Sari la conținut

Liniile De Tramvai...


motoGT
 Share

Postări Recomandate

asa, si?

 

 

Un topic cat se poate de educativ. ''Nu virati peste liniile de tramvai deoarece aveti sanse mari sa picati'' - asta imi spune mie topicul asta. Pt. asta a fost facuta sectiunea asta, pt. a invata din experientele altora. Sunt alte topic-uri care chiar sunt in treaba lor... si te trezesti tu sa aduni un post. TOTAL AIUREA :friends:

 

LaterEdit: uitasem...de ex. la mine in oras NU este tramvai. De asta ce zici ? (ma astept la un post ''destept'')

Editat de CMYK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce m-a speriat motociclism.ro, peste tot scria 'linii de tramvai = buba', a trecut ceva timp pana sa am curaj sa 'incalec' una. Dupa care... n-am absolut nici o problema.

 

pai cam asta e buba cu forumu asta ca se plang p aici tot felul de fete batrane ca vor si ele motoare da nu stiu sa mearga pe bicicleta sau ar merge pe SS ca sa agate p.i.zd .da miauna pe aici ca le tremura izmenele ..si mai sunt unii care dupa aia trag concluzia ca ar fi draq asa negru cu motoarele astea...no comment..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu s-a nascut nimeni invatat,si nimeni nu e zmeu,oricat s-ar crede.Treaba asta tine in proportie foarte mare,si de norok.Sunt baieti experimentati,care totusi isi rup gatul,si unii mai putin pregatiti,dar care rezista o viatza.Si,secretul care este?sau scopul?Nu trebuie sa generalizam,trebuie sa invatam intodeauna din alte greseli.Unii trec cu vederea,si spun,pe asta am fumat-o de mult.Nu e asa,surprize vor fi mereu.....!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cam asta e buba cu forumu asta ca se plang p aici tot felul de fete batrane ca vor si ele motoare da nu stiu sa mearga pe bicicleta sau ar merge pe SS ca sa agate p.i.zd .da miauna pe aici ca le tremura izmenele ..si mai sunt unii care dupa aia trag concluzia ca ar fi draq asa negru cu motoarele astea...no comment..

 

Mie nu mi s-a parut ca se plange nimeni aici... omu' si-a expus patania PENTRU NOI (indiferent cat de banal si umilitor e un astfel de incident)

 

Cine nu stie, invata: treci cat mai perpendicular pe linii, si nu vrei nimic de la motor in momentul ala. Cine stie si e master baga degetele la p**a in loc sa scrie zmeisme pe aici, sau sa faca misto de om. :friends:

 

:laugh: RIP :laugh: :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot e bine ca dupa ceva lupte de gherila intre membri moto.ro se desprinde o idee: atentie la sine de tramvai!

 

mai ales ude, cand mergeti pe ele (de-a lungul lor). daca trebuie sa accelerati faceti-o foarte fiiiiin, ca si cum ati face o injectie intravenoasa. cum se simte derapaj de kur LUATI MANA DIN GAZ. la un moment dat chiar devine misto senzatia si e un fel de placere sa te joci cu derapajul respectiv.

 

in ceea ce priveste trecerea perpendicular peste ele imaginati-va ca sinele sunt niste borduri mai mici dar mai alunecoase. doar nu dati tare in bordura cand vreti sa o suiti. o abordam usurel. nu va speriati de masinile de langa voi. nici ele nu dau prea tare in sine si daca va opriti complet pt a trece cu grija, soferul va casca bine ochii si va astepta doar nu o sa va calce. asta nu inseamna ca nu o sa claxoneze ca un disperat :friends: bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IMHO :friends: ...Cand iei curba peste liniile de tramvai , ca si pe orice altfel de carosabil alunecos(piatra cubica , umed etc ) scoate corpul un pic in sens invers virajului ( ca la curse) impingandu-te usor in scarite cum zicea Akraptor, ca la supermoto,offroad..stiu ca e o mare problema cu multi cu "iesitu" de pe motor , dar d'aia mai dati si voi o tura din cand in cand pe amckart...iesitu asta te ajuta sa tii motoreta mai "sus" , dreapta. ATANTIE TOT coprul , degeaba dai c.uru daca nu duci si restu corpului...

Ataca liniile de tramvai ,cand mergi paralel cu ele, tinand gazul CONSTANT , sau cu ambreiajul tras( io unu nu recomand pt ca daca viteza e prea mica o sa ai impresia de dezechilibrare si o sa accelerizi fastacit si pot rezulta multe belele).miscarea peste linie trebe sa fie ferma , ca si cum ai da cu pumnu-n masa...vezi daca ai loc , ai "sarit" si iti vezi de drum...nu incremeni ochii la linia de tramvai ca sigur o sa mergi pe ea mai mult...vizualizeaza locul unde vrei s-o sari si dai fara sa o mai analizezi mai incolo...grija la gropile intre carosabil si linii ca sunt f pacatoase...iti pot prinde roata intr-un mare fel :laugh:....singuru lucru care mai poate fi facut cand vezi ca intri in ea ...nervi de otel si gaz maxim...

Sper sa va ajute pe cei care aveti probleme cu linile pacatoase si

Bafta & Practice !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un topic cat se poate de educativ. ''Nu virati peste liniile de tramvai deoarece aveti sanse mari sa picati'' - asta imi spune mie topicul asta. Pt. asta a fost facuta sectiunea asta, pt. a invata din experientele altora. Sunt alte topic-uri care chiar sunt in treaba lor... si te trezesti tu sa aduni un post. TOTAL AIUREA :friends:

 

LaterEdit: uitasem...de ex. la mine in oras NU este tramvai. De asta ce zici ? (ma astept la un post ''destept'')

Pai mataluta nici n-aveai de ce sa deschizi topicul asta... pentru tine nu-i periculos, pentru ca nu vei intalni o sina de tramvai :laugh:

 

 

pai cam asta e buba cu forumu asta ca se plang p aici tot felul de fete batrane ca vor si ele motoare da nu stiu sa mearga pe bicicleta sau ar merge pe SS ca sa agate p.i.zd .da miauna pe aici ca le tremura izmenele ..si mai sunt unii care dupa aia trag concluzia ca ar fi draq asa negru cu motoarele astea...no comment..

:laugh: Cam asa gandesc si eu :wink:

 

Vrei sa n-ai probleme cu sinele, ia-ti enduro... nu iti iei enduro, ocoleste stradutele cu o banda si cu linie de tramvai pe, sau langa ele.

Daca tot te mananca, mergi aproape paralel cu sinele si vrei sa le traversezi, fa o volta mare cu roata fata (mai nou se numeste countersteering, astfel incat macar roata fata sa treaca cat mai paralel sina. Treci cate o sina pe rand cu roata fata, apoi cu spatele. In general "te fura" fata, spatele daca derapeaza un pic, mai ai sanse sa-l redresezi. Daca incerci deodata, cand incerci la sina a doua, roata spate o sa alunece si o sa patesti ca nenea de mai sus, care cauta ceva pe sub Logan.

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...