Sari la conținut

Mz Es 175/250


Andrei_D
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 118
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

- am eu unul mic dar nu mai am sticla originala ... gasim o modalitate sa-l primesti daca-l vrei .. si sticla poate o iei de la Mikulaish ...

 

 

vreau de ala mic lacrima.sorry ca nu am specificat.care are? dati pm.
Editat de darth vader
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- frumoasa colectie de poze retro!!! confirma parerea mea, in anii aceia MZ-ul ES era un fel de Goldwing .. una din primele motociclete orientate spre turism - comoda, stabila, coburi laterale, suspensii moi si reglabile, pozitie comoda si pt. pilot si pt. pasager ...

 

multumim frumos!

 

buson rezervor

post-1400-1224528086_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
caut un stop spate de mz, ma poate ajuta cineva? as vrea sa fie din acela mic in forma de lacrima, platesc bineinteles

nimeni nu are asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau de ala mic lacrima.sorry ca nu am specificat.care are? dati pm.

 

Salut. Daca ai nevoie de far pt es 175 sau250 iti pot face rost la 65lei nou originala si cauciucuri noi mai pot face rost la 80 lei nu cum e la Vulturu unde e aproape dublu. tel meu e 0744835877. la net sunt mai rar pt alte detali dar pe tel ma gasesti tot timpu. si eu am 2 MZ es 175 si250 din 61 in diferite stari de reconditionare pe care vreau sa le vand pt ca nu mai am loc unde sa le pun dar cel mai rau ma doare ca toti pe care iam solicitat sa ma ajute la reconditionat sunt neseriosi si plini de fite. evident ca nu pe gratis imi trebuiau facute serviciile ci cat au cerut atat primeau. asta e caut alti meserias.

Eu sunt din Cluj si inafara de Oto si Eci grau mai e cineva care face motoare de MZ?

La piesa aceasta lucrez acum. CE ZICETI? PE UNDE SE POATE CROMA? pentru ca pt sablat am gasit cine si unde sa fac acest lucru

 

Salutare. Caut si eu un motor de Es de 250. Sau macar un ambielaj bun. Am avut probleme cu ambreiajul, dar i-am facut canal si i-am pus un bolt. Acum nu mai patineaza. Aaa...si as mai avea nevoie si de un rotor bun, ca al meu ii cam frecat. Merci mult. Vroiam sa-l vand, dar mi s-a facut dor sa-i aud glasul. A fost prima mare dragoste totusi... :laugh:

salut a trecut ceva vreme de cand ai pus mesajul,dar mai e posibil sa mai gasesti aripa fata-spate pt es din 61. daca da tel meu e0744835877 da-mi un semn sa putem vorbi la concret. si imi mai trebuie ceas chilometraj cu tot cu cablu stop spate oglinda laterala buson rezervor carburator si cheia +contactul de pe far.

post-16700-1225475210_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Sa va bag putin in boala - ia luati de priviti si voi cate piese au doi "nebuni" din Targoviste. Astea nu sunt toate, n-am mai avut baterii la aparat. Mai are cateva motociclete gata asamblate sau asamblate partial. Toate sunt MZ ES 175/250.

Pentru cine vrea sa vada o Mobra cu furca pe bascula (Earless)

Editat de Andrei_D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu esti pasionat de ES vezi decat niste simple fiare vechi

 

 

Salut.

Am si eu 2 ES si am nevoie de 2 robineturi ,tuburi prin care trece lantul 2 perechi, stop pe spate 1buc,de pe far contactul si cheia aferenta 2buc,aripa pe fata 1buc, tobe de esapament 2buc, sistemul de comutare la faza scurta-lunga si clason de pe ghidon 2buc, tot mecanismul de soc de pe ghidon 1buc, maneta de acceleratie cu tot mecanismul 2buc , buson benzina rezervor 2 buc.... Si poate mai sunt si altele dar acum nu imi aduc aminte daca imi mai lipsesc si alte piese

DACA AI CEVA DIN CE-MI LIPSESTE MIE SI VREI SA IMI VINZI 0744835877 ACESTA E NR MEU DE TEL ,DA-MI UN TEL SI VORBIM MAI MULTE

TOATE CELE BUNE LA TOATA LUMEA :) :laugh: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"tuburile prin care trece lantul" se potrivesc de la IJ Planeta, asta daca nu tii sa fie originala. Contact: se potriveste cel de ETZ 250 de la Zoltan Okany din Targu Mures. Robinet de benzina: poti cauta in targ la tine unul de Trabant. E mai mare si te va incomoda putin dar mi se pare a fi ceva mai bun decat cel original. Nuamai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...