Sari la conținut

My new bike


adorlith
 Share

Postări Recomandate

Radule(Renegade),vezi ca exista un fel de creion colorat,special pt cauciuc,toate culorile.Am vazut pe M6,vopsise unu' asa ,cu dungi colorate,la masina,PE ZONA DE RULARE!Si ziceau ca e ieftin... :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Poze recente nu am, e inca in paris :friends: . Tre sa merg la inceputul lui aprilie sa-l aduc, sper sa se incalzeasca.

Intruderul de 800 cred ca o sa il dau lui frate-miu, viitor motociclist, nu-s sigur inca, sa vad daca merita :laugh: .

Voiam sa-l dau la 2600 euro, ca la pretul asta l-am luat, nu fac afaceri cu el, e motorul meu de suflet. Motorul e ok, dar vopseaua e sarita pe ici colo si amortizoarele curg :cheers: . Daca ar fi fost posibilitati tehnice aici in ro, l-as fi pastrat sa-l fac hardtail si sa-l modific complet, dar nu sunt...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai cum poti sa zici tu...ca nu sunt posibilitati tehnice aici la noi? poate la voi in bucuresti...dar in tara sunt citiva care iti pot face orce motor......ma refer chiar sal construiasca de la zero...cadru aripi comenzi ghidoane roti......si chiar la calitate ca afara ...

Parerea mea ca nu esti destul de informat

Daca te intereseaza anumite chestii intreaba si tu pe forum si vei fii sfatuit si trimis la anumite persoane in tara care pot face orce pe gustul tau ...numai sa ai bani

Te salut si numa bine roby :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai cum poti sa zici tu...ca nu sunt posibilitati tehnice aici la noi?  poate la voi in bucuresti...dar in tara sunt citiva care iti pot face orce motor......ma refer chiar sal construiasca de la zero...cadru  aripi comenzi ghidoane roti......si chiar la calitate ca afara ...

Vreau sa fac eu cat mai mult din el, nu sa cumpar componente bolt on. Poate or fi in alte orase, dar ma chinui de un an de zile sa cromez in Bucuresti si n-am gasit nimic serios, doar ceva mesteri care cromau in spatele casei si cromul s-a dus dupa un an. Asta ca un exemplu. Nu mai spun de cromat aluminiu, nu puteau sa puna cupru pe aluminiu pentru ca tre sa foloseasca niste cianuri (si-i intreba in fiecare zi politia de sanatate), si ca atare cromul s-a dus dupa 2 luni :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci in primul rind cercul de harley nu il poti pune pe butucul de intruder pt ca cercul de harley are 40 de gauri si cel de intruder nu mai stiu exact dar numa 40 nu are

cit despre cromare....asta e nu ai unde sa faci in bucuresti trimiti piesele la alte fabrici prin rominia sa ti le cromeze de calitate :friends: si mai o chestie aluminiul bine slefuit si asa cum trebe iese oglinda

pai daca nu gasesti in bucuresti cine sati centreze bine de tot sigur gasesti in alte orase :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie neaparat sa fie geanta de harley pe 21 sunt multe motoare enduro care au roata fata pe 21 si cu frina disc si sunt pe 21 asa ca sfatul meui sati cumperi o roata de enduro sii pui discul de la intruder pe ea

sunt roti de enduro cromate si vei iesi mult mai ieftin sa cumperi o roata intreaga

vezi ca este unul la vinzari aici pe forum care aduce de toate de afara la pret bun

vb cu el poate iti gaseste o roata pe gustul tau harley sau ce o fii

salut :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai intruderul de 1400 are raoata de 21 sigur

  tu vrei 21 cind deja are de 21 :friends:

Intruderul din poza pe care a pus-o el are roata pe 19" sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intruderul din poza pe care a pus-o el are roata pe 19" sigur.

silver ma refeream la intruderul de 1400 ala are 21 ;)la ala din poza am vazut si eu ca are de 19 dar nu e de 1400 :friends: nu vreau sa gresesc dar am vazut aici in barcelona intrudere de 1400 si aveau roata de 21 si era orioginal...o fi vreo serie mai diferita:?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie neaparat sa fie geanta de harley pe 21  sunt multe motoare  enduro care au roata fata  pe 21 si cu frina disc  si sunt pe 21 asa ca sfatul meui sati cumperi o roata de enduro  sii pui discul de la intruder pe ea

  sunt  roti de enduro cromate si vei iesi mult mai ieftin sa cumperi o roata intreaga

    vezi ca este  unul la vinzari aici pe forum care aduce de toate de afara la pret bun

  vb cu el poate iti gaseste o roata pe gustul tau harley sau ce o fii

  salut :friends:

Stiu pe unii care si-au pus, poate sunt eu prost informat, Oricum, vreau o janta cromata si spite cromate sau de inox. Asta pe la anu probabil, acum sunt altele la rand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roby - Cred ca vorbim de alte poze. Eu ma refer la prima poza pe care a postato adorlith in topicul asta. Este noul sau intruder de 1400 (are frana pe disc pe spate) si roata fata e de 19".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

silver ma refeream la intruderul de 1400 ala are 21 ;)la ala din poza am vazut si eu ca are de 19  dar nu e de 1400 :friends: nu vreau sa gresesc dar am vazut aici in barcelona intrudere de 1400 si aveau roata de 21  si era orioginal...o fi vreo serie mai diferita:?

Intruderul de 1400 a avut numai pe 19'', deci nu exista roata de 1400 pe 21'' originala. Cel de 800 a avut din 87 pana in 89 cred, pe 19'', apoi au trecut pe 21'' pana in 99 - 2000 cand au revenit la 19''.

O sa schimb cu roata de la 800 catva timp pana ma hotarasc daca-mi place sau nu. Am avut cateva episoade in care-mi doream o suprafata de franare mai mare pe fata si de asta, in cel mai rau caz pun un cauciuc mai ingust pe roata asta de 19''.

Poate se cromeaza bine in alta parte, la elba am azuit, de ex., dar nu cunosc pe nimeni in tm. E peste mana :cheers: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de cromare eu m-am lamurit repede cum sta treaba la noi la Romanica. Daca vrei accesorii k lumea, ia-le tata de pe net direct de la producator. Dai poate un ban mai mult dar crede-ma ca e calitate. Roata de fata de la Intruder e de 19". Daca vrei de 21" cauta cum a zis Roby la enduro. Dar ce faci cu aripa fata daca pui roata mai mare? Daca vrei suprafata de frinare mai mare pe fata poti sa lasi roata putin-putin mai moale. Dar diferenta de suprafat de contact de la 19" la 21" e foarte mica. E mai mult de fason chestia cu 21" la frinare. E doar de aspect. Mai bine pune cauciuc k lumea, un Avon sau Metzeler ca ele vin cu Bridgestone si sunt proaste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta spuneam si eu, ca nu prea poti sa faci treaba buna in ro, am sa le comand pe net. Deja am inceput :friends:

Cu roata pe fata e invers, spuneam ca as vrea de 21 ca-mi place mai mult cum arata, dar cea de 19 are suprafata de franare mai mare si manevrabilitatea e mai buna. Asta doar am auzit, n-am mers cu 19 prea mult. In 2000 km din paris pana aici o sa-mi dau seama cum e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...