Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

cu urcarea pe stelvio ne-am obisnuit rapid....coborarea pe gavia a fost surprinzatoare!!

o singura banda...cu masini care vin pe contrasens...noi fiind spre prapastie!!

:cheers:

 

passo pordoi...si apoi in sfarsit fara cizme...la mareeee !!!

 

 

Intradevar acolo daca se intalnesc 2 masini au pus-o . noroc ca sunt spatii de urgenta. Am fost in weekendul asta pe Transalpina, vreau sa spun ca bate multe pasuri din Alpi ca traseu. Este f tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Are cineva furtunele vechi de frana de pe fata de la busa si se poate lipsi de ele?Am un proiect in derulare cu etrieri suplimentari si frana spate la mana suplimentara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar acolo daca se intalnesc 2 masini au pus-o . noroc ca sunt spatii de urgenta. Am fost in weekendul asta pe Transalpina, vreau sa spun ca bate multe pasuri din Alpi ca traseu. Este f tare.

.....puteai sa dai un tzirrrrr,bausem si eu cu voi o apa :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva furtunele vechi de frana de pe fata de la busa si se poate lipsi de ele?Am un proiect in derulare cu etrieri suplimentari si frana spate la mana suplimentara.

Eu abia le-am schimbat, ar trebui sa le mai am pe cele vechi prin garaj si sunt in stare buna. Ma uit diseara si dau un semn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oki.Astept un semn.Aveti vreun cunoscut cu Aprilia Rsv sau cu Monster sa vad daca etrierii Brembo de pe aceste moto se pupa la prinderi cu cei de busa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oki.Astept un semn.Aveti vreun cunoscut cu Aprilia Rsv sau cu Monster sa vad daca etrierii Brembo de pe aceste moto se pupa la prinderi cu cei de busa?

 

 

nu se pupa....

busa..zx 12..zx9 si alte mobre cu etrieri tokico au prinderi la 90 mm...centru la centru !!!

mai gasesti la aceeasi distanta nissin-uri mai vechi tot de pe suzuki sau etrieri de la triumph..in pricipiu tot nissin ..dar brand-uiti triumph!!

prinderile noi radiale..au 100 mm la japonezi..si 108 mm la italienii de la brembo si accossato!!

 

.....

 

eu studiez asta de cand am luat mobra...

 

englezii cu care sunt eu prieten zic ca au rezultate de " one finger braking " cu etrierii nissin de trimumph sau cu adaptari pentru etrieri de R1 sau tokico-urile noi radiale de suzuki!!..

 

altii spun ca o pompa mai mare 19x20, etrieri intretinuti corespunzator si placute bendix MRR ar fi cheia spre fericire!!!:rolleyes:

 

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha.Am priceput.Ma refeream la etrierii Brembo normali,nu radiali.Am ceva frane acum,dar nu am avut ce face si am presat pastilele de la discurile flotante si acum am o bataie naspa si va trebui sa revin la cele de serie,dar asta cand o sa schimb si guma ca sa nu muncesc de 2 ori.Gumele moi pe fata fac cat o pompa buna.Eu merg acum numai pe Supercorsa,Pro,Racetek,Gp,racer.Se duc mai repede,dar eu oricum nu merg prea mult.Sunt foarte multumit de placutele Ebc hh.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri la o examinare mai atenta am vazut ca nu mai am antigel in vasul de expansiune, era complet gol am completat cam cu 250ml. Ce sa intamplat s-a evaporat pur si simplu? de pierdut nu i-mi pierde pe nicaieri ca vedeam daca curgea pe undeva. :scratch:

Editat de DragStar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

altii spun ca o pompa mai mare 19x20, etrieri intretinuti corespunzator si placute bendix MRR ar fi cheia spre fericire!!!:rolleyes:

 

 

:cheers:

am curatat pistonasele si schimbat garniturile in etrieri la busa ,frana sa imbunatatit surprinzator.totusi ar trebuii o pompa mai performanta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sursa au garniturile tale si cat au costat pe ambii etrieri cu sau fara manopera?

