Sari la conținut

Am Trantit Un Scuterist


SLV
 Share

Postări Recomandate

la mine la bloc de o sapt trec vreo 5 "jmecherashi" pe 3 scutere...le tureaza de le sare pistonasul ala si claxoneaza haotic...m-am gandit sa-i astept cu o bata de baseball...vrea cineva sa mi se alature ca sunt destui...???:blink::D:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dat peste un surdo-mut care mergea pe interzis cu bicicleta.El nu a patit nimic,doar ca bicicleta avea cateva spite ruptie.Intelege-te cu un surdo-mut daca poti,ii scriam pe mobil,ii facem semne,nimic! Pana la urma am plecat,am declarat la politie fapta ca sa stau linistit si nu s-a intamplat nimic pana in ziua de azi...asta a fost acu un an...

Ma gandesc si era funny :blink: Daca ma vedea cineva zicea ca joc mima cu bietu om :blink:

 

nu-ti trebuie bata! explicale calm ca vor intelege.

 

acum te vei uita in permanenta si in dreapta cand faci dreapta. era sa ma parlesc si eu de cateva ori....

 

eu as dori sa se bage o lege care sa te absolve de orice vina daca l-ai omorat pe unu' care nu purta casca sau nu era legata, iar leziunile la cap sunt singura cauza a decesului.

asta chiar daca accidentul a fost din vina ta. nu e cazul de fata

 

apropos: de ce sa-l ia la bataie pe scuterist daca omu' si-a primit lectia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink:

Salut,

 

In seara asta las motocicleta acasa, dupa o tura pana la paralela, iau conserva, ma duc la un prieten sa il ajut sa care un frigider. Apoi ma duc pana la prietena, plec si de la ea sa ma duc sa ma uit la meci. Dupa o banala curba la dreapta intr-o intersectie, ies cam jumate pe banda 2 si jumate pe 1, cand poc un scuterist. El smecher fara casca protectii, carnet, scuter inmatriculat, mergea pe contrasens sa faca mai repede stanga. L-am acrosat cu partea mea stanga, scuterul a ramas in roata masinii, franez, ma uit in oglinda sa nu il calc, si opresc. Ma dau jos, era intins pe asfalt, cu o taietura de 2 cm la picior sub rotula. Isi trage pantalonul si cand vede taietura blana, lesina. M-a ajutat lumea, palme si chestii, apa de la niste compatrioti rromi care mi-au sarit in ajutor ca vazusera faza. Vine salvarea, plolitia, masuratori... L-am dus la spital si a ramas acolo sa nu i se infecteze buba.

 

Am tras o sperietura de n-am mai putut. Chiar nu putem face ceva cu teribilismul asta!!??

:kick: :)

Frate am ris sa lesin,faza tare, tare!Scuteristul,iti spun sigur, a fost vindecat instantaneu de teribilism! :blink:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In toate accidentele de acest gen (lipsa casca, permis, numar....etc) vinovata este politia ca nu ia masuri. Eu sunt scuterist de ceva vreme, dar am permis, casca, manusi, genunchere, vesta, numar de inmatriculare si cu toate astea si mie mi-e frica cand vad pe altul in oglinda, neechipat, care vine spre mine si eventual ma depaseste la 10 cm distanta si apoi brusc trece in fata mea.....sa vad eu ce scuter smecher are el si cat de bine stie baiatu' sa mearga pe el.

Am vazut de atatea ori scuteristi fara casca care au trecut lejer pe langa politie. Oare gaborii astia asteapta invitatii speciale???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In toate accidentele de acest gen (lipsa casca, permis, numar....etc) vinovata este politia ca nu ia masuri. Eu sunt scuterist de ceva vreme, dar am permis, casca, manusi, genunchere, vesta, numar de inmatriculare si cu toate astea si mie mi-e frica cand vad pe altul in oglinda, neechipat, care vine spre mine si eventual ma depaseste la 10 cm distanta si apoi brusc trece in fata mea.....sa vad eu ce scuter smecher are el si cat de bine stie baiatu' sa mearga pe el.

Am vazut de atatea ori scuteristi fara casca care au trecut lejer pe langa politie. Oare gaborii astia asteapta invitatii speciale???

 

 

Cand zici gabori, zici politie retarda, aka romania lu' papura voda.. eu lucrez de 2 ani la o firma de curierat si merg zilnic cam 170-200 km/zi, de la N-S-E-V si exta capitalei (pe centura), si vad zeci de echipaje de pulitzie care stau si-o freaca la rece.. in loc sa fie atenti la taranii astia cu scutere, care n-au casti.. umbla in pantaloni scurti, cu ochelari negrii la ochi, si cu fro fufa in spate neechipata pentru mersul pe scuter.. a, si cu boxe mai nou.. am vazut si io.. cu manele.. retarzi! revenind.. nu frate.. ei stau.. aiurea..

