Sari la conținut

Kawasaki Zx6 R


daniells
 Share

Postări Recomandate

Nu vreau sa par rautacios prin ceea ce urmeaza sa spun:

 

Nu inteleg de ce unii judeca drept tampite threadurile de genul "cum sa oprim motocicleta" & etc, care ....pt unii incepatori poate au relevanta.

 

Nu au relevanta poate pt. aia care se 'dau' pe-o roata si care uita ca si ei au fost la inceput si nu stiau multe.

 

In schimb nimeni nu reactioneaza la threaduri de genul celui initiat aici.

 

Nu inteleg logica. Ok frate, ai mers pe X motociclete, "TUNATE", etc.

Si acu ti-ai luat ZX6R.

 

Ma frapeaza felul cum ai formulat, iar la final,cireasa de pe tort: "o parere?"

 

Ce parere? GG? Esti marfa, esti adevarat? Ce anume astepti? o confirmare? o apropbare pozitiva din cap? un gest?

 

Sau daca ti se zice acu "vai esti inconstient", dai fuga si o vinzi,nu?

 

In general intrebi INAINTE de a-ti lua ceva. Dupa ce o cumperi...in cel mai fericit caz pui intrebari 'tehnice' etc, nu arunci doar o replica de genu' "o parere?"

 

Sau in fine, poate-s eu mai prost la ora asta...

Editat de insider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vad rostul comentariului tau insider

in rest jucaria e frumoasa , arata bine pt anul ei , daca si merge bine e perfect , sa o stapaneshti sanatos si invatza sa o cunoshti , asfalt uscat

 

Eu sunt de acord cu el.

Daca citesti mai atent, comentariul lui e mai plauzibil decat "sa o stapanesti sanatos, etc.".Daca ii spunem noi sa o stapaneasca sanatos, va fi mai sanatos cat timp va detine aceasta motoreta?

 

Daca e mandru de mobra lui (si pe buna dreptate) ar trebui sa posteze la "Motocicleta mea" (parca asa se numeste topicul).Nici eu nu inteleg la ce fel de raspunsuri se asteapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daniells, 'men', n-am nimic cu tine. Nu fi copil. Iti doresc multa sanatate si cati mai multi km pe supersportu' tau.....

 

Doar ca mi s-a parut cam stupid felul in care ai formulat postul.....no offense.

 

E ca si cum vin si eu, la sectiunea incepatori si scriu: Sal, sunt X, am avut un 'scuter' iar acu mi-am luat ZX10R, CE PARERE AVETI?

 

Ca sa fac o comparatie mai elocventa (ca cea de sus e cam degaba), ma duc si-mi iau un tricou de culoarea X si ies cu el pe strada si zic "ce parere aveti?, AH? merge?"

 

 

I rest my case.

 

Sa curga urarile de bine si stapanirile 'sanatoase' sau ce se ureaza in ziua de azi, cu jumatate de gura...ca falsitate e din belsug.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul cred ca a intrebat o parere despre motor...nu ca ce si-a luat. Din ce vad in pozna, discuri Braking, Furtune "racing" ( insertie de metal ), estetic arata bine...nu pot sa-mi dau cu parerea mai mult ca nu pot sa o aud.

 

Atentie mare cu franele alea!

 

Sa o calararesti sanatos fara incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul cred ca a intrebat o parere despre motor...nu ca ce si-a luat. Din ce vad in pozna, discuri Braking, Furtune "racing" ( insertie de metal ), estetic arata bine...nu pot sa-mi dau cu parerea mai mult ca nu pot sa o aud.

 

Atentie mare cu franele alea!

 

Sa o calararesti sanatos fara incidente!

 

 

 

ms ms :friends: franele sunt beton :laugh: se poate face diferenta foarte tare intre unele stok si astea ! de sunat suna :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am observat: hugger de carbon pe spate

 

-scarite cu apararatori de carbon

- discuri dantelate si furtunase racing

Mai are si alte modificari?

 

Era sa uit de parbriz racing.

Editat de Dan_06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am observat: hugger de carbon pe spate

 

-scarite cu apararatori de carbon

- discuri dantelate si furtunase racing

Mai are si alte modificari?

 

Era sa uit de parbriz racing.

 

 

a fost adusa de pe circuit din italia .... nush ce modicari mai are dar merge in dracii :bigstar: am inteles k are si ambelajurile mai mici ! mai are manerele frana,ambreaj si filtru de aer sport !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...