Sari la conținut

Bujie Jawa Stransa Prea Tare


zael26
 Share

Postări Recomandate

Stiu k nu asta e locul cel mai potrivit pt postul acesta,dar aici posteaza si se uita cei mai multi dintre voi care aveti comuniste...asa k sa trec la subiect.Am o JAWA TS si am strans prea tare bujia probabil.Rezultat : am stricat filetul(nud e la bujie :bigstar: ) .Acum intrebarea mea este : nu aveti de donat piesa respectiva sau de vanzare??daca puteti sa ma ajutati,v-asi fi recunoscator.

 

--- Mesaj completat în 11 Oct 2007 16:05 -------------
PS : chiulasa cred k se numeste piesa....chiulasa de pe dreapta este cea de care am nevoie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

da, ai dreptate, chiulasa se numeste, nu chiuloasa cum zic unii! poti sa-i faci o reductie la un atelier auto care se ocupa cu respectivele piese. la chiulase ma refer. vezi peste tot rectificari chiulase, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: :D

Stiu k nu asta e locul cel mai potrivit pt postul acesta,dar aici posteaza si se uita cei mai multi dintre voi care aveti comuniste...asa k sa trec la subiect.Am o JAWA TS si am strans prea tare bujia probabil.Rezultat : am stricat filetul(nud e la bujie :P ) .Acum intrebarea mea este : nu aveti de donat piesa respectiva sau de vanzare??daca puteti sa ma ajutati,v-asi fi recunoscator.

 

<small>--- Mesaj completat în 11 Oct 2007 16:05 -------------</small><br/>PS : chiulasa cred k se numeste piesa....chiulasa de pe dreapta este cea de care am nevoie...

CHIULASA se poate repara....o dai jos, si o duc la un strungar....ii face o flansa, si ii baga un filet interios

r pt bujie , pune flansa pe chiulasa, si GATA!!! :bigstar: :(

Editat de cpi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: :D

CHIULASA se poate repara....o dai jos, si o duc la un strungar....ii face o flansa, si ii baga un filet interios

r pt bujie , pune flansa pe chiulasa, si GATA!!! :bigstar: :(

poxipol pune ...qiulasa bun...merge! :P ...si 'cîlțic' sau mai bun silvoiță!

...trebuie asigurata reductia , altfel de la caracteristici diferite de dilatare , se poate dezsuruba , si iti faci pacat cu vreo potarniche! si pusa dinspre exterior cu un pic de umar.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reductie de bronz/fier facuta la strungar, asigurata cu stift filetat la exterior, pe buza reductiei, si ras la fata cu freza. Nu mai misca. Pe cat se poate incearca sa nu ridici electrodul bujiei mai sus decat e cealalta normala, iar daca nu se poate calculeaza bucsa mai groasa sa poti folosi bujie de oltcit cu filet lung. Sau cel mai bine cauta o chiulasa la dezmembrari si pe viitor nu mai strange bujia cu mai mult de 2 degete pe cheie .

 

 

SPOR :bigstar:

 

 

P.S. Tocmai vinde cineva o Jawa TS cu o zestre impresionanta de piese. Poate il convingi sa-ti dea separat o chiulasa...daca e calaret vechi de comuniste stie probabil cum e sa stai pt o piesa imposibila si nu te lasa cu ochii in soare la nevoie.

 

/index.php?...c=69307&hl=

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms frumos de ajutor Axa :bigstar: acu postez,sa vedem ce zice omu...

 

 

am eu ceva chiulase... vorbim pe mess sau la tel

 

0766576211, c0zmin1

 

--- Mesaj completat în 12 Oct 2007 23:54 -------------

am eu ceva chiulase... vorbim pe mess sau la tel

 

0766576211, c0zmin1

 

 

ps: jawa lu adi s-a dat demult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

filetul se poate duce si daca bagi bujia putin oblic.O tura doua merge bine, mai dai o tura doua stramb, dai afara bujia mai manaca putin si atunci si gata filetul.deci mare atentie cand bagi o bujie sa intre drept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

happy ending.... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...