Sari la conținut

EX-NEPRA, viitoare castigatoare la BC?


bik_motors
 Share

Postări Recomandate

@Koffa Deplasata sau nu, dar pana la urma s-a inteles ce am vrut sa zic (in unele cazuri,cel putin) :laugh:

N-am zis ca are finisari de nivel international, nu am zis ca e cine stie ce vedeta,dar e destul de buna, poate mai buna decat majoritatea (nu toate).

Si acum, intre noi fie vorba: faci unei Nepre finisari ca nu are ce sa reproseze nici cel mai mare carcotas.....si tot nu-i creste valoarea cu nimic(dupa parerea unora), fiindca, vezi Doamne, tot Nepra e...si la faza asta sa indrazneasca unul sa spuna ca nu-i asa...

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 120
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu are nici o importanta ce motor e la baza .Daca era vorba de un speed atunci se punea problema de performanta .Finisajele [cel putin cat se poate vedea din poze ] sunt mai mult decat OK .Solutia reusitei sta in originalitate .Am mai spus si inainte ca este cel putin cel mai radical custom ce sa facut pana acum la noi si sunt convins ca urmatorul va fi si "deosebit" .Din cate am citit eu "printre randuri " coaceti voi ceva .Shock me guys.............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

parerea mea, este ca-i o moto la care s-a muncit, dar nu exagerat, insa, trebuie apreciat faptul ca cineva s-a gandit sa faca un lucru frumos.... chit despre motor... ca defecte, in primul rand, cel care a proiectat rotile, ar fi trebuit sa se ghindeasca la faptul ca i-ar trebui niste gume care sa mai si existe.... asa cu roata aia pe spate, merge in opt, nu stiu exact de ce.... ghidonul loveste in rezervor....,intradevar, roata fatza este cam mica dupa parerea mea, motorul tot de nepra....in rest e ok. Chit despre pret, cred ca valoarea ei, ar fi cam 1400-1500 de euri.Apropos, tot cu punga de bujii si kilul ala de chei umbli dupa tine? :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea, este ca-i o moto la care s-a muncit, dar nu exagerat, insa, trebuie apreciat faptul ca cineva s-a gandit sa faca un lucru frumos.... chit despre motor... ca defecte, in primul rand, cel care a proiectat rotile, ar fi trebuit sa se ghindeasca la faptul ca i-ar trebui niste gume care sa mai si existe.... asa cu roata aia pe spate, merge in opt, nu stiu exact de ce.... ghidonul loveste in rezervor....,intradevar, roata fatza este cam mica dupa parerea mea, motorul tot de nepra....in rest e ok. Chit despre pret, cred ca valoarea ei, ar fi cam 1400-1500 de euri.Apropos, tot cu punga de bujii si kilul ala de chei umbli dupa tine?  :makeout:

Dreamere,

-cauciuc spate am montat deja cu profil moto

-unde naiba ai vazut tu ca da ghidonul in rezervor, nu stiu...probabil ai condus-o tu mai mult ca mine si stii asta(are si ghidaje de oprire care au exact scopul de a nu permite ghidonului sa vireze prea mult)...

-la Simson umblam cu bujii de schimb dupa mine, aici nu e cazul. Cat despre chei, o singura data am avut nevoie de un patent ca sa strang putin ambreiajul, dar am luat de la un prieten cu care ma plimbam

-cat despre pret, uita-te la vanzari :ok:

 

...multumit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar, ai opritor la ghidon, de aia e zgariat in laterale rezervorul si ai lipit hartia aia cu HD, si despre chei.... imi pare rau, dar mi-ai imprumutat si mie daca iti mai aduci aminte...oricum, asa cum am mai spus, motorul este muncit, dar, ca orice motor comunist are probleme,asta vroiam sa subliniez....chit despre faptul ca ai avut o initiativa laudabila....ai avut paralele necesare, tipul din Bt ti-a facut-o cap-coada, modesti din astia ca tine care apar in revista ca si proiectanti " din greseala" am mai vazut. Oricum, bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar, ai opritor la ghidon, de aia e zgariat in laterale rezervorul si ai lipit hartia aia cu HD, si despre chei.... imi pare rau, dar mi-ai imprumutat si mie daca iti mai aduci aminte...oricum, asa cum am mai spus, motorul este muncit, dar, ca orice motor comunist are probleme,asta vroiam sa subliniez....chit despre faptul ca ai avut o initiativa laudabila....ai avut paralele necesare, tipul din Bt ti-a facut-o cap-coada, modesti din astia ca tine care apar in revista ca si proiectanti " din greseala" am mai vazut. Oricum, bafta si asfalt uscat!

