Sari la conținut

Club de choppere


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

Credeţi că în România este viabilă apariţia unui club numai de posesorii de choppere(nu din aceia care îşi iau un chopper şi un speed sau un enduro "că dă bine")?

Nu vreau să fiu înţeles greşit, am mulţi prieteni care posedă fiecare un anumit tip de motor sau mai multe tipuri, da parcă nu merge sau nu mă simt eu bine când eu merg cu Vulkanul şi altul cu gsxf pe lângă mine!

Ştiu că toţi suntem motociclişti şi dorim să fim prieteni între noi(cu mici excepţii :wave: ), dar parcă atunci când merg undeva vreau să fiu însoţit de unul ca mine şi nu de unul care-mi spune ce tunat e motorul şi ce super-capacităţi are sau ce coclauri a mai bătut :moron: !

Sunt curios să văd desfăşurarea în timp a unui club de pe la noi care la origini este de choppere(prin Anglia) dar la noi este un club de prieteni :huh: (nimic rău în asta) să vedem la ce se ajunge!

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ca sa raspund la prima intrebare,nu cred ca e posibil la noi in tara,un club de choppere romanesc la origine....

de ce?pt ca suntem inca putini motociclisti in Ro,dintre putinii motociclisti doar cativa sunt chopperisti( cu tot cu cruisere).....corect?

dintre chopperisti,putini cred cu adevarat in "filosofia chopper",in plus ,cati crezi ca ar vrea sa se "inroleze" intr-un club???

facand exceptie cei care au in minte ideea de chopper sau club de la inceput,cei care isi iau chopper( orice fel ar fi)o fac greu ( banii),o fac poate din dorinta de libertate oferita de conceptul "chopper".....cati crezi ca sacrifica din libertatea lor sa se inroleze intr-un club???

 

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate că ai dreptate în privinţa restrictivităţii şi poate că MC TRUST e ok din acest punct de vedere, dar la noi în ţară permite-mi să cred că nu este bine pus în valoare!

personal prefer un club restrictiv-100% chopper, chiar dacă unele choppere ar putea fi comuniste customizate-mă interesează ca motociclistul să fie chopperist cu sufletul şi nu cu ochiul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.ca sa raspund la prima intrebare,nu cred ca e posibil la noi in tara,un club de choppere romanesc la origine....

de ce?pt ca suntem inca putini motociclisti in Ro,dintre putinii motociclisti doar cativa sunt chopperisti( cu tot cu cruisere).....corect?

dintre chopperisti,putini cred cu adevarat in "filosofia chopper",in plus ,cati crezi ca ar vrea sa se "inroleze" intr-un club???

2.facand exceptie cei care au in minte ideea de chopper sau club de la inceput,cei care isi iau chopper( orice fel ar fi)o fac greu ( banii),o fac poate din dorinta de libertate oferita de conceptul "chopper".....cati crezi ca sacrifica din libertatea lor sa se inroleze intr-un club???

 

 

 

B.

1.eu totuşi cred că se poate un club de Romanian choppers

2.ar fi mai mulţi chopperişti care s-ar înrola într-un club care să fie clar delimitat de ceilalţi...mulţi propietari de choppere refuză aderarea la vreun club existent întucât la noi clubul este o simplă imixtiune de genuri şi de motociclete incompatibile la drum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei si tu....oamenii sunt diferiti,fiecare are motivele lui cand face un lucru,asa ca la inceput,chiar sa fie asa cum zici tu,unii se vor pierde pe drum,vor ramane doar aceia care cred cu adevarat in clubul respectiv.....

depinde ce asteptari ai de la club.

eu am facut parte si din club romanesc,acu sunt pe cale sa ader la unul german,si cred ca este diferit....chiar daca suntem tot romani,filosofia este una adevarata si vine din vest,unde a fost probata....

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei si tu....oamenii sunt diferiti,fiecare are motivele lui cand face un lucru,asa ca la inceput,chiar sa fie asa cum zici tu,unii se vor pierde pe drum,vor ramane doar aceia care cred cu adevarat in clubul respectiv.....

depinde ce asteptari ai de la club.

 

B.

mulţi chemaţi, puţini aleşi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

genul de motocicleta ar fi ultima problema la noi....treaba e ca putini isi sacrifica putina libertate oferita de motor,pt binele comun....

eu am auzit discutii de genul :" da ce mah,sa stau eu dupa altii cand plecam la drum"??? sau:" daca intru in club ce avantaje am"????....astea-s "romanisme"

nici unul nu se intreaba:" ce am de oferit clubului daca sunt acceptat" sau:" baieti,imi face placere sa merg alaturi de voi"....

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As dori sa anunt aici REMANIEREA Roadhogs ... care se va transforma de anul acesta intr'un club de choppers only ... spre dezamagirea unora dar si spre satisfactia altora (inclusiv subsemnatul).

 

Modul cum vor fi puse in practica aceste schimbari este inca in discutie si se va definitiva la sf. lunii februarie dupa intrunirea consiliului director ce va avea loc la Tg. Mures :wave:

Editat de theBD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

dintre chopperisti,putini cred cu adevarat in "filosofia chopper",in plus ,cati crezi ca ar vrea sa se "inroleze" intr-un club???

 

Am si eu o intrebare?Ce intelegeti voi prin "filosofia chopper"?Vreau sa aud si parerile voastre(eu ma abtin in a-mi da cu parerea deocamdata :huh: -nu de alta da sa nu ma fac de rusine)

 

Oricum ideea e f f f interesanta.Insa nu cred ca prea multi stiu ce implica cu adevarat un club(avantaje si dezavantaje),si de accea nu se baga.

