Sari la conținut

Accident Politist Pe Scuter 11.10.2007 - Bucuresti


raducu.
 Share

Postări Recomandate

Am fost si eu scuterist (1 luna) dar aveam B-ul de 7 ani , sunt scuteristi care habar n-au de legislatie si mai merg si ca idiotii prin oras de parca nu ar mai exista si alte autovehicule etc. . Abia astept sa se ceara permis :ok:) se vedeti ce se imputineaza kamikaze astia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu la fel, am B-ul de vreo 10 ani si recunosc, m-a ajutat foarte mult pana acum. Se mira soferii in fiecare zi ca le multumesc punand avariile la scuter cand ma lasa sa ma strecor... Parca aud ce-i in mintea lor...

"Ia uite si la asta... A inebunit lupul... Multumeste scuteristul..." :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ar proceda un om normal. Nu depasesti ceva pe doua roti la citiva centimetri deoarece nu stii ce manevra poate face cel depasit. O eschiva de citiva centimetri si le intra sub roti Dar pentru asta trebuie sa-i duca capul.Si eu cred ca nu ar strica nici o mica atentionare, claxon scurt.

 

Zi zau cu limba scoasa :eek:

Dar in mod logic, tu poti trece printre masini cu 50-80 "la mustata" ca ai doua roti si 3 c.oaie si pe tine te duce capu la mult mai multe decat pe ei... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a purtat casca de protectie.. prinsa regulamentar :ok: ... se putea altfel? neregulamentar? poate isi ia nenea si o amenda ..

suntem invizibili deci nu avem prioritate :eek: ..

PS:pumnii in geam , si picioarele in oglinzi nu sunt invizibile nu???? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai tre' sa fie trantiti cativa politisti ca sa se ia masuri drastice impotriva conervarilor care merg haotic.

Ia sa dea o lege: ai trantit pe cineva pe 2 roti (inclusiv biciclist) .......cativa ani de inchisoare..........sa vedeti atunci cum isi cumpara astia 10 oglinzi si inainte sa plece sa se uite de 3 ori in fiecare.

Off topic: in alte tari biciclistul este cu adevarat participant la trafic, iar el nu merge pe marginea drumului sa ia toate canalele si bordurile, iar cand este depasit, cel care il depaseste paraseste complet banda, nu ca la noi......mai mai sa te ia cu oglinda.

Oricum trebuie sa fii handicapat mintal sa depasesti un biciclist la o distanta mai mica decat pana unde poate sa-i ajunga capul daca pica, la cate cazuri accidente au fost prin satele patriei cu biciclisti beti tun...

 

Din pacate chestia cu conducerea preventiva e parcursa in scolile de soferi in 2-3 ore, si orice dobitoc ce are B-ul si n-a mers macar pe bicicleta isi inchipuie ca toate chestiile pe 2 roti au ABS si franeaza impecabil si ca vor merge tot timpul (chiar si la 1km/h) drept si previzibil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...