nu inteleg de ce esti asa de invidios pe omul asta

 

lasa baeti sa se convinga singuri ....nu cred ca are rost sa bagi strambe

 

io am vazut personal motorul si imi place

post-49-1117274844_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Dreamer, tot ce pot sa spun este ca ti-ai ales nickname-ul perfect...PREA ITI DAI FILME, FRATE...fiindca daca ai fi condus-o(si nu doar visat sau incercat) ti-ai fi dat seama ca ghidonul trece de fapt mult PESTE rezervor(uita-te putin doar in poza pusa de GIM si incearca macar sa iti imaginezi o traictorie a ghidonului catre jumatatea rezervorului, dupa care sa ne-o impartasesti si noua :ok:) ), iar "hartiile cu HD", cum le spui tu, sunt de fapt cu altceva, si sunt doar de aspect, nu ascund nici o defectiune...dar noi sa fim sanatosi...

 

@Gim, multumesc de suport (logistic si moral) :makeout:

Editat de Horny_Devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu  inteleg de ce esti asa de invidios pe omul asta

 

lasa baeti sa se convinga singuri ....nu cred ca are rost sa bagi strambe

 

io am vazut personal motorul si imi place

Io personal vad motorul asta mereu, stam in acelasi oras si imi place si mie. Daca ai fi citit mai atent, ai fi vazut ca nu bag strambe, doar incercam sa subliniez ceva, te las pe tine sa-ti dai seama ce anume :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Dreamer, tot ce pot sa spun este ca ti-ai ales nickname-ul perfect...PREA ITI DAI FILME, FRATE...fiindca daca ai fi condus-o(si nu doar visat sau incercat) ti-ai fi dat seama ca ghidonul trece de fapt mult PESTE rezervor(uita-te putin doar in poza pusa de GIM si incearca macar sa iti imaginezi o traictorie a ghidonului catre jumatatea rezervorului, dupa care sa ne-o impartasesti si noua :blbl:) ), iar "hartiile cu HD", cum le spui tu, sunt de fapt cu altceva, si sunt doar de aspect, nu ascund nici o defectiune...dar noi sa fim sanatosi...

 

@Gim, multumesc de suport (logistic si moral) :moto:

Intradevar, am gresit chind am spus ca ghidonul loveste in rezervor..... ai dreptate, numa telescoapele lovesc :ok: ....chit despre filme.... imi place sa cred ca am calarit motoare mult mai puternice si mai frumoase dechit al tau.... insa, ceea ce vroiam io sa subliniez este exact ceea ce ti-am spus atunci in intersectia din Areni( te las pe tine sa-ti aduci aminte :scratch: ), precum si faptul ca tu nu ai avut nici o contributie la acest motor, in afara de suportul material, bineinteles(asta tot tu mi-ai spus, daca iti mai aduci aminte, si de altfel, am si vazut chita mecanica stii B) ) Oricum, am mai spus si ma repet, la motorul asta s-a muncit mult, este reusit, dar, parerea mea este ca ar mai fi de lucru inca destul la el, mici detalii, dar, daq le pui cap la cap, sunt destule.Bafta! :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dreamere, tu esti mitoman sau doar invidios? Fiindca nu am vazut pe nimeni sa sustina cu atata inversunare niste aberatii...Am inteles ca vroiai sa spui ca nu e PERFECT motorul, dar macar scoate si tu ceva defecte adevarate SAU MACAR CREDIBILE.Te invit sa vii sa analizezi motorul cu mai multa atentie, sa vezi ca NICI telescoapele nu lovesc rezervorul...nu stiu frate, chiar nu ai alta ocupatie decat sa bagi strambe?

 

Nu apreciez deloc faptul ca nu te-ai multumit sa te iei doar de motor, ci si de mine...e formidabil cum iti poti da tu seama câtă(fiindca nu se scrie chita) mecanica stie un om numai dupa cum sufla un filtru de benzina, schimba o bujie, sterge praful de pe rezervor sau (si acum doar presupun), dupa cum merge pe strada... Urmatoarea remarca as aprecia daca ai face-o PERSONAL! (chiar nu imi doresc topicul care trateaza motocicleta mea sa gazduiasca certuri stupide)

Noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foto explicita pentru "unii" :makeout: care nu vor sa creada ca nici telescoapele, nici ghidonul nu ating in rezervor, iar "hartiile cu HD" sunt de decor...

