Sari la conținut

Accident La Craiova - 27.09.2007


Reaper
 Share

Postări Recomandate

Acum am vazut la prima tv.O cisterna plina cu combustibil a lovit un motociclist.Motociclistul a fost transportat la spital in stare foarte grava(coma).martorii spun ca motociclistul a fost vinovat di cauza vitezei excesive si neacordare de prioritate.Astia de la prima au filmat acul vitezometrului oprit la 160 km/h.(irelevant cred eu).Era un motor rosu facut varza sub cisterna...Cred ca motoristul are fracturi multiple pt ca au aratat imagini cand il urcau in salvare si avea picioarele intr-o pozitie cam nefireasca.Alte detalii nu mai stiu :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut la prima tv.O cisterna plina cu combustibil a lovit un motociclist.Motociclistul a fost transportat la spital in stare foarte grava(coma).martorii spun ca motociclistul a fost vinovat di cauza vitezei excesive si neacordare de prioritate.Astia de la prima au filmat acul vitezometrului oprit la 160 km/h.(irelevant cred eu).Era un motor rosu facut varza sub cisterna...Cred ca motoristul are fracturi multiple pt ca au aratat imagini cand il urcau in salvare si avea picioarele intr-o pozitie cam nefireasca.Alte detalii nu mai stiu :finger:

 

Am fost foarte atent la acel ac si pot sa va garantez ca era oprit la 0 km/h, nu la 160. In partea cu 160 era contragreutatea de echilibrare a acului (mai groasa si mai scurta decat acul in sine, deci mai rezistenta), si partea rupta era la 0.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost foarte atent la acel ac si pot sa va garantez ca era oprit la 0 km/h, nu la 160. In partea cu 160 era contragreutatea de echilibrare a acului (mai groasa si mai scurta decat acul in sine, deci mai rezistenta), si partea rupta era la 0.

De acord cu tine.Eu nu am vazut imaginea pt ca nu am vazut reportajul de la inceput,ci doar am auzit ce a spus reporterul .Am vazut doar motorul sub cisterna,cand il urcau pe tip in salvare si declaratia martorilor

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost foarte atent la acel ac si pot sa va garantez ca era oprit la 0 km/h, nu la 160. In partea cu 160 era contragreutatea de echilibrare a acului (mai groasa si mai scurta decat acul in sine, deci mai rezistenta), si partea rupta era la 0.

 

Corect... si eu am vazut stirea. Ca de obicei presa, ca sa dea "greutate" unei stiri, exagereaza cumplit. Am un prieten care lucreaza la Media Fax si care imi mai spune una-alta... E jale fratilor.... In fine...

 

Aveti mai jos o simulare mai putin reusita a ceasului motocicletei... Atat cat m-am priceput si eu. WildPuppy are dreptate. Intr-adevar, acul era la 0 km/h si nu la 160 km/h. Partea proasta a fost ca acul s-a rupt la impact... se poate vedea si geamul spart... fapt care a dus la repet, exagerarea reporterului afla la fata locului. Mai rau este ca si politistul ar fi sonsemnat in PV sau in carnetel... faptul ca motocicleta s-a infipt sub cisterna la viteza de 160 km/h. Urat din partea lor, foarte urat din partea lor... :finger:

post-22957-1190956998_thumb.jpg

Editat de Catalin S.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.stirilocale.ro/dolj/Motociclist...tm_medium=stiri

Un motociclist craiovean a fost internat ieri dupa-amiaza in spital in stare grava, dupa ce a fost implicat intr-un accident rutier. Marin Notita, de 49 de ani, din cartierul Craiovita Noua, conducea o motocicleta pe strada Caracal, in zona statiei GPL de la Selgros, cand a intrat intr-un camion Dumagas ce venea din sens opus. Din primele cercetari efectuate de politisti s-a constatat ca soferul autospecialei de transport gaz, Ionel Ivanescu, de 30 de ani, din judetul Arges, nu s-a asigurat la ...continuarea in Gazeta De Sud