L apartea ast aam ajuns si eu cu revizia mobrei...si am gasit diferite preturi si probabil diferite calitati...am gasit undeva pe ebay http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-TOKICO-SUZUKI-HAYABUSA-GSXR750-GSXR1000-6-PISTON-Caliper-Seal-Kit-6-POT-/271027640176?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item3f1a819770 dar si mai ieftine sunt..acuma maine merg la un magazin de piese moto ca orikm tre sa imi comand furtunu de presiune de la cilindru. ce am vazut pe www.wemoto.com gasesti in juru la 25 de lire setu pt un piston...tipul din link de pe ebay face si service la ele si vrea 200 d elire...putin cam mult...orikm asta era asa informativ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sursa au garniturile tale si cat au costat pe ambii etrieri cu sau fara manopera?

de pe ebay cam 16 lire fara transport

daca intereseaza pe cineva setul sin imagine pompa nissin etrieri radiali tokiko cu placute bune 100 eur tot

post-53013-0-99203300-1345288070_thumb.jpg

Editat de hannspree
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebar eintrebatoare inainte sa ma apuc de desfacut...stie careva dintre voi daca evacuarea de pe modelul 2008 se potriveste pe modelele mai vechi?am o evacuar eful de model 2008 si vreau sa o pun pe modelul meu 2008..doar finalele nu se potrivesc la prinderea la scarite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri la o examinare mai atenta am vazut ca nu mai am antigel in vasul de expansiune, era complet gol am completat cam cu 250ml. Ce sa intamplat s-a evaporat pur si simplu? de pierdut nu i-mi pierde pe nicaieri ca vedeam daca curgea pe undeva. :scratch:

antigelul nu se evapora....ajunge sa completezi doar apa distilata in vasul de expansiune. De la caldura... se intampla :) verifica mai des... vezi la ce nr de km tre sa completezi.

Pune apa in vas cand motorul e cald. Cand se raceste isi trage ea din vas cat trebuie... si nu depasi nivelul maxim cand completezi... Cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de pe ebay cam 16 lire fara transport

daca intereseaza pe cineva setul sin imagine pompa nissin etrieri radiali tokiko cu placute bune 100 eur tot

aia e o pompa normala....e mai buna una radiala...

care arata cam asa...post-11437-0-40250500-1345407644_thumb.jpg

 

pretul e bun ..oricum.!!

si ca prinzi etrierii aia pe busa 99-08 iti trebuie asta...

post-11437-0-21543700-1345407834_thumb.jpg

...

prinderi pe care le gaseti aici..

http://www.ebay.com/...005%26rk%3D3%26

 

:cheers:

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde pot imbraca tobele originale(stock)de Hayabusa 2007, in folie de carbon(real)??? Atentie, a nu se confunda cu colantul imitatie carbon, care nu rezista la caldura.

O poza cu vacuta recenta :) :

post-6592-0-37515700-1345631687_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu stiu sa existe folie din carbon ...real!!!

 

sunt imitatii de fibra de carbon..mai bune sau mai proaste!!

 

:cheers:

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu stiu sa existe folie din carbon ...real!!!

 

sunt imitatii de fibra de carbon..mai bune sau mai proaste!!

 

:cheers:

exista carbonul real , nu folie ,ci tesatura de carbon care vine imbibata cu rasina speciala si iasa fibra de carbon.

eu lucrez cu asa ceva dar nu prea se merita sa imbraci niste tobe ,e destul de scumpa si fibra si raina..

Editat de hannspree
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fibra e fibra....de fapt sunt fibre...multe.. suprapuse ....asta inseamna cel putin 1mm grosime....!!

 

Ro vrea colant....

 

raspunsul e ...nu exista!!

exista colante care arata ca fibra..din cate stiu eu de la 3M sunt cele mai bune si rezista si la temperatura!!

 

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fibra e fibra....de fapt sunt fibre...multe.. suprapuse ....asta inseamna cel putin 1mm grosime....!!

 

Ro vrea colant....

 

raspunsul e ...nu exista!!

exista colante care arata ca fibra..din cate stiu eu de la 3M sunt cele mai bune si rezista si la temperatura!!

 

 

:cheers:

Nu vreau colant...exact asta spuneam, ci fibra de carbon pe care o folosesc si producatorii la imbracarea tobelor. Cineva si le-ar dorii pe cele stock dar sa fie imbracate in carbon. :burnout:

 

exista carbonul real , nu folie ,ci tesatura de carbon care vine imbibata cu rasina speciala si iasa fibra de carbon.

eu lucrez cu asa ceva dar nu prea se merita sa imbraci niste tobe ,e destul de scumpa si fibra si raina..

Cat crezi ca m-ar costa sa le imbrac in aceasta fibra de carbon???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...