Sari la conținut

Gilera Fanclub


EVO MOTORS.RO
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 643
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

andrew si eu am acelasi scuter ca si tine. cumparat nou in iulie. si sa stii ca si mie imi sta cateodata relatiu la 3000. il accelerez de cateva ori si dupa aceea revine la 1000-1200 cam asa. m-am dus cu el la magazinul de unde l-am cumparat si mi-au spus ca e ceva normal la motoarele astea in doi timpi :bigstar: si inca ceva, al tau cam cat prinde maxim? asta daca este stock. si te-ai gandit cumva sa-l delimitezi. al meu merge cu mine singur pe el (am 58-59 de kile) maxim cu 56-57 cand nu bate vantu nici din fata nici din spate. Stii cumva cam cat ar prinde delimitat?

 

man, eu am rezolvat problema cand am fost la revizie la 1000 km, le-am zis baietilor de acolo si mi l-au reglat; acum sta pe la 1300-1500. legat de viteza, nici eu nu l-am delimitat, astept primavara pt. asta. :bigstar: max. am luat 55km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu vreau sa dau comanda pe easyparts ... :bigstar:

 

 

~ Ziceti-mi si mie va rog ce sa aleg :

~ Gianelli Reverse

~ Leo Vinci ZX

 

Stiu ca la gianelli este sunetul mai gros... ceea.. ce ma face sa inclin spre gianelli ...

 

Astept raspuns~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu vreau sa dau comanda pe easyparts ... :bigstar:

~ Ziceti-mi si mie va rog ce sa aleg :

~ Gianelli Reverse

~ Leo Vinci ZX

 

Stiu ca la gianelli este sunetul mai gros... ceea.. ce ma face sa inclin spre gianelli ...

 

Astept raspuns~

 

:bigstar: recomand... yoshimura trioval titanium... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu vreau sa dau comanda pe easyparts ... :bigstar:

~ Ziceti-mi si mie va rog ce sa aleg :

~ Gianelli Reverse

~ Leo Vinci ZX

 

Stiu ca la gianelli este sunetul mai gros... ceea.. ce ma face sa inclin spre gianelli ...

 

Astept raspuns~

mai subtire poate...la ZX e mai gros...le-ai incurcat

la Gianelli e mai subtire si mai dragutz :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha... :bigstar: n-ai nimerit nici topicul potrivit,si faza e ca imi cumpar o foaie de aluminiu striat cu 50-60 ron si mi-o fac acasa cu polizorul unghiular (flexu') cum vreau eu....eventual mi-as face si niste emoticoane (smileys) pe ele :bigstar: ....pa pa ,si bafta la vanzare :bigstar:

unde sa intreb si eu de foi de astea de aluminiu ca nu`i asa greu de facut niste talpi...doar ca nu stiu unde sa caut foile astea de aluminiu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde sa intreb si eu de foi de astea de aluminiu ca nu`i asa greu de facut niste talpi...doar ca nu stiu unde sa caut foile astea de aluminiu..

la magazine de constructii case ...

 

cel mai bine in practiker

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha... :bigstar: n-ai nimerit nici topicul potrivit,si faza e ca imi cumpar o foaie de aluminiu striat cu 50-60 ron si mi-o fac acasa cu polizorul unghiular (flexu') cum vreau eu....eventual mi-as face si niste emoticoane (smileys) pe ele :bigstar: ....pa pa ,si bafta la vanzare :bigstar:

 

 

punem bani impreuna si ne facem ?! luam o folie si facem si pt mine si pt tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cine le face? :D

 

 

noi. mie pt o vespa et 2 mi a cerut 60 de euro... enorm, avand in vdr ca sunt home made. mergem intr-o zi unul dintre noi care are treaba pe la brico si am eu flex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi. mie pt o vespa et 2 mi a cerut 60 de euro... enorm, avand in vdr ca sunt home made. mergem intr-o zi unul dintre noi care are treaba pe la brico si am eu flex

mie mi se par niste prostii... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e posibil ca nici mie sa nu mi placa cum se vad pe vespa mea, dar daca le fac eu o sa ma coste mult mai putin si nu o sa ma deranjeze ca nu le folosesc. daca as da 60E si nu le as pune mi as baga unghia in gat! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

punem bani impreuna si ne facem ?! luam o folie si facem si pt mine si pt tine...

sunt de acord,vorbim pe mess :D dar raspunde :hug: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajutati-ma si pe mine cu o problema...

 

La dna este Faza scurta/pozitie si faza lunga...

Faza scurta/pozitia ... imi bate foarte slab.. si stiu pe cineva.. care nu avea nevoie de faza lunga.. ca sa mearga noaptea.. ( tot la un dna )

Ma poate ajuta cineva sa imi spuna... ?

Am pus si bec nou... dar nimic.

 

--- Mesaj completat în 05 Feb 2008 16:28 -------------
M-am hotarat.. sa imi pun bec halogen de vreo 35w.. poate o sa se schimbe ceva :D

Editat de gileRik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit bec xenon ( Mi-a aratat red eye )

Dar nu este pe stock pe easyparts:)

Salut. Sunt si eu nou pe aici. Sa stii ca am eu doua becuri H8 Osram noi. Halogen de 35W. Daca esti interesat, da-mi un mesaj. Apropo, daca e cineva interesat, am si un ambreiaj rulat 500 km (tot de pe Runner SP), care se potriveste la foarte multe modele de la Aprilia, Honda, Gilera, Piaggio, Kymco etc.

Editat de Cristian.Rucsanda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...