Sari la conținut

Ajutor! Mi S-a Rupt Cablul De Ambreiaj Honda Cb 500


Postări Recomandate

azi mi s-a rupt cablul de ambreiaj in dreptul mall-ului din dr taberei. au ras toti conservarii de mine....si am lasat motorul in parcare si am plecat acasa pe jos. ce fac? de unde iau unul repede? va rog sa ma ajutati cu niste idei ca sunt disperat. mentionex ca am un cb 500 din 99

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Welcome to the club

 

Mi s-a rupt si mie. Am un GPZ 500.

 

incearca in primul rand la Horia la PowerMotors - http://www.piesemoto.ro/ro/index.php?req=s...ablu%20ambreiaj

 

Datele lor de contact - http://www.piesemoto.ro/ro/index.php?lang=ro&id=10018

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off... ale dreaq cabluri. De cand tot zic si eu sa-mi iau un kit de reparatie rapida pt. cabluri de pe Louis.de!

E bun nene la drum!

 

Bafta la remedierea problemei!

Apeleaza cu incredere la Horia, e baiat de treaba!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Demontezi cablul de pe a ta, si te duci cu cablul la el si fii atent sa se potriveasca camasile la lungime.

 

Insa mai trebuie sa fii atent si la lungimea cablului. il masori si de la cap la cap, nu uita ca un cap tu nu il ai ca s-a rupt, asa ca trebuie sa aproximezi lungimea.

 

Sunt mari sanse sa se potriveasca la camasa insa sarma sa fie mai lunga. Sa te astepti la asta, revino cu cablul la Horia si cauta unul mai scurt un pic.

 

Daca vrei cabluri cu capete, mai poti cauta in spatele pietii Obor, dupa sinele de tramvai, e un colt de piata acolo unde gasesti cam absolut tot de feronerie si auto (pe langa electrice&stuff).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a potrivit de cbr...am dat 22 de euro pe el la mana a doua, dar placerea de a fi din nou pe mobra nu se compara cu nimic...de la horia. a fost ceva mai lung decat ala original, dar avea terminatiile identice. l-am reglat si merge super. pe 20 o sa fiu si eu la miting...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelent, good job.

 

:)

 

Stiu cum e cand te aflii din nou pe mobra si ambreiajul merge struna :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a potrivit de cbr...am dat 22 de euro pe el la mana a doua, dar placerea de a fi din nou pe mobra nu se compara cu nimic...de la horia. a fost ceva mai lung decat ala original, dar avea terminatiile identice. l-am reglat si merge super. pe 20 o sa fiu si eu la miting...

excelent job!gooood job!

un metru de cablu de 2-3mm este 50 de bani, un cablu cu un bowden de calitate(gros , necompresibil) de la modelele curente de motocositoare este 10 lei(2,5 euro)..

...din totdeuna am avut unul pregatit, cu capetele facute , in trusa de scule.....

 

verrryyy god job! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...