Sari la conținut

Radiator Apa F650 (aluminiu)


vmm
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

Din motive diverse radiatorul de apa de la BMW F650 s-a cam rasucit, indoit rupt si ..asa mai departe.

Caut un meserias care sa poata repara radiatoare din aluminiu. Indreptat, lipit sudat, etc, etc

In cazul in care nu se mai poate repara... unde as putea gasi un radiator SH, de la o dezmembrata... accidentata...

Hai sa ne vededm intregi

post-13208-1190023080_thumb.jpg

post-13208-1190023119_thumb.jpg

Editat de vmm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Din motive diverse radiatorul de apa de la BMW F650 s-a cam rasucit, indoit rupt si ..asa mai departe.

Caut un meserias care sa poata repara radiatoare din aluminiu. Indreptat, lipit sudat, etc, etc

In cazul in care nu se mai poate repara... unde as putea gasi un radiator SH, de la o dezmembrata... accidentata...

Hai sa ne vededm intregi

salve din ce an e motorul? cred ca stiu pe cineva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e drept radiatorul(sant si curbate,mai ales la vitezane) stiu ca se mai poate face la Romradiatoare Brasov dar nu din aluminiu ci din alama,e ieftin dar nu are acelasi coeficient de transfer termic.(raceste mai greu,posibil in suprasarcina nu face fata).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti incerca pe str. Trompetului nr. 60A (sau 61A... nu mai tin minte exact numarul). Are o reclama pe care scrie "sudura aluminiu" si reparatii radiatoare. Tipu' am vazut ca lucreaza la preturi decente.

 

Succese nebanuite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos de sfaturi. Motorul este din 1997, clasic, carburatie. Va voi spune cum am rezolvad..daca o sa mai rezolv vreodata!!

:)

 

later:

 

Am vb cu Tony si urmeaza sa-i duc radiatorul .... Tinem la curent :lol:

Editat de vmm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un atelier de reparatii radiatoare este pe Colentina, dupa intersectia cu fundeni, spre carrefour, pe partea dreapta la cateva sute de metrii. Cat am stat la vulcanizarea de alaturi m-am uitat cum lucreaza omul la un radiator de freon si mi s-a parut ca a facut treaba buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...