Sari la conținut

Se Tine Intalnirea De La Cluj?


ank_1986_cris
 Share

Postări Recomandate

Regret ca trebuie sa va anunt ca intrunirea de la Cluj din 14,15,16, nu se mai tine, intrucat presedintele clubului, care a ramas singurul membru al clubului, a hotarat din orgolii personale, ca daca el nu este in stare sa faca intrunirea, mai bine nu lasa pe nimeni sa o faca.

Cu ocazia asta macar, s-au lamurit si cei care pana mai ieri aveau indoieli, ce fel de om este presedintele clubului.

Oricum, clar ca ne-a tras o teapa de proportii tuturor, si asta numai din ambitii prostesti!!!

 

Mare pacat!!!!

:hurt: Fara a dramatiza excesiv, eu am afirmat mereu ca orgoliile personale macina constant si submineaza interesul colectiv. Nu este nici unul mai vinovat decit celalalt. Boala insa nu e doar locala, se intimpla mai peste tot. De fiecare data cind prin efortul colectiv se realizeaza ceva deosebit, cum a fost intrunirea de anul trecut, cineva sau mai multi doresc sa monopolizeze "luminile rampei". Cei care muncesc din placere si entuziasm se aleg cu un gust amar si asista la luptele ciudate ale unora pentru intietate. Apoi se incearca alta solutie, se fondeaza un nou club. Si speram mereu ca se va ajunge la o solutie echilibrata care sa-i multumeasca pe toti :rose:

De aceea se deruleaza acum la Cluj si experimentul " Iron Horse Riders" Dar o intrunire de succes si emblematica pentru un oras nu poate fi realizata decit de un club puternic si stabil. Eu sint optimist, si hai sa nu spalam rufele in public :)

 

--- Mesaj completat în 11 Sep 2007 08:43 -------------
:) Pentru a risipi eventuale confuzii, pentru cei care nu stiu, nu eu sint presedintele clubului, dar era de datoria cuiva sa anunte care e situatia cu intrunirea, ceea ce eu am facut din timp pe diverse topicuri si am scos-o si din program. Cu regret

/index.php?...st&p=861998. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are nici o legatura "eperimentul" Iron Horse Riders cu rahatul care din nefericire s-a ales de "Dracula Bikers". Sau de fapt are: faptul ca tu personal esti acuma cu picioarele in 2 barci (si Dracula si Iron Hors) si nu stii de fapt in care barca e mai bine sa sari!

Nu ma intelege gresit, nu am nimic personal cu tine, dar hotaraste-te cat mai repede cu putinta, din care grup faci parte!!!!

Iar daca hotarasti ca esti inca membru Dracula Bikers, atunci nu incerca sa pui zahar pe rahat, ca tot nu iese dulce!!! Fii barbat si asuma-ti responsabilitatea pt actiunile clubului, si da-le oamenilor pe care i-ati dezamagit profund, explicatiile pe care le merita!!!

Nu te mai ascunde dupa deget, si nu incerca sa acoperi voalat netrebnicia altora!!!

 

Iti raspund deoarece cindva ai muncit si tu pentru club si aveai un limbaj civilizat, iar intrunirea de anul trecut a iesit si datorita tie.

1-Un singur om nu poate face o intrunire care sa si iasa; chiar si Beco are o intreaga infrastructura pe care si-a creeat-o in timp.

2- Practic clubul Dracula nu mai exista.

3- Dar e posibil sa-l refac intr-o zi cu oameni care vor sa faca treaba nu sa se certe pentru sefie si sa se comporte decent, chiar daca acest lucru e fictiune.

4- Da, ca membru, m-am simtit obligat sa anunt ca intrunirea nu se mai tine, in conditiile in care cel care trebuia nu a facut-o.

5- Da, iti dau satisfactie, ai dreptate si eu sint revoltat de nesimtire, dar nu stiu daca o analiza publica a faptelor, alta decit teoretica, ajuta pe cineva.

6- In legatura cu grupul, se pare ca nu ai citit fundamentarea teoretica din posturile mele si nu stii despre ce este vorba. E mult mai putin decit un club, o simpla trupa de prieteni care ies la drum impreuna fara prea multe reguli. Asta nu inseamna ca nu ne simtim bine si nici ca sint cu piciorul in doua luntri. Grupul si clubul sint doua lucruri total diferite. De altfel te-am invitat si pe tine si daca vii cu noi o sa vezi concret ce inseamna un RG.

7 -Nu pot sa iau pe umerii mei responsabilitatea care apartine celor care nu s-au tolerat unul pe altul si s-au imprastiat din orgolii personale, dupa ce initial cu onoare au facut treaba. Din cite imi amintesc eu am incercat sa fiu un factor de coeziune si sa gasesc solutii pina cind s-a mai putut. Si chiar dincolo. Si am muncit benevol ca eram sau nu in club. Am muncit si pentru promovarea grupului Iron Horse Riders. Se pare insa ca succesul acestuia deranjeaza din nou pe unii.

Cam atit, in rest numai de bine! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pare rau sa vad ca se intimpla chestii de genul asta. de acord ca nu e bine sa se intimple in public "spalatul de rufe" ca sa zic asa, dar pina la urma au si un rol benefic: pentru ca fac oamenii sa iasa din "birlog", sa-i impinga la dialog si conciliere, eventual...chiara daca exprimarile sint la inceput nu tocmai potrivite

nu pot decit sa constat, cu amaraciune, ca de la politica pina la ...actiuni care ar trebui sa fie facute din placere, sau de la institutii de stat sau guvernamentale pina la un club de motociclisti...tot romani ramanem

:-(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...