Sari la conținut

Cablu ambreiaj


Postări Recomandate

  • 2 months later...

ducule, vreau shi io unul facut cu manuta ta si sa ma inveti sa'l shi schimb..

cablul meu pare ok, insa mi'e groaza sa nu ma lase prin tzara pe undeva..

(ce ma enerveaza ashtia cu touringuri mai mari cu ambreiaj hidraulic.. :ok: )

 

:birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ducule, vreau shi io unul facut cu manuta ta si sa ma inveti sa'l shi schimb..

cablul meu pare ok, insa mi'e groaza sa nu ma lase prin tzara pe undeva..

(ce ma enerveaza ashtia cu touringuri mai mari cu ambreiaj hidraulic.. :ok: )

 

:birthday:

208125[/snapback]

 

Cand vrei vii si il manufacturam pe loc,insa sa stii ca conteaza si cablul cum e impletit si cu ce sarma. Eventual punem si hidraulic daca te avantajeaza mai tare. (serios vorbesc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... subscriu shi io la un cablu de ambreiaj, tocmai s-a rupt Vineri cand ma intorceam din Etrusco... noroc ca n-am apucat sa plec spre Mizil, ca era mai nasol. Apropos de hidraulic, cam cat ar costa pt. GS 500? Asta chiar este o investitzie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit caldura si au inceput toate cablurile astea sa se rupa.

Al meu saptamana trecuta. Noroc ca eram la 10 min (de impins motoru) de casa.

Am gasit la un amic un cablu care avea in capat un butoias la fel si l-am inadit. Da' nu stiu cit o sa tina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naspa... Ca iei ceva original si nu e bun... :ok: :kick: :kick:

Asa problema aveam la Mobra Super...Made in romana..

Soutia finala este: Merge nenea cu pesa original dar defecta compara cu cea noua si dupa aia cumpara!!!....inceraca sa-l motenze.. nu pusca.. dus la magazin.. luat alta pesa.. inceput din nou exercitiul..

Dar eu totusi zic unul original este unul original.. tot mai usor este sa-l cumperi si s-al montezi decat sa umblii prin pietze, cauta meseriasi, te mai arzi la maini de la lipituri, tot mai bun decat unul nou nu-l faci..

 

Hai sa fim optimisti... poate chiar reusesti sa-l faci mai bun..dar mai ieftin sigur nu este.. sau poate ca e mai ieftin.. dar umblii dupa el de iti sar ochii!!!

:birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma c**c pe ele de cabluri. Am un cbr de 125 si mi s-a rupt cablul in drum spre gheorgheni la intrunire, p la baraj la siriu :birthday: . In fine l-am rezolvat pt intrunire dar apoi am sunat la Honda, iar cablul de ambreaj era nici mai mult nici mai putin de 20 de euro + TVA, deci cam un milion. Asa k am luat eu catalogul de la Louis si am vazut kit cablu de ambreiaj si acceleratie universal la vreo 4 euro cu tot cu nipluri cu plumbi, numa' sa-l pui si gata. L-am comandat la Paula, stiti voi, Paula Bikers shop, si astept sa-mi vina. Deci duceti-va la Ploiesti, dak va vine aproape si comandati. Da' pana imi vine cred k o sa-mi fac si io unul artizanal. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar eu totusi zic unul original este unul original.. tot mai usor este sa-l cumperi si s-al montezi decat sa umblii prin pietze, cauta meseriasi, te mai arzi la maini de la lipituri, tot mai bun decat unul nou nu-l faci..

 

 

 

Facem un pariu ca-l fac mai bun decat ala original si mai rezistent? Te tine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pariu.. Faci unul de MZ ETZ 250? - chiar am nevoie.. Il cumpar.. Daca zici ca iese mai bun decat cel original,  dar si mai ieftin!!!!

 

:crack:

210604[/snapback]

 

Problema este ca esti in TM si eu in BUC , cablul ti-l fac gratis daca-mi trimiti camasa .

Pariul insa te costa EU PUN 100 RON ! TII Pariul? Chestia e ca daca e mai bun tre sa fie si mai scump nu e corect asa platesti in plus pentru calitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tin pariul!!Problema este ca 100 ron pot sa cumpar 3-4 cabluri minim.. 2-3 ma tine mai mult decat motocicleta..mai ramane si una de amitire ...

 

Da poate vor altii sa le faci cabluri de ambreiaj, iese o afacere buna...

Sunt sigur ca le faci de buna calitate!!!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tin pariul!!Problema este ca 100 ron pot sa cumpar 3-4 cabluri minim.. 2-3 ma tine mai mult decat motocicleta..mai ramane si una de amitire ...

 

Da poate vor altii sa le faci cabluri de ambreiaj,  iese o afacere buna...

Sunt sigur ca le faci de buna calitate!!!

:crack:

211420[/snapback]

 

Stiu ei unde sa ma gasesca care vor cabluri de calitate. Toata chestia e de cablu si de impletitura acestuia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...