 

..acu' fro 1-2 luni purecau orice scuterist.. dar fiti antena.. numai in centru (Tineretului, Unirii, Universitate, Romana, Victoriei) ATAT?!??!? DA!.. deci, caca maca.. si dupa pauza..

 

Eu am permis cat. A + curs de legislatie + casa, cotiere si genunchiere pe sub blugi si pe sub echipamentul de servici.. si merg prudent, desi am jucaria delimitata si ma duc lejer in 100/h .. si cand mai te intalnesti la stop cu cate un ratat d'asta.. si-l vezi cum trage sa vada cu cat te duci pe bord.. si mai are si tupeu d'ala jegos sa zica, te tie c0aie sa facem o liniuta (io sincer, nu stiam ce inseamna - liniuta - recent am aflat) , mai vb cu unu odata si-mi zicea, ca are scuter de 2 zile si si-l delimitase omu' tigan evident, si l-am intrebat : curs de legislatie ai? (la care ala, ce-i ala?! am ramas stupefiat!), zic casca ai? el ma ignora, avea boxe.. isi da drumu la manele si pleaca pe rosu, cu gaboru in intersectie, la romana (dacia cu lascar) gaboru, piula.. nu l-a vazut.. si ma gandeam, uite frate cat de retarzi sunt unii.. da constat ca d'aia mor pe rupte.. hai ca v-am obosit deja cu polologhia asta.. insa dupa 10 ore de munca zilnica de condus in stresu' din capitala, simti nevoia sa te descarci.. pana mea..

 

asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce le-as face si yo la toti scuteristii iresponsabili :blbl: : :wink: :wave: :) :D :friends: :laugh:

cd vad k eu stau la rosu si ei trec fara nici o teama , fara nici o jena, nijte inconstietzi care pun viatza lor si a celorlalti participanti la trafic.. :laugh: niste jegosi care trebuie eutanasiati :rose: :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

copile tu nu ai primii ani de scoala:-? citeste ink o data si incearca sa intelegi romana..fraiere..cumva te simti??

ia ici si mai citeste pana vezi/poti CITI CORECT ce am scris..si apoi o sa vezi k nu generalizez..."[b]ce le-as face si yo la toti scuteristii iresponsabili :

cd vad k eu stau la rosu si ei trec fara nici o teama , fara nici o jena, nijte inconstietzi care pun viatza lor si a celorlalti participanti la trafic.. niste jegosi care trebuie eutanasiati [/b] "

oricum idee este chiar asta sa vedem cine se simte, forumul este pt toata lumea sa isi spuna parerea, sa comenteze dar nu sa injure, nu sa fraieresti etc

 

deci ink o data CITESTE CORECT ce am scris si ai sa vezi k nu generalizez....fraiere !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum adica "compatrioti rromi" ?.trebuia sa-i pocesti gura.eu de ex. pe la bunica-mea merg foarte rar.intr-o vara am mers la bunica-mea si stand cu masina in fata casei asteptand pe mama,unu a dat cu spatele de pe o straduta laterala si poc...direct in usa sofer.ma dau jos ma uit la usa...indoita destul de zdravan,ma uit la soferul respectiv si vad ca zambea ironic.fiind vara si cald,era cu geamul deschis.Direct pe geam peste el si da-i si omoara-l.noroc ca a iesit mama in momentul cand s-a intamplat treaba asta si a venit de m-a tras de peste el nu inainte sa-l carpesc de 2-3 ori.Aflu cu stupoare de ce zambea...era var cu mama !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuteristu asta tocmai plecase cu scuterul din service fiind vorba de un piaggio free alb neinmariculat el fiind umpic cam luat si cel mai tare lucru e ca acest scuter nu avea far in fara si nici semnalizatoare pe el fiind un pericol public si sa nu mai zic ca nu purta casca. Asa ca fratilor scuteristi bagativa mintile in cap ca bagati oameni nevinovati la puscarie puneti mana si cumapartiva casti faceti un curs de legislatie sau cel putin cuparati o carte cu legislatia rutiera si puneti mana si citi sa invatati si voi cu se circula corect pe drumurile publice . Am vazut intr-o seara un suter condus de un dement care mergea pe bulevard fara casca cu luminile stinse si trecea pe rosu la toate semafoarele :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuteristu asta tocmai plecase cu scuterul din service fiind vorba de un piaggio free alb neinmariculat el fiind umpic cam luat si cel mai tare lucru e ca acest scuter nu avea far in fara si nici semnalizatoare pe el fiind un pericol public si sa nu mai zic ca nu purta casca. Asa ca fratilor scuteristi bagativa mintile in cap ca bagati oameni nevinovati la puscarie puneti mana si cumapartiva casti faceti un curs de legislatie sau cel putin cuparati o carte cu legislatia rutiera si puneti mana si citi sa invatati si voi cu se circula corect pe drumurile publice . Am vazut intr-o seara un suter condus de un dement care mergea pe bulevard fara casca cu luminile stinse si trecea pe rosu la toate semafoarele :laugh:

