Sari la conținut

Chopper "adevarat"? ce o fi aia?:p


Axa cu Scame
 Share

Postări Recomandate

Am tot urmarit pe aici discutii peste discutii de gen, de ce un Harley e "adevarat" si un cruiser japo nu e chopper, samd.Totusi, un chopper nu e chopper si nu e al tau pana nu pui tu mana pe flex :moron:

In opinia mea adevaratul spirit "chopp-it-off and make some weird shit out of it " e pe aici undeva :

 

Takashi-Hiramatsu1.jpg

 

!!!!!Da, surpriza in locul uni v2 "flstcvckk" e o mandrete de 4-L SOHC de la Honda :huh:

 

 

J_Heilman_chop2.jpg

 

black_low2.jpg

 

Alte sute de choppere cu personalitate bazate pe CB750 aici:

http://www.hondachopper.com

 

 

:wave: ENJOY!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai hai ca sa ajuns si la tema ....performantele....deci daca vrei sa nu vibreze motorul sub tine...punetiva motor electric.....adevarul este ca acum in ultima saptamina am fdst la citeva ateliere si am vazut harleyuri cu motor original care ajungeau la 200 la ora chiar 210 avind doar un carburator S&S si tobe libere......depinde foarte mult de calitatea motorului scos din fabrica...am auzit pe multi cu un evo1340 care nu depasea 150..dar am vazut si evo tot 1340 care ajungea 200 si nu avea nimic schimbat si decit sati investesti bani intrun motor 4 in linie sai faci cadrul furca si restul...mai bine astepti o vreme si iti pui un V de harley.......care pt mine este inima de baza a oricarui chopper adevarat.....restul sunt imitatii de harley

V FOREVER chiar daca nul voi avea asa de repede am rabdare.......

va salut :moron: :wave: :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricat de bine ar arata un chopper cu motor in linie sau monocilindric, pierde foarte mult in ochii unui chopperist prin faptul ca pur si simplu nu e "V" :wave:

Legat de performante, nu se pune asa de mare baza pe ele, un cuplu ridicat este suficient de cele mai multe ori. Iar pe de alta parte sunt destule motociclete sport cu motoare in V (mai ales italiene), deci s-ar putea..., dar creste turatia si se pierde prea mult la sunet :huh:

Editat de $ilver
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...