenzi pentru piese?

 

Asfalt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

manete pot sa aduc eu pentru hayabusa la 3 mil

numai sa spui ce culoare vrei , scurte, lungi etc

se poate si indicator de treapa

tot ce vrei tu

Editat de NASU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

manete pot sa aduc eu pentru hayabusa la 3 mil

numai sa spui ce culoare vrei , scurte, lungi etc

se poate si indicator de treapa

tot ce vrei tu

 

Manetele le-as vrea negre, lungi. 3 mil...pfff...aproape cat o rata :)

 

NASULE, astept sa iau si eu o prima, acum in curand, si iti zic cand sa dam drumu la mai multe comenzi.

Multzam de ajutor.

 

Asfalt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la voi la cat este relantiu daca este tras socul si motorul este rece/cald ca pe net zice ca ar trebui sa fie la 3500 ...in owner`s manual scrie 2000-2500 ( valori la cald ) deci adevarul o fi undeva la mijloc ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man

eu tin relantiul la 1300

asa ca reglez cablu cat mai intins ca sa se tureze cat mai mult

undeva pe la 4000 rpm

de ce?

pentru ca la drum lung sa trag socu , sa merg cu trepta 6 si TRE pus pe on pe undeva pe la 110 fara sa mai fiu nevoit sa tin mainile pe ghidon :)

dupa 600-700 parca simti nevoia sa stai drept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

relantiul meu inseamna ca este prea jos la 1000rpm se pare iar cu socul tras nu depaseste 2000 rpm . Nu stiu cum e la voi cu drumurile lungi dar singura problema avuta in tura a fost cu saua .... e prea tare dupa multi km asa ca as opta pt sa cu gel si pt mine si pt pasagera + ca am prins vreo 600 km fara pasagera care i-am facut fluierand si dupa inca 600 in 2 care au fost .... frumosi da` lungi :) , respectiva incheindu`se cu 1200 km cumulati jumate pe autostrada jumate pe drumuri nationale .

 

Referitor la ghidon ... am vazut pe o busa ghidon inaltat asemanator cu cel de pe o moto de touring si ma incanta ideea de a nu mai sta aplecat nici eu nici pasagera .. cunoasteti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la ghidon ... am vazut pe o busa ghidon inaltat asemanator cu cel de pe o moto de touring si ma incanta ideea de a nu mai sta aplecat nici eu nici pasagera .. cunoasteti ?

 

ala de touring mi se pare aiurea....arata ca dracu..dar am vazut si pe R1 ...asa ca ..the choice is yours..

se vand kit-uri de inaltare a ghidonului....nu costa prea mult....dar poti sa-ti faci si singur... ori o placa distantiera ori 4 distantiere separate si suruburi mai lungi.....

ideea e ca daca te calicesti sa le faci cat mai inalte...nu-ti mai ajung cablurile... :D

poti sta mai lejer si cu picioarele daca iti cumperi niste scarite de buell xb 9 lighting....parca...sunt mai joase cu cativa centimetri...costa cam 40 e la reprezentanta harley

aici problema e ca daca devii mai nervos pe curbe..o sa te intorci acasa doar cu jumatate din ele :D

bafta....

post-11437-1287086410_thumb.jpg

post-11437-1287086515_thumb.jpg

post-11437-1287086530_thumb.jpg

post-11437-1287086706_thumb.jpg

post-11437-1287086812_thumb.jpg

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista si cauciuce de iarna pentru Buse? :D

Ar fi o treaba sa facem o plimbare iarna... Mergem asa, in spatele plugului, dupa ce arunca cu sare :D

 

 

 

Off topic: ma puteti ajuta si pe mine cu o o comanda la o maneta de ambreiaj? Eu am mostenit-o cazuta de pe cric si cu maneta rupta...

Eventual, poate vine la set cu aia de frana...

In iarna, pe langa maneta, mai strangem bani pt:

-cauciuc spate (ala de pe fata e nou :D )

-indicator treapta viteza (daca se poate monta (?) )

-vreau sa o vopsesc negru mat :D

-droser pt faza lunga (v-am mai zis, nu am deloc...)

-baterie noua (ca asta da semne de oboseala)

-o casCA CAre sa nu vajaie (la +200)

 

 

E clar....mai imi trebuie inca 2 job-uri...

 

 

PS: CapitanBusa / Emylio / altii, faceti comenzi pentru piese?

 

Asfalt!

 

Call me sir .... poate sa iti spune si Capitanu de mine si Cucu ...

 

Ciau...

 

:P imi fac reclama singur.

 

 

Hai cu vara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre v-ati dat la Barfa pe aici...

 

Apropo vedeti ca mai am 2 filtre Un BMC si un KN, si vreo 4 Kituri de ungere... daca vrea cineva sa zica... sunt inca in Bucuresti.

 

Stef... e demn de crezare asa Sokat cum e :D))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre v-ati dat la Barfa pe aici...

 

Apropo vedeti ca mai am 2 filtre Un BMC si un KN, si vreo 4 Kituri de ungere... daca vrea cineva sa zica... sunt inca in Bucuresti.

 

Stef... e demn de crezare asa Sokat cum e :D))

Stie el de ce japca vb capitane...si trebesi oleaca de barfa sa mai treaca din plictiseala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Call me sir .... poate sa iti spune si Capitanu de mine si Cucu ...

 

Ciau...

 

:D imi fac reclama singur.

 

 

Hai cu vara.

 

 

Si eu care imi faceam probleme ca nu gasesc pe nimeni de la care sa comand :D

Multam man! Te-am notat.

 

 

Sa vina prima aia, cum ziceam..si apoi dam drumu la comenzi. Daca nu vine prima, vindem masina...si de 3500 de euroi...o fac cea mai frumoasa din romanica :D

 

 

Noro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...