 

bafta :wave:

Editat de BeRelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu intram aici in discutii prea complicate,diferenta este intre :

cei care isi iau chopper pt ca "da bine" sau " e frumos"sau "n-are bani de supersport".....si cei care isi iau chopper fiindca le iubesc pur si simplu.

oricum,exista o mare diferenta,atat filosofica cat si practica,intre cluburile romanesti si cele straine.....

a afla cum e sa fi intr-un club,mai intai trebuie sa iti doresti sa faci parte( din diferite motive) dintr-un grup anume de ,pe urma sa vrei sa umbli cat mai mult cu ei si sa faci sacrificii pt asta,pe urma,restul vine de la sine....

 

 

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca te bagi si nu-ti place ce vezi?In unele cluburi (din afara)nu ai posibilitatea de a te retrage.Atunci ce e de facut?Poate ca prezentarea tuturor drepturilor(cu avataje si dezavantaje cu am mai precizat)ar duce la mai multi membri inclusi.In rest si io as face parte dintr-un club de chopper-isti only,insa sa stiu tot ce are in plan clubu.Oricum deocamdata raman neutru(pana o sa fie ceva sigur).

 

bafta :wave:

 

 

p.s astept pe pm o parte din "filosofia chopper"de la voi :huh:

Editat de BeRelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu există o filosofie chopper că nu suntem Constantin Noica sau Petre Ţuţea

suntem oameni normali cărora le plac doar chopperele şi nu mai luăm şi altceva pe lângă ele că dă bine la madamoaele

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca te bagi si nu-ti place ce vezi?In unele cluburi (din afara)nu ai posibilitatea de a te  retrage.

Aderarea la un club nu se face în 10 min pe baza unei cerei scrise

tre sa te cunoască şi pe tine o perioadă, să vadă ce ai în cap şi late chestii care nu le mai scriu

şi dcaă aderezi la un club crezi că nu mai poţi ieşi---te ţine cineva cu forţa?

să fim serioşi, aici nu suntem in State in filmele de la pădurea sfântă!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot atzi deschis discutzia facetzi un pol cu catzi dintre noi ar adera la un club de chopere mie unul mi-ar face placere sa ies la plimbare numai cu chopere...asta neexcluzand ca la destinatzie sa stau la o bere si cu altzi mociclisti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu tre sa fac un poll

ar intra mulţi care nu au legătură cu choperele,ar voa ir rezultatul ar fi clar negativ dintr-un singur principiu---să moară şi capra vecinului!

trebuie doar să ne adunăm într-un club de choppere şi normal că la o bere poţi să stai cu oricine că doar nu suntem atât de inchistati ca tu sa te uiti urât la mine ca eu beau cico cu unul care merge pe enduro!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

şi dcaă aderezi la un club crezi că nu mai poţi ieşi---te ţine cineva cu forţa?

să fim serioşi, aici nu suntem in State in filmele de la pădurea sfântă!

 

pai daca te bagi in clubul care o sa-l faca smeagol nu prea stiu care o sa fie posibilitatile de iesire,poate doar mort :huh: (j/k)

Oricum ideea cu clubul este foarte buna(dupa cum am zis si mai inainte).Oricum astept sa nerabdare sa vad functionarea unui asemenea club.

 

bafta :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot atzi deschis discutzia facetzi un pol cu catzi dintre noi ar adera la un club de chopere mie unul mi-ar face placere sa ies la plimbare numai cu chopere...asta neexcluzand ca la destinatzie sa stau la o bere si cu altzi mociclisti

(mie unul mi-ar face placere sa ies la plimbare numai cu chopere)

un club moto nu se limiteaza doar sati faca plcere sa mergi cu chopperisti:) intervin mult mai multe chestii .......apropo ce ce a zis BLACKRIDER in legatura cu BROTHERHOOD...........la noi in tara sunt multe cluburi care se limiteaza doar la a merge cu motorul si a face km .........si a vorbi de motoare...... :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu intram aici in discutii prea complicate,diferenta este intre :

cei care isi iau chopper pt ca "da bine" sau " e frumos"sau "n-are bani de supersport".....si cei care isi iau chopper fiindca le iubesc pur si simplu.

oricum,exista o mare diferenta,atat filosofica cat si practica,intre cluburile romanesti si cele straine.....

a afla cum e sa fi intr-un club,mai intai trebuie sa iti doresti sa faci parte( din diferite motive) dintr-un grup anume de ,pe urma sa vrei sa umbli cat mai mult cu ei si sa faci sacrificii pt asta,pe urma,restul vine de la sine....

 

 

 

 

B.

a afla cum e sa fi intr-un club,mai intai trebuie sa iti doresti sa faci parte( din diferite motive) dintr-un grup anume de ,pe urma sa vrei sa umbli cat mai mult cu ei si sa faci sacrificii pt asta,pe urma,restul vine de la sine....

 

CORECT BLACK RIDER

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa mentalitatile noastre cluburile trebuie sa ofere cite ceva. Adica se conditioneaza aderarea la un club de eventualele avantaje. Nu ar fi mai simplu, pina se lamuresc apele, sa va schimbati intre voi numerele de telefoane si cu un SMS sa va adunati pentru un raid? Ca la urma urmei placerea de a merge in grup este acel factor care ii aduna pe motociclism. Iar daca pentru a implini aceasta placere trebuie facut club, se va vedea atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clubul, dacă va exista până la urmă unul, va avea ceva de oferit doar pt. membrii clubului care se remarcă dar tot în urma eforturilor financiare depuse de membrii clubului, că nu o să se bage mâna la cineva în buzunar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...