Sari la conținut

La Rar...in Voluntari


luca31
 Share

Postări Recomandate

Salutari ... :friends:

 

 

...marti pe 9 ma duc la rar in Voluntari ...pentru cine cunoaste as-i dori niste amanunte :

 

 

 

la ce se uita?

la ce comenteaza ?

pt ce te respinge?

 

 

...trotineta functioneaza pshic si fizic ....am doua cauciucuri de marci si tip diferite - cel de pe spate l-am schimbat ca era lins asa ca l-am schimbat cu altul sport 0 km...fata e buna si de firma....credeti ca o sa comenteze la asa ceva ....?

 

 

 

multumesc,Luca

Editat de luca31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari ... :friends:

...marti pe 9 ma duc la rar in Voluntari ...pentru cine cunoaste as-i dori niste amanunte :

la ce se uita?

la ce comenteaza ?

pt ce te respinge?

...trotineta functioneaza pshic si fizic ....am doua cauciucuri de marci si tip diferite - cel de pe spate l-am schimbat ca era lins asa ca l-am schimbat cu altul sport 0 km...fata e buna si de firma....credeti ca o sa comenteze la asa ceva ....?

multumesc,Luca

cum sa comenteze la asa ceva?

tu ti-ai facut programare?

daca da, da-mi si mie detalii, nr de telefon, cat ai asteptat, cu ce acte te duci la ei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca la rar il gasesti pe dinicuta :laugh: ala e cu toane....renumit intre motociclisti....si multi i-ar da foc de viu :friends:

 

daca il prinzi in toane bune, scapi lejer...daca nu, te verifica la tot....da, daca mobra-i pusa la punct, nu-i problema :wink:

 

bafta si sa ne spui cum a decurs treaba :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am probleme cu relantiul ma respinge ? Tre' sa tin scuterul un pic turat cand sunt la stop ca sa nu-i "moara" motorul. Ma gandesc totusi ca nu ar fi o problema atat de grava... :friends: Voi ce ziceti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ii prinzi intr-o zi proasta:

 

Seriile sa fie clare si NU murdare (Dinicutu respinge daca e in toane proaste)

 

Anvelopele sa fie la dimensiuni ca cele din C.O.C. sau alte acte de provenienta (refuza daca ai pus o anvelopa mai lata/ingusta)

 

Sa aiba oglinzi, semnale, stop si far in stare de functiune (e de bun simt asta totusi, doar iesi pe strazi cu el)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos... dar sincer, as vrea sa cam rezolv eu problema asta fara sa ma duc la garantie, numai c anu stiu unde este surubelul de la carburator... Daca este pe principiul masininilor, cred ca stiu care este problema... In fine... As mai avea o problema... nu mai merge demarorul electric si trebuie sa dau la cel mecanic. Daca moare motorul, trebuie de fiecare data sa urc scuterul pe cricul central si e al dreaq de greu, are 100 de kile... In fine... Cred c-am nimerit eu unul prost. O s ama duc la "astia" sa vad cum o dau...

Editat de Catalin S.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thomas, apelez la cunostintele tale, ca pari bine "indoctrinat" in tema "Dinicutu".. Releul de la semnalul dreapta nu functioneaza corect (nu clipoceste, ramane aprins).. Poa' sa-mi dea in cap cu asta??

:friends:

John

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca eu cica am rezolvat problema, dar momentan telefonic cu "gura mare"... Azi cica ma asteapta sa ma duc "peste ei"... Asta dupa ce de vreo 2-3 zile nu mai raspundea nici dreaq la telefon... Bashca mi se inkidea telefonul in nas... :friends: Se pare ca e de la mutari. Isi schimba sediul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am fost eu cam acum o luna....La mine s-a uitat la absolut tot...S-a plimbat cu ea pe acolo, a dat in frane, cauciucuri, faruri, claxon, semnalizare....Nu am avut probleme...Insa a fost un tip pe care l-au reprogramat pentru ca avea anvelopele mai mari decat cele din talon...Parerea mea:daca stii ca e totul in regula cu mobra, du-te, daca nu mai bine amani pana o rezolvi.Mi s-a intamplat si o chestie foarte ciudata(era sa fac pe mine de frica): dupa 4 ore de asteptari, m-am dus la respectivul inginer care mi-o verificase si l-am intrebat ce se intampla cu SV-ul meu...la care el imi raspunde:ala albastru??da, zic eu..Pai e furat :friends: :laugh: :laugh: :wink: ....am crezut ca pic din picioare...Din fericire nu era a mea insa din nefericire era a unui tip care o cumparase din IT, seriile modificate, astia s-au prins.....habar nu am ce a urmat. Deci, daca o ai in regula, n-are de ce sa-ti fie frica...