Poate era.., somnambul1 :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bulangii scuteristii astia...si pizdarii cu RS-uri de 125,cu freza de morandi,fara casca,numa intr-un maieu mulat si bineinteles cu ochelari de soare...dk vreti sa impresionati,aruncati-va de pe turla bisericii cu parasuta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"saracu om" pt ca a lesinat? huh la cat de dobitoci sunt marea majoritate astia care poseda scutere shi carnet yok,nici nu ma mira ca s-a petrecut acest accident, vad zilnic scuterishti fara niciun pic de echipament care trec pe roshu shi incalca albsolut orice regula de circulatzie,marea problema este ca LE ESTE PERMIS SA FIE PARTICIPANTZI LA TRAFIC DESHI NU AU NICIO TREABA CU REGLULILE DE CIRCULATZIE.DECI -> ar trebuii sa fie necesar permis de conducere shi pt scutere, sa fie introduse la categoria A1,doar asa pot fii trashi la raspundere cu adevarat.

Nu toti care poseda scutere sunt diobitoci cum spui tu:

- Dupa ce de ani de zile ne vandusem masina (ca ruginea in parcare stand degeaba) am considerat ca e mai usor sa car diverse buruieni din Piata Obor motorizat, asa ca in Octombrie 2005 mi-am cumparat un Piaggio Bravo;

- Dupa circa un an m-am aflat in nevoia de a merge zilnic la un loc de munca la circa 4.5km de casa, asa ca am decis sa inlocuiesc jucaria cu pedale in 2 timpi cu un scooter "made in China" in 4 timpi (decizie destul de proasta, ca mai bine mi-asa fi luat o prostioara Japoneza sau macar Iataliana la mana a doua).

- Dupa 2 luni s-a zvonit ca nu poti sa conduci un scooter fara ceva acte, si intre Craciun si anul nou s-a lamurit ca a aparut un nou regulament pentru Codul Rutier (aparut ca din neant), asa ca eu m-am straduit sa-l aplic cat se poate de repede, drept care m-am inscris la scoala de soferi cat s-a putut de repede, am devenit conform cu legea (certificat de absiolvire legislatie rutiera dupa o luna) si mi-am luat carnet in martie;

- Daca tot aveam carenet A mi-am luar si o motocicleta de plimbare pe rute mai lungi pe la sfarsitul lui august, si desi am avut grija sa-mi iau un mini-cruiuser pe care vorbitorii de engleza il numes "beginner-legal", dat fiind ca nu am fost atent ce tampenii imi scriu cei de la RAR in acte sunt in culpa (adica desi motorul meu are 20.99kW=27kHP bivolii aia mi-au scris ca are 29kW), si dat fiind ca am trecut prima data prin tampeniile aste am observat numai dupa ce am trecut si de polizei, adica dupa ce deja aveam talonul; de fapt inexactiatea e de la RAR, dar din fericire (pentru mine si din nefericire pentru cei care depasesc pe bune limita si dau cu dintii de beton) pentru mine nimeni nu se leaga de tine daca ai o motocicleta care depaseste limitele legale.

Pe scurt eu merg azi in functie de distanta pe care vreau sa o parcurg si de starea vremii fie pe scooter (puturos dar nu ma murdaresc) fie pe motocicleta (mai vioaie si mai fiabila dar daca ploua sunt terminat fara echipament de ploaie), asa ca nu as fi atat de rasist pana daca nu ma uit dupa casca, manusi, felul cum merge omul, etc...

Adica eu si cand merg pe scooter mi se imntampla sa ma mai salute motociclisti calare pe motocicleta, si asta nu mi se pare un defect princuipial...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, sa vedeti ce scuteristi sinucigasi am intalnit in Brasov si Tg Mures, majoritatea ciori, cu nr de italia la scutere, mergeau complet neechipati, printre camioane. Erau un scuter cu 3(!) pasageri, am vrut sa le fac poza cu mobilul dar n-a iesit nimic.

Am vazut la Tv ca pe la Craiova, sau in satele alea de tzigani au confiscat jandarmii vreo 30 de scutere(ceva de genul asta) pana le arata actele de provenientza.

Pai ganditi-va sa dati peste vreo cioara deasta printr-un sat pe acolo ca te linseaza ciorile cu politia de fata chiar daca "scuteristul" are doar vreo 14 ani, n-are casca si poate si bause ceva! Dragi politisti, mergeti seara prin Bolintin si vedeti ce-i acolo de scutere si Atv-uri si legitimati-i pe cei care le conduc!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...