Sari la conținut

Gilera Fanclub


EVO MOTORS.RO
 Share

Postări Recomandate

mda... am montat filtru ala de aer si tot atat prinde, numai k acuma se aude mai frumos(doar la turatii mai mari). nush daca e doar o coincidenta, dar la 3 ore dupa ce am reglat filtru ala si m-am plimbat cu scuteru p-acolo, mi-a plesnit un filtru de benzina. probabil k e doar coincidenta. in concluzie, daca scuteru meu nu prinde mai mult de 70 nici macar la vale p sosea super( dn5, zona calugareni) inseamna k atat imi permite variatoru sau rolele, am dreptate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 643
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mda... am montat filtru ala de aer si tot atat prinde, numai k acuma se aude mai frumos(doar la turatii mai mari). nush daca e doar o coincidenta, dar la 3 ore dupa ce am reglat filtru ala si m-am plimbat cu scuteru p-acolo, mi-a plesnit un filtru de benzina. probabil k e doar coincidenta. in concluzie, daca scuteru meu nu prinde mai mult de 70 nici macar la vale p sosea super( dn5, zona calugareni) inseamna k atat imi permite variatoru sau rolele, am dreptate?

da...vezi ce role ai...verifica sau schimba cureaua cu una buna...si eventual pune o toba sport :bow:

ti-as recomanda role intre 3.5 si 5.5 grame ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma fratii mei am luat o toba Leo Vince TT pt Runner-u meu,am delimitat-o bla bla am mers ce am mers cu el...si are un sunet bestial nu cred ca e vreo toba sa se auda mai tare,plm se aude tare si spart asa am speriat pe toata lumea!pt mn e toba ideala dar pt unii e foarte deranjant si cum imi place mie sa ii inebunesc pe altii e super;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma fratii mei am luat o toba Leo Vince TT pt Runner-u meu,am delimitat-o bla bla am mers ce am mers cu el...si are un sunet bestial nu cred ca e vreo toba sa se auda mai tare,plm se aude tare si spart asa am speriat pe toata lumea!pt mn e toba ideala dar pt unii e foarte deranjant si cum imi place mie sa ii inebunesc pe altii e super;)

 

sa nu`ti iei vre`un cartof in casca de la vre`un vecin ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma fratii mei am luat o toba Leo Vince TT pt Runner-u meu,am delimitat-o bla bla am mers ce am mers cu el...si are un sunet bestial nu cred ca e vreo toba sa se auda mai tare

Cum adica ai delimitat-o ?

Si astea vin limitate ;) ?

 

Diferenta e doar la sunet ? sau si la performante :bow: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica ai delimitat-o ?

Si astea vin limitate ?

 

Diferenta e doar la sunet ? sau si la performante ?

 

Da a fost limitata,a avut o saiba uitate la topicul ala cu toba ZX facut de schumy si vezi cam in ce consta.La sunet e diferenta mare de tot,deci se sparge sunetul asa pe toata strada in tot cartieru ce sa mai :ok:) si trage de rupe.Se vede diferenta!bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Stiti pe cineva care aduce piese de gilera DNA ? Sau pe cineva care dezmembreaza ?

stiu pe cineva care vinde un DNA cu setul,ambielajul si una alta busite

il da in 300 euro...e complet si are acte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu pe cineva care vinde un DNA cu setul,ambielajul si una alta busite

il da in 300 euro...e complet si are acte

sal the doctor...mai detaliat daca stii....eventual ceva pozici.... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da a fost limitata,a avut o saiba uitate la topicul ala cu toba ZX facut de schumy si vezi cam in ce consta.La sunet e diferenta mare de tot,deci se sparge sunetul asa pe toata strada in tot cartieru ce sa mai :ok:) si trage de rupe.Se vede diferenta!bafta!

 

da si tu niste detalii pls (ex. de unde ai luat toba si la cati bani, unde ti-ai facut delimitarea/montarea tobei).

merci frumos.

 

P.S. Tu de unde ti-ai cumparat Runneru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal the doctor...mai detaliat daca stii....eventual ceva pozici.... :ok:

pai...este complet...i-a pocnit setul si s-a dus si ambielajul...as putea sa fac rost de o poza...dar doar pt cei interesati :crack: ...culoarea e albastru deschis :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai...este complet...i-a pocnit setul si s-a dus si ambielajul...as putea sa fac rost de o poza...dar doar pt cei interesati :ok: ...culoarea e albastru deschis :(

 

 

de unde e cel cu dna u ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare pentru cei care stiu.. cei care nu stiu ii rog sa nu se bage aiurea in seama !

 

Am o mufa de tester sub sha ... ...

Exista un program prin care as putea face un reglaj de carburator ...

Daca as face rost de o mufa .. sau tot asa ... dupa ureche se face un reglaj la carburator ?

 

PS : Cablu am ... imi lipseste doar programul.. daca ma poate ajuta cineva... :( vorbim :ok:

Editat de gileRik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tester???? Sub saua de la dna??? :( Eu am doar mufa de la alarma care era optionala cind cumparai jucaria.Sincer,nu am auzit de asa ceva....

baga si tu o poza cu...mufa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare pentru cei care stiu.. cei care nu stiu ii rog sa nu se bage aiurea in seama !

 

Am o mufa de tester sub sha ... ...

Exista un program prin care as putea face un reglaj de carburator ...

Daca as face rost de o mufa .. sau tot asa ... dupa ureche se face un reglaj la carburator ?

 

PS : Cablu am ... imi lipseste doar programul.. daca ma poate ajuta cineva... :( vorbim :ok:

Alooo...nu esti in starwars,ce reglaje crezi ca poti face in carburator ?este un simplu fier care se regleaza cu surubelnita sau cu ciocanul...sau dinamita in cel mai rau caz...

Cel mai posibil poti face reglaje in aprindere....si asta daca intr-adevar este o mufa care duce undeva...si sa nu fie cum zice Loza alarma,sau alte prostii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate k ai naveta spatiala, ma, nu un scooter oarecare. o fi adus din viitor si echipat cu ultima tehnologie... incearca sa vorbesti cu el si sa-i spui ce simti :burnout:

 

mai bine te abtineai :cheers:

 

daca vrei ceva reglaj mai bine fa l la service sau cauta pe net manuale..programe ceva ..cu siguranta ai sa gasesti..de unde esti?iti pot recomanda pe cineva daca esti din buzau sau din apropiere :hug: daca nu tot la service e mai bine..incerca sa cauti pe strong dc++ sau gaseste numele programului si te ajut sa l cauti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aham.. deci asa s-ar putea sa fie mufa de alarma? ... este o mufa intr`o chestie de cauciuc neagra :cheers:

 

In weeekend uploadez o poza :hug:

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...