78195maxim.jpg

 

unde zice ca:

...Din primele cercetări efectuate de polițiÂşti s-a constatat că Âşoferul autospecialei de transport gaz, Ionel Ivănescu, de 30 de ani, din județul ArgeÂş, nu s-a asigurat la efectuarea virajului la stânga pentru a intra în stația GPL Âşi nu a acordat prioritate motociclistului...

si unde mai este si o proasta pe site si-si da cu parerea :finger: :moron: :lol:

Mortii mamelor lor... Azi a dat unu cu spatele din parcare de pe partea stanga a sensului meu de mers pana s-a pus deacurmezisul pe sensul meu... Era ud pe jos si ma si vedeam cu poza pe motoarele voastre. m-a vazut la timp pentru a da un metru in fata si am reusit sa-l evit milimetric prin spate... Mam oprit la 1 metru dupa ce l-am ocolit deci de la un eventual impact cam trei metri mai in fata. daca mi se oprea acul la 280 km/h pe unde mai scoteam camasa!!??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vom vedea ce s-o mai intampla cu ancheta, principalul e sa fie bine motociclistul.

 

Din pacate cica ar fi murit motociclistul... cel putin asa reiese de pe siteul ziarului doljean...

 

de Marin Notita scrie decat k a fost implicat intr-un accident shi k a fost internat..da nu scrie nimic k a shi murit:( erea tatal colegei mele de fac...:finger:((((( D-zeu sa il ierte...

 

Comentariu luat de aici http://www.gds.ro/Eveniment/2007-09-28/Mot...+bucati#comLink !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca are relevanta unde s-a opri acul kilometrajului.Oare nu se poate ca din soc,dat fiind faptul ca ecranul protector al ceasului era spart sa se fi miscat aiurea?Cand eu am avut accident acul era pe 30 si dupa ce l-am scuturat de cateva ori a ajuns la 330 km/h. Ma intreb daca oprirea acului la o anume viteza poate fi folosita ca proba,de exemplu

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In orice caz soferului i se face dosar penal, dupa cum reiese din articol.Sa speram ca va fi pedepsit.Asteptam mai multe stiri despre motorist sparand ca nu a a murit .

 

Eu ce-am scris mai sus ? Nu intelegi ca a murit ? Uite alt citat de pe siteul ziarului doljean...

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace, caci a murit! Nu conteaza daca avea viteza dar soferii de camioane sunt dezastru! De ce nu se asigura? Au masini de tonaj mare si sunt regii soselelor! Pacat ca medicina la Craiova este la pamant! Nu i s-a facut mare lucru in spital, nimeni nu a vazut ca are hemoragie interna! A murit cu zile din pacate, caci nu au fost bani de spaga!

 

Se pare ca Miki stie mai multe daca spune si de "banni de spaga", dar asta este ceva la ordinea zilei prin spitale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca are relevanta unde s-a opri acul kilometrajului.Oare nu se poate ca din soc,dat fiind faptul ca ecranul protector al ceasului era spart sa se fi miscat aiurea?Cand eu am avut accident acul era pe 30 si dupa ce l-am scuturat de cateva ori a ajuns la 330 km/h. Ma intreb daca oprirea acului la o anume viteza poate fi folosita ca proba,de exemplu

 

dovada... :finger: Dumnezeu sa-l odihneasca :moron:

post-3768-1190973150_thumb.jpg

post-3768-1190973544_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se in pace ! Nea Marian ne`a reparat niste carene in fibra si era un tip super de treaba. Ne rugase sa ii gasim client la motor fiindca gasise un R6 ... imi pare nespus de rau.

Condoleante familiei.

Editat de kamikazemc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se in pace ! Nea Marian ne`a reparat niste carene in fibra si era un tip super de treaba. Ne rugase sa ii gasim client la motor fiindca gasise un R6 ... imi pare nespus de rau.

 

 

Am aflat si eu de el.. :blink: ..Dumnezeu sa il ierte!...Tu cum te mai simti???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...