 

Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domne anul trecut Dinicutzu nu mi-a facut mizerii cu IJ-ul... seria de cadru era ruginita, mi-a zis cum si la cine sa ma duc acolo sa vina sa aprobe repoansonarea, de gume (3,50/19 in loc de 3,25/19) nu s-a legat... deci a fost OK omu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa comenteze la asa ceva?

tu ti-ai facut programare?

daca da, da-mi si mie detalii, nr de telefon, cat ai asteptat, cu ce acte te duci la ei?

 

 

 

 

 

...Salutari... :friends:

 

 

 

..mi-am facut programare prin telefon la nr: (021)9672...sunati dimineata la prima ora (de la 8)... sunt pe linie pina la ora 18 00 pm dar i-ti raspund greu ...am sunat dimineata dar nu aveam seria de pe carlinga -mi-au raspuns imediat - ...am revenit cu un telefon pe la ora 17 00 pm ...si cred ca am asteptat mai mult de 15 minute pe telefon ...aviz celor ce suna de pe mobil....

 

 

pe scurt : suna la 0219672 ...cind i-ti raspunde sa ai pregatita seria de pe carlinga - ultimile 6 cifre -

 

 

....ca acte am numai: "briefing - ul" italian

 

act de vinzare cumparare facut de mine pe calculator.

 

 

aviz pentru cei cu scutere SH....daca e adus din italia si nu stiti sigur daca e furat sau nu, mergeti pe site -ul lor ( nu am link-ul dar se gaseste pe forum la "furate") si introduceti seria carlinga ( toate nr. -le) si aflati.... :laugh:

 

 

 

 

 

....atat pentru azi, miine aflati si restul....

 

 

 

....multumesc, Luca

Editat de luca31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Catalin S: nu mai bine pui mana pe o surubebelnita si reglezi carbu ala sa nu mai moara? :laugh: cat e cald, nimeresti surubu magic de la carburator si dai usor in dreapta....creste putin turatia prin ridicarea pistonasului si astfel, da mai multicel gaz, si gata :laugh:

 

o sa ajung si eu in primavara cu vro 5 motorete si motoare la dinicutu :friends: o sa aibe omu de munca :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"dinicutu" asta se pare ca este o problema nationala... :friends: acum,sa fim seriosi...omu daca cauta de bube o motocicleta nu creca face rau,atat timp cat nu inventeaza defecte....ca pina la urma iesi cu ea pe drumuri publice,si e naspa daca frana nu iti merge sau iti cade juma' de motor din senin pe caldaram...si pina la urma face un bine si prin faptu' ca baga putin frica in oase astfel incat trebuie sa pregatesti cat mai bine motorul pentru inspectie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Catalin S: nu mai bine pui mana pe o surubebelnita si reglezi carbu ala sa nu mai moara? :laugh: cat e cald, nimeresti surubu magic de la carburator si dai usor in dreapta....creste putin turatia prin ridicarea pistonasului si astfel, da mai multicel gaz, si gata :wink:

 

Daca stiam cum arata carburatorul la scutere, iti dai seama ca asta faceam. Stiu de la Daciile pe carburatie. Am ajuns ieri cu sucterul la garantie si acum astept telefon de la ei sau ii sun eu, nici nu mai stiu ca am niste draci pe mine... mama-mama... :friends: Sa vedem ce si cum... pentru ca repet, pe langa relanti, mobra mai are o hiba... nu incarca bateria nici dupa 1 km nici dupa 5 km nici dupa 30 km cat am facut ieri. As vrea totusi sa nu mi-l trimita la reparattii la Brasov cum se anunta initial ca ma duc imediat la OPC. Scuterul asta se pare ca a avut probleme inca din start dar am fost eu prost ca am pus botul si am plecat cu el de la magazin sapt. trecuta... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...