Sincer, abia acum ma intreb si eu de ce ma chinui atat sa demontez niste pareri pe cat de personale, pe atat de gresite, insa...

post-49-1117622439_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foto explicita pentru "unii" :moto: care nu vor sa creada ca nici telescoapele, nici ghidonul nu ating in rezervor, iar "hartiile cu HD" sunt de decor...

    Sincer, abia acum ma intreb si eu de ce ma chinui atat sa demontez niste pareri pe cat de personale, pe atat de gresite, insa...

ok, ca sa terminam cu cearta asta stupida, hai sa-ti fac pe plac si sa scriu aici ca nici telescoapele , nici ghidonul nu lovesc in rezervor, ca ti-ai rezolvat si problema cu "jocul admis" de la bascula, ca hartiile cu HD sunt de fapt de decor si nu-s hartii ci desene realizate cu aerograful, ca nu-ti mai curge grupul, deci, in concluzie este o motocicleta perfecta. Multumit? :ok: Aaaaa, si sincer :blbl: , io stiu de ce te chinui sa demontezi niste pareri pe cat de personale, pe atat de gresite, insa e treaba ta, la urma urmei, ai fi putut sa te gandesti la faptul ca sunt doar unul din cei 22 milioane de romani care vede cate ceva defect sau lipsa pe motocicleta ta, deci, sunt o cantitatre neglijabila. Si inca ceva....tu ai pus o moto in discutie, fiecare are dreptul sa-si dea cu parerea, deci, cand mai proiectezi inca un prototip,fa-ti o tema privata, sau specifica faptul ca vrei numai laude.Bafta la vanzare. :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ati vazut deja motorul asta la Cluj insa eu l-am vazut la Bucuresti la Sab Tuning & sport unde am prezentat impreuna cu Alex [propietarul motorului ] si alti doi baieti doua masini pictate .Este foarte bine realizat si drept dovada a primit o oferta de 10 000 Euro pt motor

post-49-1118150354_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, ca sa terminam cu cearta asta stupida, hai sa-ti fac pe plac si sa scriu aici ca nici telescoapele , nici ghidonul nu lovesc in rezervor, ca ti-ai rezolvat si problema cu "jocul admis" de la bascula, ca hartiile cu HD sunt de fapt de decor si nu-s hartii ci desene realizate cu aerograful, ca nu-ti mai curge grupul, deci, in concluzie este o  motocicleta perfecta. Multumit?  :o Aaaaa, si sincer  :) , io stiu de ce te chinui sa demontezi niste pareri pe cat de personale, pe atat de gresite, insa e treaba ta, la urma urmei, ai fi putut sa te gandesti la faptul ca sunt doar unul din cei 22 milioane de romani care vede cate ceva defect sau lipsa pe motocicleta ta, deci, sunt o cantitatre neglijabila. Si inca ceva....tu ai pus o moto in discutie, fiecare are dreptul sa-si dea cu parerea, deci, cand mai proiectezi inca un prototip,fa-ti o tema privata, sau specifica faptul ca vrei numai laude.Bafta la vanzare. :wave:

mai omule bun nu esti pe treaba ta. Macar ai vazut motorul despre care vb in necunostinta de cauza ? Ai mers pe el ? Cum poti sa debitezi asemenea prostii ? :o :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum o dai oricum o intorci motorul a iesit super.

asa ca ... ciocu mic cu criticile. eu nu l-am vazut decat in pozele de pe forum dar arata super.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator AndreiRN
Raspundem acultatorilor :what:

  "Guma" pe spate este 225/60/R15 si da, e de masina, asta pt ca nu am gasit nicaieri una cu profil moto la dimensiunile astea...si crede-ma...am cautat...Daca stiti voi una, fac o cinste . 0745/776223 Andrei

  Apropo, daca imi gasiti una pe fata 120/80/R15, ramane valabila faza cu cinstea.

  Pt Nobloody: de cand a inceput fabricarea primei jante si pana cand a fost "lansata la apa" a durat cam 1 an de zile. Bine, e drept, nu s-a lucrat flux continuu :banana: ...Daca vrei, facem o bere si vii sa  o vezi mai de aproape

frumos foc motorul. pt gume imense profil motocicleta caoua pe ebay ca le-am vazut chiar de aproape la un show.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

10000 de euri pentru Niprul ala galben :crack: Cred ca nu am vazut bine......Fara suparare motorul e frumusel,dar nu merita nici macar 1500 oricat de bine ar merge........Acum is curios cine a oferit asa o suma.....nu de alta dar am si eu un nipru care asteapta sa fie modificat si cand il termin il dau numai cu 5000.Pomana! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...