Sari la conținut

S-a Dus Inca Un Motociclist - 08/10/2007


dany32
 Share

Postări Recomandate

azi dupa amiaza a mai plecat unul dintre noi.sa intamplat intre doua sate Rusul de sus si Malin langa orasul Beclean B-N,am fost acolo la vreo doua ore dupa ce am aflat de accident si ce am vazut ma socat profund:banuiesc eu ca din cauza vitezei nu sa putut incadra in curba destul de larga si sa izbit frontal in autobuzul ce venea de la Malin motociclistul a murit pe loc iar motocicleta a luat foc si a ars in totalitate mai era inca un motociclist dar el a scapat a ajuns cu motocicleta in sant ,nu stiu care a fost in fata dintre cei doi dar pacat mare era tanar numai anul acesta sia luat motorul si nu a apucat sa se bucure tare mult de el.care mai stiti detalii postati.

Dumnezeu sa te odihneasca Marius! :friends: :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :friends: :laugh:

Momentan sunt in Cj. Imi puteti da mai multe detalii? Cum se numea baiatul pt ca erau vreo 3 jandarmi cu motociclete in Beclean. Cine e ranit? Flaviu? Doamne Dumnezeule ce de morti. Venea autobuzul pe contrasens?

Editat de DariusB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flaviu era cu el dar nu cred ca are mai nimic,Marius jandarmul acela blond este mort,si nu cred ca autobuzul venea pe contrasens pentru ca se afla pe banda lui si dupa urmele de pe asfalt cred ca Marius a trecut putin de axul drumului pentru ca autobuzul era zdrobit in drept cu farul stang.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte !

Dc mereu se intampla accidente cu motociclisti ?

Suntem invizibili ?

R.i.p. :friends:

Faza nu e ca suntem invizibili!In cele mai multe cazuri,viteza este in exces si se produc astfel de accidente teribile,ma uitam zilele astea ca se posteaza in rubrica accidente doar in topicurile vechi si eram fericit ca nu s-a mai intamplat vreun accident.... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand RIP pentru rider,

tot viteza... :laugh: ....

Si nu esti singurul

Sunt curios ce motor si cati ani avea riderul, ceva imi zice ca era super sport si era tanar...

 

Insa acum nu mai conteaza

 

:friends:

 

Cred ca avea intre 25-30 de ani. Era casatorit, fara copii. Moto o avea doar de cateva luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca avea intre 25-30 de ani. Era casatorit, fara copii. Moto o avea doar de cateva luni.

Ca de obicei,deja se stiu cauzele,lipsa de experienta si viteza,probabil ca nu a abordat bine curba :friends:

Condoleante familiei,mai are cineva ceva informatii despre accident??

Editat de CoSSmiN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare foarte rau de toate cele intamplate. l-am cunoscut pe Marius. motorul era o Honda CBR de 600 de prin 93-96 adus anul acesta din Italia, dar cred ca are mai putina importanta asta. trist este ca sa intampla din nou. nu stiu foarte multe despre accident, dar stiu ca in zona Becleanului era deja o chestiune de timp intamplarea unui accident grav. motivul? deja tinde sa devina clasic. incepator, motor prea puternic, viteza, inconstienta etc. repet, nu stiu exact imprejurarile accidentului si nu caut sa gasesc vinovatul. in acest caz motociclistul era mai "linistit" fata de alti cativa si este foarte trist ca s-a intamplat chiar cu el.

condoleante familiei :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OF, OF, OOOOOOOFFFFFF!!!!

Se repeta obsesiv aceleasi si aceleasi elemente - TINERETE, LIPSA DE EXPERIENTA, MOTOR RACHETA si inevitabila VITEZA - care au dus, duc si vor mai duce, din pacate, la un deznodamant tragic.

 

:friends: :laugh: :laugh: :wink:

 

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Condoleante familiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends: :laugh: R.I.P. ...nush ce as mai putea zice....dar vestile astea ma fac sa imi fie din ce in ce mai frica pe drum :wink:

rip :laugh: .....frica sa-ti fie de tine cand stii ca iti autodepasesti limitele si siguranta,cand ai dai mai mult in oras,cand nu te uiti in oglinda si faci o manevra brusca,cand dai gaz in curba,cand nu te asiguri de 4 ori,cand nu pastrezi distanta regulamentara...atunci sa-ti fie frica..cat timp respecti viteza nu 100% ca la carte,hai un +10%,dar restul manevrelor sa fie in simtul sentimentului de autosiguranta si evitare ,iti pastrezi banda,nu raspunzi aiurea la provocari....,crede-ma ca nu te vei mai simti cu musca pe caciula,valabil pt toti care zic "mi-e frica"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...